Kupujesz spray’e do mebli? Uważaj na skład!

Czy wiesz, że niektóre spray’e do mebli dostępne na rynku oparte są na szkodliwych dla zdrowia składnikach, jak alkohol metylowy lub metoksyizoporpanol – surowcach mogących wywoływać bóle i zawroty głowy? Dlatego wybierając tego typu produkt, należy zwrócić uwagę na to, by był nie tylko skuteczny, ale także bezpieczny dla nas i naszego otoczenia.

Czyszczenie mebli

Prawdą jest, że spray’e to jedne z najczęściej wybieranych środków do czyszczenia mebli. W końcu sprzątanie domowymi sposobami jest nie tylko mało skuteczne i efektywne, ale także czasochłonne. Cena tego typu produktów również nie stanowi problemu, bo profesjonalny spray do mebli dostaniemy już na kilka złotych. Pamiętajmy jednak, że niskie koszty i wygoda to nie wszystko. Ważne jest, by wybrać taki produkt, dzięki któremu szybko uprzątniemy nasz dom, ale zrobimy to w sposób bezpieczny dla nas i otaczających nas osób.

– Wiele spray’ów do mebli, które można znaleźć na sklepowych półkach, w swojej formule opiera się na alkoholu metylowym lub metoksyizoporpanolu. Niestety, ale są to surowce, których opary niekorzystanie wpływają na nasze zdrowie, w ekstremalnych przypadkach powodując zawroty i bóle głowy – tłumaczy Maciej Szymański, product manager marki Brait. Dlatego ważne jest, by wybierając spray do mebli zwrócić uwagę, by jego skład oparty był na bezpieczniejszym dla zdrowia alkoholu etylowym, a nie wspomnianych wcześniej składnikach.

Obok aspektów zdrowotnych, liczy się także zastosowana formuła (np. Protect System+). Dzięki substancjom aktywno-pielęgnacyjnym i antystatycznym takie preparaty usuwają wszelkie zabrudzenia oraz zabezpieczają meble przed osadzaniem się kurzu, zarysowaniami, plamami czy zaciekami. Delikatną kremowa konsystencja jest wydajna oraz łatwa do rozprowadzania na drewnianych powierzchniach. Jeżeli zależy nam na czyszczeniu różnych powierzchni, jak np. metal, sprzęt elektroniczny czy szkło, warto postawić na jeden, uniwersalny produkt tzw. Multiclean.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (95 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. szoszeni  10 kwietnia 2013 08:47

  Ja uzywam tylko naturalnych preparatow do czyszczenia, dostepnych w sklepach ekologicznych, ktorych na szczescie, w moim miejscu zamieszkania, nie brakuje.

  Odpowiedz
 2. Masza  11 czerwca 2013 08:57

  Najczęściej używam pronto,zaraz sprawdzę skład.

  Odpowiedz
 3. dudqa  15 lipca 2013 09:32

  Nigdy nie sprawdzałam teraz zaczne

  Odpowiedz
 4. stokrotkapolna  28 października 2016 04:26

  Też używam Pronto, a nie wiedziałam, że środki te mogą być szkodliwe. nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Ale okazuje się że trucizny zalewają nas z e wszystkich stron.Muszę też przeczytać skład preparatu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.