Kuomayé Bio prawdziwie naturalne kosmetyki

Często widzimy na sklepowych pułkach kosmetyki oznaczone jako „eko” lub „bio” ale czy tak naprawdę wiemy które z nich są naturalnymi produktami a które są naszpikowane chemią?

Kuomayé Bio prawdziwie naturalne kosmetyki

„Zgodnie z wymogami jednostek certyfikujących wyróżnione zostały dwie grupy kosmetyków prawdziwie BIO i EKO. Pierwsza grupa to kosmetyki ekologiczne i organiczne ? nazwijmy je BIO, druga grupa to kosmetyki ekologiczne, czyli EKO. Dla obydwu minimalny udział surowców naturalnych i pochodzenia naturalnego wynosi 95%. Ponadto, przy produkcji kosmetyków BIO czyli inaczej ekologicznych i organicznych, minimum 95% zastosowanych wyciągów roślinnych musi pochodzić z certyfikowanych upraw ekologicznych. Dla kosmetyków EKO ten udział musi wynosić minimum 50%. Warto także zwrócić uwagę na certyfikaty przyznawane przez międzynarodowe stowarzyszenia.? ? wyjaśnia Jolanta Wieczorek, przedstawiciel firmy Matique.pl, zajmującej się dystrybucją kosmetyków naturalnych w Polsce.

Coraz więcej z nas jest świadome zagrożeń jakie niesie ze sobą wszechobecna chemia. Sprawia to, że coraz chętniej sięgamy po produkty naturalne. Bio produkty, w tym kosmetyki, rzadziej uczulają i dodatkowo są przyjazne dla środowiska. Rosnący w Polsce rynek zapotrzebowania na naturalne kosmetyki  sprawił, że na naszym rynku pojawiła się nowa marka, Kuomayé Bio.  ?Kuomayé Bio charakteryzują się eleganckim i stylowym opakowaniem. Wśród kosmetyków naturalnych to produkty łączące luksus i przystępną cenę? ? dodaje Jolanta Wieczorek z firmy Matique.pl, wyłącznego dystrybutora marki Kuomayé Bio w Polsce.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (142 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Masza  4 sierpnia 2013 22:05

  To prawda nasza świadomość odnośnie kosmetyków pozbawionych chemii,z miesiąca na miesiąc jest coraz większa.Dokładnie czytamy etykiety,zwracamy baczną uwagę na skład produkty.Wadą jest tylko dość wysoka cena.Za luksus trzeba niestety zapłacić.

  Odpowiedz
 2. Kmakolagwa  17 kwietnia 2015 09:17

  Interesujące.

  Odpowiedz
 3. AnnStyl  21 października 2015 12:44

  Nie znam produktów tej marki, ale chętnie bym wypróbowała.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany