Propozycje na książkowe prezenty dla Mamy

Książka to zawsze dobry pomysł – na podróż, na wieczór, na prezent! Książka może podarować nam niesamowitą przygodę, możemy zaprzyjaźnić się z jej bohaterami, bawić nas i wzruszać. To idealny prezent na Dzień Matki. Nie wiesz co wybrać?  Wspólnie z Empik.com mamy kilka propozycji z kobiecych nowości wydawniczych. W zestawieniu znajdą się propozycje podróżnicze, literatura faktu, biografia jak i powieść obyczajowa. Sprawdź książkowe prezenty dla Mamy !

Zobacz także:  Konkurs: SPEKTRUM – Inspiracja do zdrowej zmiany


Książkowe prezenty dla Mamy – Magdalena Kordel „Malownicze. Tajemnica bzów”

prezenty na dzień matki (3)

Autorka bestsellerowych powieści „Uroczysko” i „Sezon na cuda” zabiera nas w kolejną magiczną podróż. Przed sklepem ze starociami zatrzymuje się tajemniczy mężczyzna… Pani Leontynie ginie pierścionek przekazywany z pokolenia na pokolenie… Kobieta wyrusza w pełną nostalgicznego uroku podróż do krainy pachnącej bzami. Do czasów radosnego dzieciństwa na Kresach, wielkiej miłości i wojny, która wszystko zmieniła. Jaką tajemnicę kryje rodowy pierścionek? Kim jest zagadkowy mężczyzna? Czy przeszłość można zmienić?

Książkowe prezenty dla Mamy – Monika Jaruzelska „Oddech”

prezenty na dzień matki (5)

„Oddech” jest kontynuacją bestsellerów ostatnich lat „Towarzyszki Panienki” oraz „Rodziny”. To najbardziej poruszająca i intymna część całej trylogii. Monika Jaruzelska nie boi się w niej dotykać tematów tabu, co zachęca czytelników do zmierzenia się także z własnymi historiami rodzinnymi. Jak w poprzednich książkach przyjemność czytania gwarantuje specyficzne poczucie humoru autorki oraz dystans do siebie.

Książkowe prezenty dla Mamy – Donna Tart „Szczygieł”

Bez nazwy-2

Ta epicka powieść łączy w sobie elementy zagadki kryminalnej i Bildungsroman. To klasyczna opowieść o utracie i obsesji, przetrwaniu i tworzeniu siebie od nowa, ale także o bezlitosnych kolejach losu. Theo Decker cudem ratuje się z wybuchu. Z ruin muzeum wykrada niewielki, ale fascynujący obraz. To ulubiony obraz jego matki, którą stracił w zamachu. „Szczygieł” będzie mu towarzyszył w podróży: od ekskluzywnych apartamentów przy Park Avenue po rozpustę półświatka w Las Vegas, a także przez zakurzony labirynt podupadającego nowojorskiego antykwariatu aż po ciemne zakątki Amsterdamu.

Powieść zdobyła Nagrodę Pulitzera i Carnegie Medal, była nominowana do National Book Critics Circle Award i Baileys Women’s Prize. Była bestsellerem w wielu krajach i sprzedała się do tej pory w ponad trzech milionach egzemplarzy.

Książkowe prezenty dla Mamy – Anna Laudańska „Chalepianka. Zapiski z Krety”

prezenty na dzień matki (1)

Kreta to wyspa, która niczym magnes przyciąga i oczarowuje swoją niepowtarzalną aurą słońca, kolorów, krajobrazów i smaków. To wyspa oswojona, a zarazem wciąż dzika, której magiczne plaże, surowe górskie stoki, egzotyczna przyroda i zwykła ludzka życzliwość sprawią, że wielu z nas zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Jak sugeruje autorka książki, właśnie tam z łatwością możesz poczuć się bezpiecznie, jak w swoim własnym domu.

Książkowe prezenty dla Mamy – Magdalena Witkiewicz „Moralność Pani Piontek”

moralnosc pani piontek OK

Romantyczna komedia pomyłek w najlepszym stylu. Przezabawna, słodko gorzka historia lekarza ginekologa, Augustyna Poniatowskiego, jego upiornej matki, pani Piontek oraz kilku innych kobiet jego życia. – Gertruda Poniatowska, de domo Piontek, to kobieta ekscentryczna, harpia i pirania, od której chcą trzymać się z daleka ci, których ona chciałaby mieć blisko. Pani Poniatowska pija kawę tylko z porcelanowych filiżanek, uwielbia drogie buty na obcasie, ale drogie szpilki od Louboutina planuje założyć dopiero do trumny. Wszystko w jej życiu przebiega zgodnie z planem, aż pewnego dnia, jej 35-letni, ukochany syn, Augustyn Poniatowski, podejmuje decyzję o wyprowadzeniu się od swojej mamy…

Materiały zaczerpnięte z Empik.com

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (205 głosów, średnia: 4,47 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Żanett  21 maja 2015 07:35

  Książka to dobry prezent dla każdego. Ale jak to bywa z każdym prezentem, dobrze chociaż trochę orientować się w preferencjach osoby, której chcemy ją podarować.

  Odpowiedz
 2. martucha180  21 maja 2015 11:09

  „Tajemnice bzów” oraz „Moralność pani Piontek” spodobałyby sie mojej Mamie.

  Odpowiedz
 3. bbo  21 maja 2015 12:25

  Moja Mama zawsze się cieszy z babskiej lektury.

  Odpowiedz
 4. lilkawodna  21 maja 2015 16:53

  Ja bym sama chętnie je przeczytała. Najfajniejsza wydaje mi się „Moralność pani Piontek”.

  Odpowiedz
 5. gusia.  21 maja 2015 18:34

  Dobry prezent pod warunkiem,że mama lubi czytać książki.

  Odpowiedz
 6. Kmakolagwa  22 maja 2015 09:00

  Bardzo ciekawe propozyje, nie jedna mama ucieszyła by się z takiego prezentu. Osobiście polecam pozycję „Szczygieł”.

  Odpowiedz
 7. Patriszia  22 maja 2015 12:58

  Fajne propozycje, moja mama na pewno ucieszyłaby się z książki 🙂

  Odpowiedz
 8. macierzanka  23 maja 2015 18:50

  Książki to piękny prezent dla mamy, propozycje są interesujące.

  Odpowiedz
 9. Anita  9 czerwca 2015 14:13

  ciekawe propozycje!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany