Kurkumina – złoty kolor zdrowia

Kurkuma, zwana również ostryżem długim, kojarzona jest głównie z popularną w kuchni indyjskiej przyprawą. Tymczasem jej główny składnik – kurkumina – jest źródłem wyjątkowych korzyści zdrowotnych.

Kurkuma jest przyprawą, która nadaje potrawom charakterystyczny złoty kolor. W Indiach używana jest od tysięcy lat jako dodatek do potraw oraz ziele lecznicze. Kilkanaście lat naukowcy z całego świata zajmowali się tym, czym medycyna hinduska zajmuje się od tysięcy lat – kurkuminoidami.

Humavit_Kurkumina

Kurkuminoidy

To związki o zbliżonej strukturze, wykazujące właściwości lecznicze. Najważniejszym z nich jest kurkumina, będąca głównym składnikiem kurkumy. Ma ona działanie przeciwzapalne i jest bardzo silnym antyoksydantem. Jednak jej zawartość w kurkumie nie jest duża (około 3%). Tymczasem większość badań potwierdzających zdrowotne właściwości kurkuminy opiera się na dziennej dawce, która wynosi około 1 grama. Dlatego osoby zainteresowane jej właściwościami leczniczniczymi powinny zdecydować się na czysty ekstrakt z kurkuminy.

KURKUMINA to nowy suplement diety marki HUMAVIT®, którego producentem jest PPH VARIA – polska firma zajmująca się produkcją suplementów diety. HUMAVIT® KURKUMINA zawiera standaryzowany specjalnie rozdrobniony ekstrakt z kłącza ostryżu długiego, zwanego popularnie kurkumą. Ekstrakt z kłącza tej rośliny zawiera zespół związków czynnych (kurkuminoidów) znanych pod wspólną nazwą kurkumina.

Kurkumina ma istotne znaczenie dla organizmu ludzkiego, ponieważ wspiera zachowanie równowagi nerwowej i umysłowej oraz pracę ośrodkowego układu nerwowego. Wykazuje znaczące właściwości przeciwoksydacyjne, pomaga zachować skuteczność systemu odpornościowego, wspiera wytwarzanie krwi i utrzymanie jej prawidłowego składu. Wspiera pracę serca i układu krążenia, pomaga utrzymać zdrowie płuc i górnych dróg oddechowych, wątroby, skóry, dobrą kondycję mięśni i stawów, ogranicza proces gromadzenia tłuszczów w wątrobie, ułatwia trawienie i pobudza apetyt.

 W skrócie: kurkumina jest preparatem o bardzo szerokim spektrum działania w profilaktyce chorób cywilizacyjnych.

HUMAVIT® KURKUMINA zawiera 60 kapsułek, które starczają na miesiąc pełnej kuracji. Opakowanie produktu, utrzymane w charakterystycznej niebiesko-białej szacie graficznej z wyraźnym logo serii HUMAVIT®, jest doskonale widoczne na półce w aptece, dodatkowo jest odporne na wilgoć i światło słoneczne.

Kukrumina – najważniejsze informacje

 • Posiada silne działanie przeciwwirusowe, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, oczyszczające, przeciwoksydacyjne.
 • Wspomaga terapię nowotworów piersi i płuc.
 • Wspiera pracę serca i układu krążenia.
 • Wspomaga metabolizm, ogranicza łaknienie, przyspiesza trawienie, zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
 • Pomaga utrzymać zdrowie płuc i górnych dróg oddechowych.
 • Wspiera pracę układu nerwowego oraz zachowanie równowagi nerwowej i umysłowej.
 • Pomaga utrzymać zdrowie wątroby, skóry, mięśni i stawów.

Zalecane dzienne spożycie: 1 x dziennie 2 kapsułki przed posiłkiem.

 Cena w aptece: (60 tabletek): 27 zł

 

Do nabycia w aptekach i sklepach zielarskich na terenie całego kraju, a także w sprzedaży internetowej: http://varia-sklep.com.pl/

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (45 głosów, średnia: 4,44 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Joanna007  30 kwietnia 2016 10:59

  To w końcu „pobudza apetyt” czy „ogranicza łaknienie”? Trochę rozbieżne informacje odnośnie produktu…

  Odpowiedz
 2. Ewelina  1 maja 2016 16:43

  Nie przepadam za kurkumą mimo jej właściwości leczniczych.

  Odpowiedz
 3. Aneta  5 maja 2016 12:41

  Raczej nie korzystam z suplementów diety, za samą kurkumą zresztą chyba też nie…

  Odpowiedz
 4. stokrotkapolna  10 marca 2017 04:26

  Bardzo ciekawy i przydatny artykuł. Zawsze warto czytać , i dowiadywać się cennych wskazówek dotyczących naszego organizmu. Ja kurkumę używam naturalną, jest bardzo cenna, sypie ją sobie do różnych potraw.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.