Księżyc z kwiatów – tatuaż idealny na majową wiosnę w pełni!

Księżyc z kwiatów to jeden z tatuaży damskich  symbolizujący wiosnę w pełni (czyli w szczytowym okresie rozkwitu kwiatów i krzewów, który przypada na maj). Takie wyobrażenie księżyca nawiązuje do nazwy ‘Flower Moon’ (Kwiatowy księżyc), jaką rdzenni Amerykanie określali niegdyś majową pełnię naszego satelity, choć na większości tatuażowych wariacji widnieje jedynie jego połówka, podobna do rogalika. Jeśli szukacie oryginalnego, romantycznego i kobiecego tatuażu, który roztoczy wokół Was ochronną aurę o określonym znaczeniu a jednocześnie upamiętni jakieś ważne dla Was, majowe wydarzenie bądź obietnicę, którą zamierzacie sobie złożyć, postawcie na ten ponadczasowy motyw!

Stephany Lorena Unsplash.com

Księżyc z kwiatów – tatuaż idealny na majową wiosnę w pełni!

Przez tysiące lat ludzie obserwowali ruch księżyca, by kontrolować upływ czasu i wyznaczać pory odpowiednie na uprawę, zbiory czy polowania. Przyglądając się zachowaniu zwierząt i roślin oraz odpowiednim dla danego okresu zmianom pogody,  przedstawiciele starożytnych ludów z całego świata nadali każdej z comiesięcznych pełni księżyca odrębną nazwę. Dziś niewiele osób potrafi jednak wymienić je z pamięci. Dzięki tatuażowi z wzorem księżyca z kwiatów łatwo zapamiętamy, że w maju podziwiamy na niebie Pełnię Kwiatowego Księżyca!

Tatuaż odwołujący się do podniebnego majowego spektaklu może interpretować ten obraz na wiele różnych sposobów. Główki kwiatów mogą stanowić materię budującą księżycowy rogalik, wyrastać bezpośrednio z jego bryły lub tylko delikatnie go otaczać. Czasem stanowią rodzaj rysunku na powierzchni księżyca. Niekiedy zaś to on staje się centralną częścią kwiatu, z której wyrastają płatki. Wszystko zależy od wyobraźni tatuażysty oraz życzenia przyszłej właścicielki malunku!

 

Zobacz tatuaże przedstawiające księżyc z kwiatów w  pięknych odsłonach:

 

 

Jak podobają Wam się wybrane przez nas wariacje na temat tego motywu? Czy potrafiłybyście wymienić choć jedną z pozostałych nazw pełni? Są to:

Pełnia Wilczego Księżyca (w styczniu), Pełnia Śnieżnego Księżyca (w lutym), Pełnia Robaczego Księżyca (w marcu), Pełnia Różowego Księżyca (w kwietniu), Pełnia Truskawkowego Księżyca (w czerwcu), Pełnia Koźlego Księżyca (w lipcu), Pełnia Księżyca Jesiotrów (w sierpniu), Pełnia Księżyca Plonów (we wrześniu), Pełnia Księżyca Myśliwych (w październiku), Pełnia Bobrzego Księżyca (w listopadzie) i Pełnia Zimnego Księżyca (w grudniu).

 

Zainteresowały Cię księżycowe tatuaże mocy? Sprawdź, jaki jest wpływ faz księżyca na nasze samopoczucie:

Fazy Księżyca – jak wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie?

Fazy Księżyca – jak wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie?

Medycyna ludowa od setek lat przywiązuje ogromną wagę do aktualnych faz księżyca, uważając, że mają one wpływ na gojenie się ran, kobiecy cykl miesiączkowy, skłonność do lunatykowania, a nawet samopoczucie w czasie poszczególnych dni miesiąca. Jak jest naprawdę? Zdradzamy, jak oddziałują na nas różne fazy księżyca!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (190 głosów, średnia: 4,57 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Neon  5 maja 2018 14:58

    Tatuaż zostaje na całe życie – nie warto wybierać wzoru pod wpływem mody.

    Odpowiedz
  2. janka1312  7 maja 2018 00:06

    prawdziwe dzieła sztuki …

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany