Labioplastyka – na czym polega laserowa korekta warg sromowych?

Wargi sromowe większe i mniejsze są inne u każdej kobiety. Niektóre Panie posiadają tkanki skromnej wielkości, u innych zewnętrzne narządy płciowe są przerośnięte. Jeśli należysz do tej części kobiet, które nie akceptują wyglądu swoich warg sromowych lub borykają się z dyskomfortem podczas aktywności, kontaktów seksualnych, czy w każdej innej sytuacji – przekonaj się, na czym polega laserowa labioplastyka!

leżąca kobieta na kanapie

Laserowa labioplastyka – co to za zabieg?

Poczucie piękna, samorealizacji i zadowolenia z życia to dla większości kobiet priorytety. Na wszystkie z wymienionych elementów wpływa wygląd, nie tylko twarzy, ale także sfer intymnych, ponieważ przekłada się na pewność siebie.

Kobiety niezadowolone ze swoich zewnętrznych narządów płciowych mogą skorzystać ze skutecznego zabiegu, który, co ważne, daje trwałe efekty. Labioplastyka laserowa, bo o niej mowa, to zabieg polegający na poprawie defektów, takich jak:

 • przerost warg sromowych mniejszych;
 • deformacja warg sromowych, np. po urazach okołoporodowych;
 • nadmiar wiotkiej skóry;
 • asymetria warg sromowych.

Wskazania do labioplastyki warg sromowych

Korekta wielkości i kształtu warg sromowych to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej. Labioplastyka przeznaczona jest dla kobiet w różnym wieku, które nie są zadowolone z wyglądu swoich zewnętrznych narządów płciowych. Kobieta po zabiegu odzyskuje pewność siebie i pozbywa się kompleksów, które dla wielu Pań są powodem braku swobody podczas współżycia.

Jednak aspekt kosmetyczny i seksualny w wielu przypadkach nie jest najważniejszy. Zmniejszenie i redukcja nierówności warg sromowych mniejszych, które mogą nadmiernie wystawać poza wargi większe, ma na celu przede wszystkim przywrócenie ich prawidłowych funkcji.

Warto pamiętać, że wargi sromowe pełnią istotną rolę, która polega m.in. na ochronie wrażliwych narządów rozrodczych. To dzięki zewnętrznym tkankom możliwe jest zachowanie prawidłowego nawilżenia pochwy. Jeśli wargi sromowe tracą swoją naturalną jędrność w wyniku procesów starzenia, czy też są rozciągnięte po naturalnym porodzie, nie pełnią należycie swoich funkcji. W konsekwencji pochwa traci prawidłową florę bakteryjną, jest narażona na częste infekcje intymne, a same wargi, jeśli nadmiernie wystają, mogą ulegać podrażnieniom nawet podczas noszenia obcisłej bielizny.

Laserowa labioplastyka wskazana jest więc dla kobiet, które:

 • nie są zadowolone z wyglądu sfer intymnych;
 • doznają podrażnień, m.in. podczas aktywności fizycznej;
 • borykają się z częstymi infekcjami;
 • mają trudności w zachowaniu higieny intymnej;
 • odczuwają dyskomfort i ból podczas stosunków.

Na czym polega labioplastyka laserem MonaLisa Touch?

Korektę warg sromowych można wykonać przy użyciu różnych metod – tradycyjnie skalpelem lub laserowo. Lekarze z Centrum DER-MED wyjaśniają, na czym polega laserowa labioplastyka i dlaczego zabieg ten zyskuje pochlebne opinie wśród Pacjentów.

Jak się okazuje, laserowa labioplastyka skraca okres gojenia się ran i czas rekonwalescencji. Już tego samego dnia po zabiegu można wrócić do domu. Lekarze zalecają kilkudniowy odpoczynek, a także wstrzemięźliwość seksualną przez ok. 5-6 tygodni. Niewielkie szwy zakładane w miejscu usunięcia nadmiaru tkanki ściąga się po ok. 7 dniach po zabiegu.

Laserowa labioplastyka daje podobne efekty do tych uzyskiwanych za pomocą metod chirurgicznych. Decyzję o sposobie poprawy wyglądu podejmuje lekarz, mając na uwadze skalę problemu i oczekiwania Pacjentki.

Labioplastyka laserowa – efekty

Labioplastykę śmiało można nazwać zabiegiem wszechstronnym. Plastyka warg sromowych niesie ze sobą sporo korzyści dla kobiety, zarówno w sferach emocjonalnych, jak i fizycznych.

Kobiety wyrażając swoje opinie na temat labioplastyki niejednokrotnie zwracają uwagę, że zabieg pomógł im odzyskać pewność siebie i poprawić jakość doznań seksualnych. Poza niepodważalną zmianą komfortu emocjonalnego nie można zapominać również o efektach, takich jak:

 • eliminacja podrażnień związanych z nadmiernie wysuniętymi wargami sromowymi,
 • ułatwienie zachowania higieny intymnej,
 • zwiększenie doznań w trakcie współżycia,
 • pozbycie się bólu i wstydu w trakcie zbliżeń intymnych,
 • podniesienie samooceny i pewności siebie,
 • redukcja bólu i dyskomfortu podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych.

Przeszkadza Ci wielkość lub kształt zewnętrznych narządów płciowych? Chcesz poprawić wygląd sfer intymnych? Umów się na labioplastykę w Centrum DER-MED! Zyskasz profesjonalną opiekę i efekty, które poprawią Twoje samopoczucie emocjonalne i fizyczne!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (31 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. janka1312  15 listopada 2020 10:28

  jeżeli ma przynieść tyle korzyści to czemu nie?

  Odpowiedz
 2. Labioplastyka  15 listopada 2020 19:10

  Sama zdecydowałam sie na ten zabieg. Bardzo długo zbierałam się do decyzji, jednak w koncu się wybrałam. Sam zabieg bezbolesny – potem było nieco nieprzyjemnie ale szybko wróciłam do siebie. Nie żałuje efektu i to absolutnie. Pozbyłam sie kompleksu, który mnie nawiedzał przez wiele lat. Obecnie nie wstydzę pokazać się drugiej osobie.

  Poza tym nie jest juz tak problematycznie podczas jazdy rowerem.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany