Najciekawsze książki na wiosnę 2021. Co czytać podczas pikniku na ukwieconej łące?

Choć panujące na zewnątrz temperatury nie pozwalają się nam jeszcze o tym przekonać, nastała wiosna, a to oznacza, że już wkrótce poczujemy ożywienie i otrzymamy nową dawkę pozytywnej energii. Wraz z pierwszymi promieniami ciepłego słońca, powróci do nas chęć wprowadzania życiowych zmian, ustalania sobie nowych celów oraz sięgania po nowe pasjonujące lektury. By pomóc Wam przygotować się na przywitanie rozświergotanej śpiewem ptaków i ubarwionej kolorami kwiatów wiosny, przygotowaliśmy więc przegląd 10 nowości, wśród których znajdziecie zarówno pasjonujące powieści obyczajowe i porywające dramaty erotyczne kipiące od emocji, jak i poradniki i książki psychologiczne, dające czytelnikom szansę na życiowy balans. Zapraszamy na nasz przegląd!

Miękki koc rozłożony na pokrytej kwiatami i ziołami łące, piknikowy koszyk i pierwsze promienie słońca, liżące naszą skórę. Czy można sobie wyobrazić przyjemniejsze okoliczności do niespiesznego oddania się lekturze? Już wkrótce te małe szczęścia będą w zasięgu naszej ręki. Wystarczy, że dobierzecie do pary wybrane, najciekawsze książki na wiosnę 2021, a z całą pewnością osiągniecie wiosenną czytelniczą nirvanę. Nie musicie nawet szukać odpowiednich tytułów – wybraliśmy je dla Was spośród setek wydawniczych propozycji. Oto nasza książkowa top dziesiątka!

książki na wiosnę 2021

źródło: www.unsplash.com; Anastasiia Rozumna

Najciekawsze książki na wiosnę 2021. Co czytać podczas pikniku na ukwieconej łące?

 

Marek Rybarczyk „Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów”

książki na wiosnę 2021

Rodzina Windsorów od lat jest na ustach Brytyjczyków i w polu obserwacji czujnych oczu prawie całego świata. Mimo to, większość z nas nie domyśla się nawet, jakie dramaty rozgrywały się w ciągu minionych dekad za bramami Pałacu Buckingham. Książka Marka Rybarczyka zgłębia rodzinne sekrety, począwszy od losów nieszczęśliwego małżeństwa Elżbiety i Filipa, przez nieudane związki ich dzieci, aż po ostatnie skandale wokół ich wnuków, z żoną księcia Harry’ego, Meghan Markle na pierwszym planie. Publikacja powstała w wyjątkowym, historycznym momencie, gdy wszyscy mamy świadomość, że już za chwilę Królowa Elżbieta będzie zmuszona ustąpić i przekazać koronę synowi Karolowi. To kres pewnej epoki i chwila, w której wszyscy zadają sobie przełomowe pytania: czy następca tronu udźwignie ciężar korony? Czy Brytyjczycy zaakceptują Kamilę jako królową? Jaki wpływ na decyzje księcia Harry’ego ma Meghan? Książka „Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów” pozwala lepiej przyjrzeć się pałacowym relacjom i pomaga znaleźć odpowiedź na nurtujące nas wątpliwości. Przedstawione w niej tajemnice zadziwią nawet fanów serialu „The Crown”!

 

Arleta Gruba „Raj na próbę”

książki na wiosnę 2021

Debiutancka powieść Arlety Gruby to oryginalna wariacja na temat tego, co może czekać na nas „po drugiej stronie”, wydana nakładem wydawnictwa Novae Res. Jej główna bohaterka, Łucja, jest zdania, że we współczesnym świecie nie czeka na nią nic dobrego. Przesycona pesymizmem, każdego dnia utwierdza się w przekonaniu, iż nie pasuje do epoki, w jakiej przyszło jej żyć. Co gorsza, życie prywatne Łucji jest w zupełnej rozsypce, a ją samą co noc dręczą koszmary. Wszystko zmienia się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, gdy bohaterka ulega śmiertelnemu wypadkowi i budzi się… w raju. Nowe miejsce wydaje się spełnieniem jej marzeń i wytworem boskich mocy, które wysłuchały jej próśb. Czy jednak rzeczywiście jest tym, czym się wydaje? Przekonajcie się, sięgając po tę lekturę!

 

Rafał Ziętek „Rękopis z ogrodu”

książki na wiosnę 2021

Kolejna propozycja jest idealna dla tych z Was, które cenią sobie krótkie formy. Zbiór opowiadań Rafała Ziętka zawiera cztery różne historie opowiadające o losach ludzi, próbujących odnaleźć swoje miejsce na Ziemi. Śledząc ich ścieżki, zgłębiamy temat miłości, natury i przemijania. Konwencja tomu opiera się na ciekawym założeniu, że każdy nas już od pierwszego oddechu tworzy na świecie swój własny ogród. To, w jaki sposób będziemy go pielęgnować i co w nim wyhodujemy, zależy wyłącznie od nas. Czy znajdziecie w sobie siłę, by zatrzymać się w codziennym pędzie i zajrzeć do własnego ogrodu? Sprawdźcie!

 

J. C. Maxwell i Rob Hoskins, „Zmieniaj swój świat. Małe kroki, które poprowadzą do wielkich zmian w Twoim otoczeniu”

książka

Współczesny świat potrzebuje i łaknie zmiany bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Naszą codzienność wypełniają problemy, takie jak: przemoc, nienawiść, rozpad rodzin, ubóstwo czy bezdomność. Zwykle czujemy się jednak za słabi, by móc realnie wpłynąć na rzeczywistość. Jednocześnie zadajemy sobie pytanie: dlaczego nikt nie czyni starań, żeby zmienić tę postać rzeczy. Książka Maxwella i Hoskinsa, którzy przez lata funkcjonowali jako liderzy zmiany przekonuje, że jednostkami, mogącymi dokonać zmian jesteśmy właśnie my. Nie tylko zachęca do wywierania pozytywnego wpływu na otoczenie, ale też daje odbiorcom gotowe narzędzia do podejmowania koniecznych działań. Niezależnie od tego, czy przewodzicie wielkiej organizacji, czy prowadzicie małą firmę albo po prostu chodzicie do szkoły i w wolnym czasie udzielacie się jako wolontariusze, to Wy możecie stać się zmianą, jakiej oczekujecie od świata! Sięgnijcie po książkę od wydawnictwa Mt Biznes i przekonajcie się, jak to osiągnąć!

 

Jon Acuff „Zrobione! Naucz się kończyć, to co zacząłeś”

poradnik

Badania pokazują, że aż 92 % noworocznych postanowień kończy się fiaskiem i zarzuceniem starań. Podobny los spotyka wiele wyznaczanych sobie przez nas celów. Powodem takiego obrotu spraw nie jest jednak zazwyczaj lenistwo ani fakt, że nie staramy się zrealizować dążeń. Przeciwnie – porażki te wypływają z nadmiernego perfekcjonizmu, który sprawia, że się poddajemy jeszcze zanim na dobre zaangażujemy się w projekt. Jak przestać być swoim największym krytykiem i zacząć dopinać na czas rozpoczęte wyzwania, kursy, szkolenia czy twórcze prace? Nauczy Was tego poradnik Jona Acuffa – pracownika uniwersyteckiego, opierającego przedstawiane tu metody na badaniach, przeprowadzonych przez siebie na grupie kilkuset osób. Jego niekonwencjonalne i przyjemne we wdrażaniu sposoby zwiększą Waszą efektywność w działaniu nawet o 42 %! Przeczytajcie i skończcie wreszcie to, do czego podchodziliście już tyle razy!

 

Anita Cleare „Rodzicielstwo na etacie. Jak być obecnym emocjonalnie rodzicem po dniu pełnym wyzwań w pracy”

książki na wiosnę 2021

Polecając Wam książki na wiosnę 2021, które motywują do działania i pomagają je wdrażać, nie możemy pominąć poradnika ekspertki od pozytywnego macierzyństwa, Anity Cleare. Codzienne zderzanie pełnionych przez nas ról pracownika i rodzica bywa bowiem frustrujące. Prowadzi do zachwiania emocjonalnej równowagi. Praca wymaga od nas realizowania zadań pod presją czasu i otrzymywania wymiernych wyników. Rodzina tymczasem bazuje na relacjach, a nie na wykonywaniu zadań. Umiejętności wypracowane w firmie rzadko przekładają się więc na potrzeby naszych dzieci, które wymagają przede wszystkim bliskiego kontaktu emocjonalnego. O tym, jak pogodzić rozwój kariery z zachowaniem reguł rodzicielstwa bliskości dowiecie się właśnie z książki Cleare, wydanej nakładem wydawnictwa Laurum. Znajdziecie tu praktyczne metody budowania rodzinnego szczęścia i pozyskacie wiedzę o tym, jak stworzyć dom, do którego chce się wracać.

 

Małgorzata Kamińska „Weź się”

książki na wiosnę 2021

Następna propozycja to powieść od wydawnictwa Novae Res, z której bohaterką utożsami się zapewne wiele dziewcząt, mających już za sobą nastoletnie lata. Zosia od dawna jest niezadowolona z tego, jak ułożyło się jej życie. Cierpiąca na bielactwo, pozostające jej największym kompleksem, zmaga się z trudną miłosną relacją, której nie potrafi zakończyć. Poziomu jej satysfakcji nie podnosi również zatrudnienie w plotkarskim magazynie, dostarczające jej coraz to kolejnych rozczarowań. Zdesperowana warszawianka, postanawia uciec od problemów, udając się na miesięczne wakacje do malutkiego hiszpańskiego miasteczka nad oceanem.

 

Dramat erotyczny Anny Dąbrowskiej w 2 tomach: „Kochaj mnie szeptem” i „Zamień mnie w krzyk”

Macie ochotę na trochę literackiej pikanterii i słodkiego zapomnienia? Sięgnijcie po dwuczęściowy dramat erotyczny Anny Dąbrowskiej od wydawnictwa Amare, który miał wczoraj swoją premierę!

 

„Kochaj mnie szeptem”

książka

Gabrysia to nieśmiała, zakompleksiona studentka polonistyki. Wierzy w miłość, ale nie spodziewa się, że jakikolwiek mężczyzna zainteresuje się nią na poważnie. Do czasu, gdy na przekór swej despotycznej matce postanawia związać się z żołnierzem, uczestniczącym w misji w Afganistanie. Młodzi zakochani błyskawicznie stają na ślubnym kobiercu. Wkrótce potem okazuje się jednak, że małżeńskie życie wcale nie przypomina znanych z kobiecych powieści, poruszających miłosnych historii… Gabrysia uświadamia sobie, że żołnierski mundur skrywa niejedną mroczną tajemnicę i rozumie, że dokonała złego wyboru. Wkrótce w jej życiu pojawia się Jeremi, przystojny sąsiad, którego urok osobisty przyciąga ją jak magnes. Zakazane uczucie staje się punktem zwrotnym w jej życiu. Tylko czy równoległy związek z dwoma mężczyznami ma w ogóle szansę skończyć się happy endem?

 

„Zamień mnie w krzyk”

książki na wiosnę 2021

Po dramatycznych wydarzeniach, do jakich doszło w dzień powrotu Eryka z misji w Afganistanie, Gabriela stara się wieść dawne życie. Szybko okazuje się jednak, że w jej życiu zmieniło się wszystko. Dręcząca kobietę tajemnica, oddala ją od ukochanego Jeremiego. Tymczasem jej mąż pragnie naprawić błędy przeszłości. Uwikłana w relacje z dwoma mężczyznami, Gabriela gubi się w swoich uczuciach. Mimo że potrafi już czerpać radość z seksu, a pełne namiętności noce przyniosły jej rozkosz, jakiej wcześniej nie znała, nie potrafi podjąć ostatecznej decyzji o tym, z kim chce być. Czy ta burzliwa historia może mieć dobre zakończenie? Którą miłość wybierze bohaterka – tę, która rani, czy tę, która leczy? Sprawdźcie!

