Lampa do paznokci – jaką wybrać i na co zwrócić uwagę?

Jaką lampę do paznokci kupić do wykonywania manicure’u w swoim domu? Czym się kierować, poszukując urządzeń tego rodzaju?

Lampa do paznokci – jaką wybrać i na co zwrócić uwagę?

Lampa do paznokci – jaką najlepiej wybrać?

Manicure hybrydowy to skuteczny i sprawdzony sposób stylizacji paznokci, który nie bez przyczyny cieszy się rosnącą popularnością wśród pań. Wbrew pozorom manicure hybrydowy wykonywany jest nie tylko w salonach kosmetycznych – posiadając odpowiedni sprzęt oraz odrobinę wprawy, możesz samodzielnie zrobić manicure hybrydowy w swoim domu. Do zasadniczych zalet takiego rozwiązania zalicza się rzecz jasna spore oszczędności, przecież każda wizyta u kosmetyczki to koszt wynoszący nawet kilkaset złotych. Ponadto hybryda utrzymuje się na paznokciach przez 3, a czasem nawet 4 tygodnie – znacznie szybciej pojawią się odrosty niż odpryski. Przy tym wszystkim nie można zapomnieć, że możliwych jest też wiele innych sposobów stylizacji paznokci. Niemal zawsze do manicure’u potrzebna będzie odpowiednia lampa do paznokci. Na rynku dominują lampy UV i lampy LED – którą z nich wybrać?

W rzeczywistości odpowiedź na to pytanie nie jest tak łatwa, jak początkowo mogłoby się wydawać. Otóż zarówno lampy UV, jak i lampy LED mają swoje lepsze i gorsze strony. Najpierw powinnaś pomyśleć, do czego będziesz używała konkretnej lampy. Uniwersalna lampa do paznokci cechuje się szerszym zakresem zastosowań, dzięki czemu nie będziesz ograniczała się do jednego rodzaju manicure’u. Jeśli to możliwe, powinnaś wybrać lampę do paznokci z wyższej półki, która będzie nie tylko działała efektywniej, ale także będzie mniej awaryjna.

Ekspert wyjaśnia: Czy lampy UV do utwardzania manicure są bezpieczne?

Ekspert wyjaśnia: Czy lampy UV do utwardzania manicure są bezpieczne?

Wybierając się do salonu stylizacji i pielęgnacji paznokci na manicure hybrydowy, zastanawiamy się czasami, czy nie narazimy swoich dłoni na szkodliwe działanie promieni UV emitowanych przez lampy służące do utwardzania trwałego lakieru. Pytanie jest zasadne,

Czym się różnią lampy LED i lampy UV?

Zanim przedstawimy rzeczywiste różnice między oboma typami lamp do paznokci, w pierwszej kolejności warto wspomnieć, co łączy oba sprzęty. Przede wszystkim zarówno lampy UV, jak i lampy LED służą do tego, aby utwardzić preparat nałożony na paznokcie. Różnica polega jednak na tym, że do utwardzenia dochodzi w wyniku działania zupełnie innego rodzaju światła. Jak słusznie wskazują nazwy, w lampach LED dochodzi do tego za pomocą diod LED, podczas gdy w lampach UV dochodzi do tego poprzez emisję światła ultrafioletowego. Zazwyczaj lampy UV mają kształt tunelowy z wysuwanym spodem, dłoń należy utrzymać we wnętrzu urządzenia. Lampa UV przeznaczona jest tak manicure hybrydowemu, jak i żelowemu. Standardowa lampa UV wyposażona jest w 4 diody po 9 W, a czas utwardzania wynosi 120 sekund. W lampach LED czas może być skrócony nawet do 30 sekund – oczywiście zależy to od faktycznej mocy urządzenia. Jeżeli zależy ci na samodzielnym wykonywaniu manicure’u we własnym domu, już teraz sprawdź ofertę na tego typu urządzenia i wybierz to, które spełni wszystkie twoje oczekiwania – do dzieła!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (31 głosów, średnia: 4,81 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Weronika  23 czerwca 2022 10:14

    Bardzo przydatny post 😊

    Odpowiedz
  2. Magdalena  30 czerwca 2022 14:30

    Tak, konkretny artykuł.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany