Kuchnia w stylu wegańskim. Urządź ją sama i miej pewność, że jesz zdrowo

Chcesz sama wyhodować warzywa i owoce, a tym samym jeść tylko to co najzdrowsze? To możliwe, dzięki systemowi zaprojektowanemu przez Ikeę. Ogród hydroponiczny z powodzeniem zastąpi ten naturalny, a co najważniejsze możesz go stworzyć w swojej kuchni. Do jego działania nie jest bowiem potrzebna gleba, a woda i światło. To idealna alternatywa dla wegan oraz wszystkich, którzy nie mają ogrodu.

To idealne rozwiązanie dla wegan i wszystkich tych, którzy chcą mieć pewność, że warzywa i owoce, które jedzą na co dzień  nie są naszprycowane chemikaliami. Najnowsza propozycja od Ikei to kuchnia w  stylu wegańskim, w której sam wyhodujesz rośliny, bez wychodzenia z domu. I to przez cały okrągły rok! Co więcej, obsługa ogrodu hydroponicznego jest na tyle prosta, że nie wymaga wcześniejszego doświadczenia w ogrodnictwie.

kuchnia w wegańskim stylu

źródło: www.pinterest.com, odnośnik do konkretnego profilu został osadzony w tekście

Kuchnia w stylu wegańskim. Urządź ją sama i miej pewność, że jesz zdrowo

Jakość spożywanych warzyw i owoców jest szczególnie ważna dla wegan. W końcu bazują na diecie roślinnej. Tylko najlepsze produkty powinny trafiać też do żołądków naszych dzieci, które do prawidłowego rozwoju potrzebują witamin, a nie chemii. I oczywiście, nie zapominajmy o sobie! Niestety,  jak wiadomo w sklepach jest coraz mniej  zdrowych warzyw i owoców.  W ich składzie znajdują się bowiem śmiertelnie niebezpieczne ulepszacze smaku i wyglądu. Okazuje się jednak, że sami możemy doglądać naszych upraw, dzięki kuchni od Ikei. System  jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą uprawiać własne jedzenie przez cały rok, ale nie mają przestrzeni w ogrodzie.

 

Kto stworzył kuchnię dla wegan?

Serię odnajdziemy w Ikei pod nazwą: KRYDDA / VĘXER. Projekt powstał dzięki współpracy szwedzkich naukowców zajmującymi się rolnictwem, Szwedów będących lokatorami mieszkań pozbawionych dostępu do ogrodu, a także tych, którzy chcą mieć pewność, że jedzą całkowicie świeże produkty, nawet podczas mroźnych zimowych miesięcy. Nie jest to pierwszy wewnętrzny systemem hydroponicznym dostępny na rynku. Jednak dzięki poszczególnym elementom, które możemy zakupić osobno  jest on bardziej przystępny cenowo. Lepiej też sprawdza się na małej przestrzeni.

 

Jak działa kuchnia w stylu wegańskim?

Okazuje się, że aby wyhodować rośliny, wcale nie jest potrzebna gleba. Wystarczy światło i woda, na których oparty został właśnie hydroponiczny system ogrodowy. To żadna nowość, bo wiele warzyw, które są obecnie powszechnie dostępne, uprawia się właśnie przy użyciu tej metody. Kiełkowanie roślin i zapobieganie ich wysychaniu  jest możliwe dzięki chłonnym wtykom piankowym. Gdy  już wykiełkują wystarczy przenieść całą piankową zatyczkę do oddzielnego małego garnka i wypełnić go pumeksami, które zatrzymują wodę.

Doniczki można następnie umieścić na rosnącej tacy, która jest wyposażona w lampę słoneczną,  dlatego zapewnia roślinom wystarczającą ilość „pożywienia” przez cały rok. System jest na tyle wydajny, że sprawdzi się nawet w pomieszczeniach bez naturalnego światła słonecznego. Taca do uprawy ma dodatkowo wbudowany czujnik wody, dzięki któremu rośliny otrzymują jej idealną ilość.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (184 głosów, średnia: 4,36 z 5)
zapisuję głos...