Przepis na laminowanie włosów galaretką na 3 sposoby. Sprawdź, jak je przeprowadzić i jakie efekty uzyskasz!

Laminowanie włosów galaretką to idealny zabieg dla właścicielek puszących się włosów. Działanie żelatyny (wielkocząsteczkowe białko) i cukru (humektant) przynosi błyskawiczne efekty: intensywne nawilżenie kosmyków oraz idealne wygładzenie. Poznaj 3 sposoby na przeprowadzenie „galaretkowania włosów” w domu.

Spis treści:

laminowanie włosów galaretką

źródło: www.unsplash.com

Laminowanie włosów galaretką w domu – dlaczego jest hitem pielęgnacyjnym?

Laminowanie włosów galaretką to doskonały sposób na szybkie odżywienie zmęczonych, zwiotczałych lub nieestetycznie puszących się kosmyków i rozdwojonych końcówek. Podobnie jak dobrze skomponowane domowe maseczki na włosy, zabieg ten potrafi świetnie nawilżyć, odżywić i wygładzić niesforne pasma, nasycając je proteinami, dzięki czemu każda fryzura damska zyska na wyglądzie. Laminowanie w ten sposób jest dużo lepsze niż laminowanie włosów siemieniem lnianym czy żelatyną. Co wpływa na tak pozytywne efekty tego zabiegu z galaretką i w jaki sposób go wykonać? Przedstawiamy 3 najlepsze metody krok po kroku!

Wielka kwarantanna to doskonały moment, by wypróbować rozmaite kosmetyczne tricki, na które dotąd nie miałyśmy czasu. Tym bardziej, że nasze włosy i skóra są teraz pozbawione dostępu do profesjonalnych narzędzi fryzjerskich i kosmetycznych. Jeżeli więc myślisz o rozszerzonej domowej pielęgnacji i masz w swoich zapasach owocową galaretkę, bez której twój podwieczorek specjalnie nie ucierpi, spróbuj zalaminować nią włosy!

3 sposoby na laminowanie włosów galaretką – jak wykonać i jakie przyniosą efekty

„Galaretkowanie włosów” to zabieg bazujący na jednoczesnym działaniu żelatyny (która jest wielkocząsteczkowym białkiem) i cukru, czyli humektantu. W tym połączeniu cukier pełni funkcję nawilżającą, zaś żelatyna nabłyszcza i wygładza włosy, zapobiegając ich splątywaniu się. Taki duet jest w pełni wystarczający dla włosów o średniej i niskiej porowatości. Wobec kosmyków wysokoporowatych cząsteczki żelatyny mogą okazać się na tyle niewielkie, że będą przenikać do wnętrza włosa zamiast osadzać się na jego powierzchni. W efekcie włosy staną się suche i sztywne, podobnie jak przy przeproteinowaniu, dlatego takie włosy powinny być laminowane z dodatkiem zmiękczającego emolientu. Wybraliśmy dla Was trzy receptury, które będą odpowiednie dla wszystkich rodzajów włosów i wywindują tradycyjne laminowanie na wyższy poziom. Wypróbujcie je wszystkie!

Jak przygotować galaretkę do laminowania?

laminowanie włosów galaretką jak przygotować

www.pixabay.com

Przygotowanie zabiegu zacznij od sporządzenia galaretkowej mikstury. Do jej wykonania możesz użyć dowolnej galaretki spożywczej o ulubionym smaku, choćby pomarańczowym czy truskawkowym. Najlepiej zwróć uwagę na skład podany na opakowaniu i wybierz ten, który oprócz cukru i żelatyny zawiera także ekstrakty z roślin (na przykład z hibiskusa). Bez obaw! Niezależnie od koloru, galaretka nie wpłynie na Twój odcień włosów.

Do miseczki wsyp 2 łyżki galaretki i zalej je 4 łyżkami wrzątku, a następnie dokładnie wymieszaj. Odstaw do ostygnięcia i zaglądaj do niej co jakiś czas. Gdy zauważysz, że produkt zaczął zamieniać się w gęsty żel, będzie to oznaczać, że nadszedł idealny moment, by go użyć.  Jeżeli jednak trochę się zagapisz i galaretka zdąży stężeć – nic straconego. Po prostu rozpuść ją trochę, wkładając miseczkę do wodnej kąpieli.

Jeżeli żel jest gotowy, przystępuj do laminowania jedną z 3 wybranych metod!

Jak laminować włosy galaretką – instrukcja krok po kroku

Metoda 1: Laminowanie z olejowaniem i maską emolientową

W dokładnie umyte szamponem i wypłukane, lecz wciąż wilgotne włosy wetrzyj przygotowaną galaretkę. Gdy wniknie już ona w pasma, zaaplikuj na nie odrobinę ulubionego olejku. Po chwili dodajemy na nie jeszcze warstwę maski z emolientami. Następnie zawijamy włosy, nakładamy na nie foliowy czepek i zawijamy w ręcznik. Odczekujemy 20 minut i obficie spłukujemy kosmyki wodą.

Metoda 2: Laminowanie z maską emolientową i serum z silikonami

Na dokładnie umytych i wypłukanych włosach rozprowadzamy gęstniejącą galaretkę. Przykrywamy włosy foliowym czepkiem i owijamy ręcznikiem. Po upływie 20 minut dokładnie spłukujemy galaretkę z włosów i odciskamy z nich nadmiar wody. Teraz rozprowadzamy na kosmykach maskę emolientową i znów nakładamy czepek i ręcznik na około 20 minut. Po tym czasie płuczemy włosy, odsączając na końcu nadmiar wody. Pielęgnację zamykamy rozprowadzając na włosach serum w postaci olejku z dodatkiem silikonów.

Metoda 3: Laminowanie mieszanką z galaretki, maski i olejku

Ostatni sposób polega na przygotowaniu gotowej mieszanki z galaretki, maski i olejku. Należy w tym celu dodać do gęstniejącej galaretki łyżkę wybranej maski i 1 ml ulubionego olejku, a następnie dokładnie wymieszać całość. Tak sporządzoną miksturę rozprowadzamy na wilgotnych włosach, po czym przykrywamy je foliowym czepkiem i owijamy ręcznikiem. Po upływie 20 minut dokładnie płuczemy włosy.

Efekty laminowania włosów galaretką

Laminowanie włosów galaretką przynosi błyskawiczne efekty, do których zalicza się przede wszystkim intensywne nawilżenie i wygładzenie kosmyków. Poddane zabiegowi pasma stają się także sypkie, sprężyste, błyszczące i łatwiejsze w rozczesywaniu, a dodatkowo nie puszą się ani nie elektryzują. W zależności od rodzaju włosów i stopnia ich porowatości natężenie widocznych rezultatów może się jednak nieco różnić, dlatego warto wypróbować poszczególne metody samodzielnie i wybrać tę najlepszą dla siebie.

Jak często laminować włosy?

Zachwycające efekty laminowania i towarzysząca temu zabiegowi przyjemność płynąca ze smakowitego zapachu używanej mieszanki sprawiają, że ma się ochotę powtarzać tę formę pielęgnacji co drugie mycie. Nie jest to jednak wskazane, gdyż częste laminowanie mogłoby obciążać zdrowe i niskoporowate włosy oraz przesuszać te porowate. Optymalne będzie więc użycie galaretki najszybciej po 5 kolejnych myciach albo po prostu wtedy, gdy włosy znów będą tego potrzebować. Śmiało karm je galaretką zawsze wtedy, gdy są osłabione i „wiszące”, brak im blasku i gładkości.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (150 głosów, średnia: 4,47 z 5)
loading... zapisuję głos...