Lady in red – czyli jak nosić kolor czerwony

Wybieranie ubrań w określonym kolorze to wpływ nie tylko naszego gustu i upodobań, ale też stanu emocjonalnego. Barwa, na którą się decydujemy określa nasz nastrój, tęsknoty, ale jest też odzwierciedleniem potrzeb, a nawet problemów. Czy kiedy czujemy się źle, nosimy nasycone odcienie? Nasz humor ma wpływ na to jakie wybieramy kolory, ale działa to również odwrotnie. Kolor czerwony – to kolor specjalny. Dlaczego? Przeczytajcie porady, jak nosić kolor czerwony.

Czerwień to jedna z barw niezwykle silne naładowanych emocjonalnie. O tym jak na nas wpływa i jak zestawiać kolor czerwony podpowiada i radzi marka GATTA.

Jak nosić kolor czerwony – Siła kobiecości

Kolory wyrażają nasze emocje, wywołują uczucia i nastroje. Może się to wydawać nieprawdopodobne, jednak posiadają także właściwości terapeutyczne, stymulując system nerwowy. Kiedy wchodzimy do sklepu odruchowo wybieramy ubrania w określonych kolorach. Nie zastanawiamy się błękit czy zieleń. Po prostu patrzymy i wiemy. Podświadomość podpowiada nam coś innego niż świadomość. To właśnie ona decyduje o wyborze tej, a nie innej rzeczy, natomiast świadomość, już po fakcie, racjonalizuje te decyzje.

Simona Nikołajewska fot. Filip Okopny – Fashion Images

Kolorem, który ma niezwykłą siłę oddziaływania i który wybieramy w momentach, kiedy czujemy w sobie moc, jest czerwień. Zakochanie, ale też ulga po rozwodzie, randka czy wielka gala. To pewnego rodzaju manifest naszej mocy oraz energii, a także tego, że doskonale się czujemy i tak też sobie radzimy. Oczywiście wybór czerwieni często jest świadomy. Stawiamy na nią, gdy chcemy „mieć wielkie wejście”, być gwiazdą wieczoru, zabłysnąć na balu czy weselu. Jednak wielokrotnie kolor ten wybieramy podświadomie, chcąc zamanifestować swoją siłę lub kiedy chcemy sobie jej dodać. Czerwień działa również na tych, którzy nas w niej widzą. Osoby noszące czerwień są odbierane jako seksowne, pewne siebie i dominujące, a także wzbudzają pożądanie.

LA MANIA – fot. AKPA

Wtedy wchodzę ja, cała na czerwono

Wybierając czerwień musimy liczyć się z tym, że nie pozostaniemy niezauważeni. W natłoku czarnych czy burych ubrań, kobieta w czerwonym płaszczu, bluzce, spódnicy czy choćby szpilkach zawsze zwróci na siebie uwagę. Być może dlatego projektanci już kolejny sezon w swoich kolekcjach lansują czerwony total look.

BIZUU SS2018 fot. FilipOkopny-FashionImages

Czerwone są wszystkie elementy garderoby – okrycia, sukienki, buty, torebki, a nawet, jak w pokazach marek takich jak BIZUU, rajstopy i skarpetki specjalnie przygotowane przez markę GATTA. Czerwony total look, tak charakterystyczny dla kultowego domu mody VALENTINO to rozwiązanie dla kobiet świadomych mody i trendów.

BIZUU SS2018 fot. FilipOkopny-FashionImages

BIZUU SS2018 fot. FilipOkopny-FashionImages

Umiejących się nimi bawić, ale też umiejących je nosić. Czerwone sylwetki na wybiegach zachwycają i mimo, że wydają się trudne do noszenia, znajdują swoje odzwierciedlenie na ulicach największych światowych stolic mody. Stylizacja, w której wszystkie elementy są czerwone jest esencją kobiecej siły. Nie ma przecież bardziej seksownego i sensualnego koloru niż czerwień i żaden inny kolor nie dodaje takiej siły jak ona. Wiele osób pamięta z pewnością scenę z filmu „Nigdy w życiu” kiedy Judyta, grana przez Danutę Stenkę, wchodzi do biura w „małej czerwonej” i z czerwonymi ustami. Zakochana, piękna, niezwykle kobieca, pewna siebie i pełna energii. Wszyscy schodzą jej z drogi, a faceci nie mogą oderwać od niej wzroku. Chcesz się tak poczuć? Postaw na czerwień, a najlepiej czerwony total look.

BIZUU SS2018 fot. FilipOkopny-FashionImages

Czerwone ubrania, bielizna i rajstopy marki Gatta dostępne są w salonach firmowych w całym kraju oraz na stronie internetowej: www.gatta.pl

sukienka GATTA Magi Dress

sukienka GATTA Dorothy Dress

bielizna Gatta SS2018

bielizna Gatta SS2018

Fot. mat. nadesłane

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (188 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...