Kupuj taniej przez Internet – jak szukać okazji?

Zakupy przez Internet są bardzo wygodne, ale również mogą okazać się prawdziwą okazją i sposobem na zaoszczędzenie kwoty, którą moglibyśmy dopłacić przy standardowych, stacjonarnych zakupach. Jak je znaleźć i jak z nich korzystać, by rzeczywiście się to udało? Często rzeczy wystawione na sprzedaż w ofertach internetowych jedynie pozornie wydają  się tańsze – np. wyróżniając cenę bez opłaty za wysyłkę. W Internecie również najlepiej widoczne są oferty wysoko pozycjonowane w google, a nie te najkorzystniejsze. Jak szukać okazji? Zapraszamy do artykułu opracowanego wspólnie z idealo.pl : Kupuj taniej przez Internet .

kupuj taniej w internecie 2

Zobacz także: Zakupy przez Internet ― kiedy uważać 

Kupuj taniej przez Internet – Porównaj ceny

Klienci, którzy w sklepie stacjonarnym lub internetowym znajdą korzystną na pierwszy rzut oka cenę, przed zakupem powinni jeszcze porównać oferty innych sprzedawców. Wysiłek taki znacznie ułatwiają porównywarki cen. W ciągu kilku sekund można wyszukać wybrany produkt wpisując jego nazwę w pole wyszukiwania lub używając licznych filtrów. Na stronie z wybranym produktem wyświetlona zostaje lista ofert uporządkowanych od najkorzystniejszej. Żeby skorzystać z porównywarki ( np. idealo.pl ), nie trzeba mieć dostępu do komputera – dzięki wygodnej aplikacji możliwe jest porównanie cen także na smartfonie lub tablecie. Dzięki temu będąc w sklepie stacjonarnym można natychmiast sprawdzić, czy zamówienie produktu w Internecie nie będzie bardziej opłacalne. Oprócz tego strony i aplikacje oferują możliwość śledzenia rozwoju cen. W ten sposób klienci mogą sprawdzić, czy interesujące ich artykuły w przeciągu ostatnich miesięcy drożały lub taniały, co pozwala na oszacowanie odpowiedniej tendencji.

Zobacz także: Uzależnienie od Internetu – siecioholizm – jak z tym walczyć?

Kupuj taniej przez Internet – Sprawdź różnicę w cenie online i offline

Wielu sprzedawców oprócz stacjonarnych filii posiada w dzisiejszych czasach także sklep internetowy. W takiej sytuacji zdarza się, że ten sam produkt oferowany jest w sieci w niższej cenie. Porównywarki cen posiadające aplikacje z wbudowanymi skanerami kodów kreskowych umożliwiają szybkie odnalezienie danego produktu i sprawdzenie jego cen. Zamiast go od razu kupować, można zamówić go online. Większość dużych sieci sklepów oferuje też odbiór takiego zakupu w jednej z ich filii.

Kupuj taniej przez Internet – Porównaj ceny w kraju i za granicą

Podczas zakupów w sieci nie trzeba ograniczać się do ofert rodzimych sprzedawców. Wychodząc z takiego założenia można znaleźć interesujące okazje także za granicą. Czasem jest to także jedyny sposób na nabycie produktów, które nie są dostępne w Polsce. Tymczasem często zdarza się, że ubrania, filmy i gry lub nawet sprzęt elektroniczny dostępne są w niższej cenie w innych krajach. W tym celu wystarczy znajomość języka, w którym prowadzona jest witryna sklepu oraz wiedza na temat obszarów, na których prowadzi on wysyłkę. W dobie serwisów oferujących płatności internetowe takich jak PayPal, kłopotem nie jest także dokonanie zapłaty w innej walucie – z konta klienta pobierana jest kwota w złotówkach, która przeliczana jest według aktualnego kursu i bez naliczania prowizji.

kupuj taniej w internecie
Kupuj taniej przez Internet –  Korzystaj z kodów rabatowych

W Internecie znaleźć można wiele portali publikujących kody rabatowe. Udostępniają one kody i kupony, które pomagają znacznie zaoszczędzić na zakupach. Pamiętać należy jednak o tym, że niektóre promocje dotyczą zakupów powyżej określonej kwoty i na ogół można korzystać z nich tylko jeden raz. Ich zaletą może być natomiast fakt, że często korzystać z nich mogą także nowi lub niezarejestrowani klienci. Właścicielem kodu rabatowego można zostać także zgłaszając swój adres e-mail do newslettera niektórych sklepów. W taki sposób sprzedawcy honorują swoich klientów zniżką o wartości do 50 zł.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (164 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Żanett  11 maja 2015 06:47

  Bardzo często kupuję przez Internet. Jeśli jestem pewna np. koloru kosmetyku, rozmiaru ubrania konkretnej marki, zamawiam i kupuję. Rzeczywiście, czasami różnice w cenie są znaczne. Przy wykorzystaniu kodów rabatowych można sporo zaoszczędzić.

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  11 maja 2015 08:48

  Ja ostatnio zakupy robię tylko przez internet. W zwykłych sklepach kupuję tylko produkty spożywcze.

  Odpowiedz
 3. Żanett  11 maja 2015 09:44

  Jeśli jestem pewna koloru np. kosmetyku, czy rozmiaru ubrania – to zamawiam przez Internet. Ceny są dużo niższe, a wykorzystując kupony rabatowe, wychodzi jeszcze taniej.

  Odpowiedz
 4. martucha180  11 maja 2015 10:42

  Z kuponami jeszcze nie kupowałam przez internet. Najpierw musze zdobyć kody.

  Odpowiedz
 5. bbo  11 maja 2015 11:39

  Ja bardzo często korzystam z rabatów, upustów, wyprzedaży.

  Odpowiedz
 6. gusia.  11 maja 2015 14:45

  Ostatnio latałam między aptekami w moim mieście i na jednym suplemencie była różnica ponad 7zł.Codziennie robiąc podstawowe zakupy możemy przepłacać ok 50zł-szok.Ostatnio też znalazłam sklep internetowy z kosmetykami za które w drogerii przepłacałam.A może zostać trzeba doradcą zakupów i pobierać z tego część zaoszczędzonych pieniędzy ;-/

  Odpowiedz
 7. adamorek  11 maja 2015 18:48

  niezbyt odkrywcze, niestety

  Odpowiedz
 8. macierzanka  11 maja 2015 19:25

  Ja ostatnio kupiłam lodówkę przez internet , bardzo mi się to opłacało.

  Odpowiedz
 9. oskarek1995  11 maja 2015 19:56

  Ja zawsze tak robię, więc nowego to nic się nie dowiedziałam

  Odpowiedz
 10. Patriszia  11 maja 2015 20:18

  Nie kupuję często w internecie niestety, obawiam się jakości. Kilka razy dałam się oszukać więc pewnie stąd moje obawy.

  Odpowiedz
 11. Kmakolagwa  13 maja 2015 18:10

  Bardzo lubię robić zakupy w Internecie. Mam większy wybór chociażby kosmetyków, a ceny są zdecydowanie korzystniejsze niż w drogeriach.

  Odpowiedz
 12. gosia141088  15 maja 2015 12:08

  w 99% bardziej opłaca się przez internet

  Odpowiedz
 13. oskarek1995  27 maja 2015 16:37

  Też kocham internetowe zakupy. Po pierwsze niższe ceny, po drugie więcej ofert

  Odpowiedz
 14. chargeback  29 maja 2015 08:11

  Ja również uważam, że opłaca się robić zakupy przez internet. To olbrzymia oszczędność czasu i pieniędzy. Warto korzystać z okazji i promocji, tym bardziej, że jeśli robimy przelew online nie mamy się czego bać. chargeback to usługa dzięki której bank może nam oddać pieniądze z konta sprzedawcy, jeśli nie otrzymamy zamówionego produktu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany