Laminowanie brwi to coraz modniejszy zabieg kosmetyczny. Wyjaśniamy, na czym polega!

Coraz częściej możemy przeczytać w prasie drukowanej i internetowej o laminowaniu brwi, a na ekranie czy okładkach czasopism nieustannie oglądamy jego efekty. Ułożone jak od linijki i sztywno trzymające się na swoim miejscu włoski na łukach brwiowych zastanawiają i nastręczają pytań o to, jak osiągnąć podobny efekt. Spieszymy więc z wyjaśnieniem i opisujemy zabieg laminowania!

Spis treści:

Laminowanie brwi to stosunkowo nowy kosmetyczny trend, którego popularność poprzedził szał na laminowanie rzęs oraz moda na gęste, pięknie ułożone brwi w stylu Cary Delevigne albo Fridy Kahlo. Za chęcią wypróbowania tego zabiegu u wielu dziewcząt przeważył również fakt, że jest on znacznie mniej inwazyjny niż makijaż permanentny, a jego efekty wyglądają bardziej naturalnie. Jak się go wykonuje i ile kosztuje? Przeczytajcie!

laminacja brwi w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym

 

Laminowanie brwi – sprawdź na czym polega

Laminowanie to zabieg, który przeprowadza się, by nadać brwiom naturalnie piękny kształt, układając i zmieniając kierunek niesfornie rosnących włosków oraz intensywnie je regenerując. By to osiągnąć, kładzie się na brwi kwas tioglikolowy, który rozrywa wiązania dwusiarczkowe, a następnie tworzy w ich miejsce nowe. W efekcie łuska włosa zostaje otwarta i można z łatwością nadać mu pożądany kierunek. Kolejnym etapem jest intensywna regeneracja brwi poprzez aplikację keratyny i olejków roślinnych. Działając okluzyjnie, substancje te uzupełniają dodatkowo spoiwo między łuskami, poprawiając kondycję włosków i zwiększając ich elastyczność. Przywracają im także odpowiednie natłuszczenie i nadają piękny połysk.

https://www.instagram.com/p/B2UkwKTivrZ/

Tak przeprowadzoną laminację można uzupełnić regulacją, henną, a także zwykłym malowaniem brwi przy użyciu kredki czy pomady. 

Ile trwa i ile kosztuje zabieg laminowania brwi?

Cały zabieg trwa około godziny, a jego efekt utrzymuje się od 1 do nawet 2 miesięcy. A jaka jest jego cena? Większość salonów proponuje połączenie laminowania z barwieniem i organicznym botoksem. Koszt całości wynosi wówczas ok. 190 złotych. Samo laminowanie będzie więc tańsze, ale konkretnych informacji trzeba szukać w salonach w swoim mieście.

 

giphy.com

 

Jakie są efekty laminowania brwi? Zdjęcia przed i po zabiegu laminowania

laminowanie brwi przed zabiegiem i po

https://www.instagram.com/p/Boqlq_lh_oh/ https://www.instagram.com/p/Btd8U8VFXi4/ https://www.instagram.com/p/B3tx4cjBnTl/ https://www.instagram.com/p/B3sfyUUHxp_/ https://www.instagram.com/p/B3UssEKojLm/

Co sądzicie o tak wystylizowanych brwiach? Czy jesteście zwolenniczkami laminowania włosków na łukach brwiowych? A może na co dzień laminujecie sobie rzęsy albo włosy (ten ostatni zabieg można z powodzeniem wykonywać w domu, przy użyciu żelatyny)? Zostawcie komentarz!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (195 głosów, średnia: 3,88 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Skosa Sandra  21 października 2019 11:34

  Teraz tyle zabiegów jest modne.Laminację także chwalą na rzęsy.

  Odpowiedz
 2. vieblonde  21 października 2019 19:47

  Wyglądają ciekawie 👏 cienkim brwiom możemy przynajmniej dodać dzięki temu trikówi objętości.

  Odpowiedz
 3. Neon  29 marca 2020 10:13

  Całkiem fajny efekt

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany