Kurs jednoroczny – szybki sposób na zdobycie kwalifikacji i zmianę pracy

Jednoroczne kształcenie to dobry sposób na szybkie zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych i zmianę swojej sytuacji na rynku pracy. Dlaczego warto ukończyć taki kurs i kto może z niego skorzystać?

kurs jednoroczny

źródło: www.pixabay.com

Kurs jednoroczny – szybki sposób na zdobycie kwalifikacji i zmianę pracy

 

Sytuacja na rynku pracy nie jest łatwa ani dla pracodawców, ani dla pracowników. By ten ostatni stał się atrakcyjnym nabytkiem dla potencjalnego pracodawcy, musi się czymś wyróżniać. Najlepiej, gdyby miał większe niż inni kwalifikacje zawodowe, czyli ukończone różnego rodzaju kursy lub szkolenia. Kursy dają możliwość podnoszenia kwalifikacji, zdobywania nowej lub ugruntowania posiadanej już wiedzy i rozwijają kompetencje. Dzięki nim można także zdobyć zupełnie nowe kompetencje zawodowe. Wybór kursów i szkoleń jest naprawdę duży, więc praktycznie każdy może znaleźć coś dla siebie.

 

Kształcenie jednoroczne – dla kogo?

Na jednoroczny kurs może zapisać się każdy, pod warunkiem, że ma ukończone 18 lat. Istotne jest to, że nie ma konieczności zdania egzaminu maturalnego, jest to bowiem rodzaj kształcenia policealnego, a nie pomaturalnego. Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu, a także w lutym, więc nie trzeba czekać całego roku, by móc rozpocząć kształcenie.

Kursy jednoroczne skierowane są do absolwentów szkół średnich, a także do wszystkich, którzy chcieliby zdobyć nowe kwalifikacje i umiejętności.

Zapisanie się na kurs jest bardzo proste – wystarczy wybrać miasto, w którym chce się uczęszczać na kurs, wybrać konkretny kierunek i wypełnić formularz rejestracji online. Zajmuje to dosłownie chwilę. Następnie w ciągu 24 godzin kontaktuje się konsultant i odpowiada na wszystkie pytania. Rejestracji można dokonać także stacjonarnie – w sekretariatach szkół.

 

Szeroki wybór kursów jednorocznych

Oferta kursów dla dorosłych jednorocznych jest naprawdę szeroka. Każdy może wybrać coś, co jest zgodne z jego zainteresowaniami. Oto dostępne kursy:

  • pedikiurzystka
  • podologia
  • bezpieczeństwo informatyczne
  • rachunkowość i finanse
  • transport i logistyka
  • aranżacja ogrodów
  • agent celny
  • dekorator wnętrz
  • grafika komputerowa
  • instruktor ds. terapii uzależnień
  • manikiurzystka
  • konsultant ds. dietetyki
  • rejestratorka medyczna
  • wizażystka/stylistka
  • trener personalny z elementami fitness.

Wszystkie kursy mają tak opracowane programy nauczania, by zapewnić swoim uczestnikom najbardziej aktualną wiedzę i praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy. Zajęcia prowadzą wykładowcy na co dzień praktykujący w swoich dziedzinach, nie zaś teoretycy. Tryb nauczania jest zaoczny, a zatem zjazdy odbywają się w weekendy, co jest ogromną zaletą dla osób pracujących i uczących się. Dzięki temu mogą pogodzić obie te aktywności i rozwijać swoje pasje i zainteresowania na kursach jednorocznych, a nawet zmienić zawód. Po ukończeniu kursu uczestnik otrzymuje zaświadczenie zgodne ze wzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Zalety kształcenia jednorocznego

Kursy dla dorosłych dają przede wszystkim możliwość zdobycia nowej wiedzy i kwalifikacji zawodowych i to w bardzo krótkim czasie. Są szansą na zdobycie nowej, lepszej pracy albo zmianę dotychczasowego zawodu. Są dostępne dla każdego, kto ukończył 18 lat. Szeroki wybór oferty powoduje, że wiele osób znajdzie coś dla siebie. Czego można nauczyć się na takim kursie – oto 3 wybrane kierunki kursów i ich program nauczania.

Na kierunku Manikiurzystka uczestnicy zostają przygotowani do pracy jako samodzielna manikiurzystka, a zatem poznają metody i techniki wykonywania manikiuru, zasady bezpieczeństwa i higieny obowiązujące w usługach osobistych, narzędzia pracy w salonie kosmetycznym oraz zasady dobierania pielęgnacji do typu skóry. Program obejmuje także podstawy psychologii i zasady komunikacji interpersonalnej z klientem.

Z kolei na kierunku Rejestratorka medyczna można poznać klasyfikacje świadczeń medycznych, zasady ewidencjonowania i rozliczania usług medycznych, metody dokumentowania działalności medycznej, elementy statystyki medycznej oraz podstawy psychologii i komunikacji z pacjentem i personelem medycznym.

Na kierunku Wizażystka/stylistka poznaje się metody i techniki makijażu, zasady doboru stroju, historię stylu i podstawy materiałoznawstwa kosmetycznego. W programie ujęte są także podstawy psychologii i komunikacji interpersonalnej z klientem, a do tego warsztaty budowania wizerunku.

 

Szczegóły na temat szerokiej oferty kursów jednorocznych można znaleźć na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (56 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...