Kupuj taniej przez Internet – jak szukać okazji?

Zakupy przez Internet są bardzo wygodne, ale również mogą okazać się prawdziwą okazją i sposobem na zaoszczędzenie kwoty, którą moglibyśmy dopłacić przy standardowych, stacjonarnych zakupach. Jak je znaleźć i jak z nich korzystać, by rzeczywiście się to udało? Często rzeczy wystawione na sprzedaż w ofertach internetowych jedynie pozornie wydają  się tańsze – np. wyróżniając cenę bez opłaty za wysyłkę. W Internecie również najlepiej widoczne są oferty wysoko pozycjonowane w google, a nie te najkorzystniejsze. Jak szukać okazji? Zapraszamy do artykułu opracowanego wspólnie z idealo.pl : Kupuj taniej przez Internet .

kupuj taniej w internecie 2

Zobacz także: Zakupy przez Internet ― kiedy uważać 

Kupuj taniej przez Internet – Porównaj ceny

Klienci, którzy w sklepie stacjonarnym lub internetowym znajdą korzystną na pierwszy rzut oka cenę, przed zakupem powinni jeszcze porównać oferty innych sprzedawców. Wysiłek taki znacznie ułatwiają porównywarki cen. W ciągu kilku sekund można wyszukać wybrany produkt wpisując jego nazwę w pole wyszukiwania lub używając licznych filtrów. Na stronie z wybranym produktem wyświetlona zostaje lista ofert uporządkowanych od najkorzystniejszej. Żeby skorzystać z porównywarki ( np. idealo.pl ), nie trzeba mieć dostępu do komputera – dzięki wygodnej aplikacji możliwe jest porównanie cen także na smartfonie lub tablecie. Dzięki temu będąc w sklepie stacjonarnym można natychmiast sprawdzić, czy zamówienie produktu w Internecie nie będzie bardziej opłacalne. Oprócz tego strony i aplikacje oferują możliwość śledzenia rozwoju cen. W ten sposób klienci mogą sprawdzić, czy interesujące ich artykuły w przeciągu ostatnich miesięcy drożały lub taniały, co pozwala na oszacowanie odpowiedniej tendencji.

Zobacz także: Uzależnienie od Internetu – siecioholizm – jak z tym walczyć?

Kupuj taniej przez Internet – Sprawdź różnicę w cenie online i offline

Wielu sprzedawców oprócz stacjonarnych filii posiada w dzisiejszych czasach także sklep internetowy. W takiej sytuacji zdarza się, że ten sam produkt oferowany jest w sieci w niższej cenie. Porównywarki cen posiadające aplikacje z wbudowanymi skanerami kodów kreskowych umożliwiają szybkie odnalezienie danego produktu i sprawdzenie jego cen. Zamiast go od razu kupować, można zamówić go online. Większość dużych sieci sklepów oferuje też odbiór takiego zakupu w jednej z ich filii.

Kupuj taniej przez Internet – Porównaj ceny w kraju i za granicą

Podczas zakupów w sieci nie trzeba ograniczać się do ofert rodzimych sprzedawców. Wychodząc z takiego założenia można znaleźć interesujące okazje także za granicą. Czasem jest to także jedyny sposób na nabycie produktów, które nie są dostępne w Polsce. Tymczasem często zdarza się, że ubrania, filmy i gry lub nawet sprzęt elektroniczny dostępne są w niższej cenie w innych krajach. W tym celu wystarczy znajomość języka, w którym prowadzona jest witryna sklepu oraz wiedza na temat obszarów, na których prowadzi on wysyłkę. W dobie serwisów oferujących płatności internetowe takich jak PayPal, kłopotem nie jest także dokonanie zapłaty w innej walucie – z konta klienta pobierana jest kwota w złotówkach, która przeliczana jest według aktualnego kursu i bez naliczania prowizji.

kupuj taniej w internecie
Kupuj taniej przez Internet –  Korzystaj z kodów rabatowych

W Internecie znaleźć można wiele portali publikujących kody rabatowe. Udostępniają one kody i kupony, które pomagają znacznie zaoszczędzić na zakupach. Pamiętać należy jednak o tym, że niektóre promocje dotyczą zakupów powyżej określonej kwoty i na ogół można korzystać z nich tylko jeden raz. Ich zaletą może być natomiast fakt, że często korzystać z nich mogą także nowi lub niezarejestrowani klienci. Właścicielem kodu rabatowego można zostać także zgłaszając swój adres e-mail do newslettera niektórych sklepów. W taki sposób sprzedawcy honorują swoich klientów zniżką o wartości do 50 zł.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (166 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...