 

Paulina Świst i Lilka Płonka „Mala M.”

książki na wiosnę 2021

Paulina Świst i Lilka Płonka to najgorętszy, najbardziej ekscytujący i zarazem najbardziej tajemniczy duet na polskim rynku wydawniczym. Po świetnie przyjętych „Paprocanach”, Świst uderza z podwójną mocą, łącząc siły z koleżanką po fachu, która wcześniej pojawiła się na kartach jej książki. Ich wspólne dzieło „Mala M.” to wybuchowa mieszanka: zabawna, piekielnie ostra i duszna od seksu opowieść o życiu trzydziestokilkuletniej Malwiny.

Tytułowa Mala to tak naprawdę Malwina, ale nie znosi ona tego imienia. Dziewczyna do niedawna zajmowała się zastanawianiem się jak to możliwe, że taka laska jak ona nadal jest sama i podejmowaniem coraz mniej intensywnych prób zaradzenia temu stanowi rzeczy. Pewnego dnia, podczas imprezy u zaprzyjaźnionej adwokatki karnej, Zuzy Mala przeżywa najwspanialszą seks-przygodę w życiu. Cudowny mężczyzna o błękitnych oczach i ciemnych włosach w ledwie kilkanaście minut natchnął ją wiarą, obudził w niej zapał, a wręcz nadał sens jej istnieniu! Szkoda, że zaraz potem… rozpłynął się w powietrzu. Może to jednak lepiej, bo był to jeden z tych mężczyzn, do których nie powinno się zbliżać, a już na pewno nie wolno się w nich zakochiwać. Odtąd najważniejszą życiową misją Mali staje się znalezienie kogoś takiego jak on – doskonałej kombinacji chili i wanilii…

Książka wydana nakładem wydawnictwa Akurat trafi do księgarń już 14 kwietnia!

 

Irena A. Stanisławska i Robert Rutkowski „Toksyczna matka”

książkiCiekawe książki na wiosnę 2021 warto uzupełnić lekturą o trudniejszej, psychologicznej tematyce. Polecamy Wam wspólną publikację Ireny Stanisławskiej i Roberta Rutkowskiego dedykowaną trudnym relacjom dzieci i ich toksycznych matek. W ciągu pierwszych lat życia matka jest dla nas absolutnym autorytetem. Zapamiętujemy i uznajemy za pewnik wszystko, co nam przekazuje. W niektórych przypadkach relacja matka-dziecko potrafi jednak boleśnie naznaczyć potomków na całe życie. Osoby, które stają przed tym problemem często zadają sobie pytania: czy wszyscy wokół kochają swoje matki, a ja jestem wyrodną córką/synem? Czy tylko ja żywię pretensje do swojej matki?  Odpowiedź brzmi: Nie. Takich osób jest dużo więcej.

Dla wielu odbiorców tej książki, zwłaszcza tych, których problem dotyczy bezpośrednio, jej lektura może okazać się trudna. Jak przekonują autorzy – „zamiatanie problemów pod dywan” na pewno ich nie rozwiąże. Do pewnych emocji z przeszłości trzeba w końcu wrócić i raz na zawsze je przepracować. Robert Rutkowski i Irena A. Stanisławska starają się zatem pomóc nam odpowiedzieć na pytania: kim jest toksyczna matka? W jaki sposób się zachowuje i jaki wywiera to wpływ na nas i nasze dorosłe życie? Jak powinniśmy postępować z toksyczną matką? I wreszcie: jak można uwolnić się od trudnej dla nas relacji i poczucia winy? Jeśli ten problem dotyka także Was, Waszego partnera bądź kogoś z Waszych przyjaciół, pozwólcie, by ta książka pomogła Wam go rozwiązać!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (71 głosów, średnia: 4,77 z 5)
zapisuję głos...