Kurkumina – złoty kolor zdrowia

Kurkuma, zwana również ostryżem długim, kojarzona jest głównie z popularną w kuchni indyjskiej przyprawą. Tymczasem jej główny składnik – kurkumina – jest źródłem wyjątkowych korzyści zdrowotnych.

Kurkuma jest przyprawą, która nadaje potrawom charakterystyczny złoty kolor. W Indiach używana jest od tysięcy lat jako dodatek do potraw oraz ziele lecznicze. Kilkanaście lat naukowcy z całego świata zajmowali się tym, czym medycyna hinduska zajmuje się od tysięcy lat – kurkuminoidami.

Humavit_Kurkumina

Kurkuminoidy

To związki o zbliżonej strukturze, wykazujące właściwości lecznicze. Najważniejszym z nich jest kurkumina, będąca głównym składnikiem kurkumy. Ma ona działanie przeciwzapalne i jest bardzo silnym antyoksydantem. Jednak jej zawartość w kurkumie nie jest duża (około 3%). Tymczasem większość badań potwierdzających zdrowotne właściwości kurkuminy opiera się na dziennej dawce, która wynosi około 1 grama. Dlatego osoby zainteresowane jej właściwościami leczniczniczymi powinny zdecydować się na czysty ekstrakt z kurkuminy.

KURKUMINA to nowy suplement diety marki HUMAVIT®, którego producentem jest PPH VARIA – polska firma zajmująca się produkcją suplementów diety. HUMAVIT® KURKUMINA zawiera standaryzowany specjalnie rozdrobniony ekstrakt z kłącza ostryżu długiego, zwanego popularnie kurkumą. Ekstrakt z kłącza tej rośliny zawiera zespół związków czynnych (kurkuminoidów) znanych pod wspólną nazwą kurkumina.

Kurkumina ma istotne znaczenie dla organizmu ludzkiego, ponieważ wspiera zachowanie równowagi nerwowej i umysłowej oraz pracę ośrodkowego układu nerwowego. Wykazuje znaczące właściwości przeciwoksydacyjne, pomaga zachować skuteczność systemu odpornościowego, wspiera wytwarzanie krwi i utrzymanie jej prawidłowego składu. Wspiera pracę serca i układu krążenia, pomaga utrzymać zdrowie płuc i górnych dróg oddechowych, wątroby, skóry, dobrą kondycję mięśni i stawów, ogranicza proces gromadzenia tłuszczów w wątrobie, ułatwia trawienie i pobudza apetyt.

 W skrócie: kurkumina jest preparatem o bardzo szerokim spektrum działania w profilaktyce chorób cywilizacyjnych.

HUMAVIT® KURKUMINA zawiera 60 kapsułek, które starczają na miesiąc pełnej kuracji. Opakowanie produktu, utrzymane w charakterystycznej niebiesko-białej szacie graficznej z wyraźnym logo serii HUMAVIT®, jest doskonale widoczne na półce w aptece, dodatkowo jest odporne na wilgoć i światło słoneczne.

Kukrumina – najważniejsze informacje

 • Posiada silne działanie przeciwwirusowe, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, oczyszczające, przeciwoksydacyjne.
 • Wspomaga terapię nowotworów piersi i płuc.
 • Wspiera pracę serca i układu krążenia.
 • Wspomaga metabolizm, ogranicza łaknienie, przyspiesza trawienie, zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
 • Pomaga utrzymać zdrowie płuc i górnych dróg oddechowych.
 • Wspiera pracę układu nerwowego oraz zachowanie równowagi nerwowej i umysłowej.
 • Pomaga utrzymać zdrowie wątroby, skóry, mięśni i stawów.

Zalecane dzienne spożycie: 1 x dziennie 2 kapsułki przed posiłkiem.

 Cena w aptece: (60 tabletek): 27 zł

 

Do nabycia w aptekach i sklepach zielarskich na terenie całego kraju, a także w sprzedaży internetowej: http://varia-sklep.com.pl/

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (106 głosów, średnia: 4,35 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Joanna007  30 kwietnia 2016 10:59

  To w końcu „pobudza apetyt” czy „ogranicza łaknienie”? Trochę rozbieżne informacje odnośnie produktu…

  Odpowiedz
 2. Ewelina  1 maja 2016 16:43

  Nie przepadam za kurkumą mimo jej właściwości leczniczych.

  Odpowiedz
 3. Aneta  5 maja 2016 12:41

  Raczej nie korzystam z suplementów diety, za samą kurkumą zresztą chyba też nie…

  Odpowiedz
  • Aneta  5 maja 2016 12:42

   *nie przepadam 😉

   Odpowiedz
 4. stokrotkapolna  10 marca 2017 04:26

  Bardzo ciekawy i przydatny artykuł. Zawsze warto czytać , i dowiadywać się cennych wskazówek dotyczących naszego organizmu. Ja kurkumę używam naturalną, jest bardzo cenna, sypie ją sobie do różnych potraw.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany