Najciekawsze książki na lato 2020. Sprawdź, jakie lektury umilą Ci leniwe popołudnia na plaży, tarasie czy w ogrodzie!

Kochasz czytać i nie wyobrażasz sobie wakacji bez dobrej lektury? Nie możesz się już doczekać momentu, kiedy położysz się w ulubionym hamaku w ogrodzie i odpłyniesz w inne, fascynujące światy? Przedstawiamy najciekawsze książki na lato 2020, które zabiorą Cię z dala od zgiełku codzienności i zaniosą daleko stąd, nawet jeśli fizycznie utrudnia to trwająca epidemia!

Najciekawsze książki na lato 2020

źródło: www.pixabay.com

Najciekawsze książki na lato 2020. Sprawdź, jakie lektury umilą Ci leniwe popołudnia na plaży, tarasie czy w ogrodzie!

 

Najciekawsze książki na lato 2020 – 6 top propozycji od naszej redakcji:

1. Abby Jimenez „To tylko przyjaciel”

książki na lato 2020

Kristen Petersen wiedzie wspaniałe życie. Ma lojalnych przyjaciół, mężczyznę, z którym zamierza spędzić resztę życia i najbardziej uroczego psa pod słońcem. Tyler, jej chłopak, służy w armii więc wprawdzie nie ma go aktualnie w kraju, ale obiecał, że niebawem powróci na stałe i para wreszcie zamieszka razem. Do pełni szczęścia brakuje Kristen tylko jednego – dziecka, którego bardzo pragnie. Niestety macierzyństwo nie jest jej pisane.

Tymczasem przygotowania do zbliżającego się wesela przyjaciółki okazują się dla Kristen bardzo emocjonującym przeżyciem. Szczególnie, że na horyzoncie pojawia się drużba pana młodego. Josh Copeland to najbardziej zabawny, najseksowniejszy i najinteligentniejszy mężczyzna, jakiego Kristen kiedykolwiek spotkała. I choć w towarzystwie Josha dziewczyna czuje się wyjątkowo, uparcie stara się trzymać go na dystans z dwóch powodów. Pierwszym jest oczywiście Tyler, z którym pozostaje w związku, choć od dawna jest to związek na odległość. Drugim – fakt, że Josh marzy o dużej rodzinie. A Kristen wie, że jest kobietą, która nigdy nie spełni jego marzeń. Choć ją i Josha łączy niewytłumaczalnie silna chemia, to przyszłość z Tylerem wydaje się więc być jej przeznaczeniem…

Napisany z niebywałą lekkością, humorem i czułością, debiutancki romans Abby Jimenez to lektura w sam raz na długie słoneczne dni nad jeziorem, kilkugodzinne przejazdy pociągami czy dalekie rejsy. Tylko uważajcie! Czytając ją można zamarzyć o wakacyjnym romansie…

Książka „To tylko przyjaciel” od wydawnictwa Muza trafi do polskich księgarń już jutro!

 

2. Zbiór opowiadań „Gorące lato. Grzeszne opowieści.”

Bezwstydnie szczere opowieści, uwodzicielsko piękne kobiety, spragnieni przygód przystojniacy, duszne lato, słońce i… pożądanie. Te rozerotyzowane polskie autorki potrafią snuć pikantne, prowokacyjne historie, bez mrugnięcia okiem! Jeśli więc tego lata zamierzacie wylegiwać się nad basenem spoglądając ponad książką tylko po to, by zawiesić wzrok na idealnie wyrzeźbionym męskim torsie, nie zapomnijcie zabrać ze sobą „Gorącego lata” z 10 opowiadaniami pełnymi długich spojrzeń, miłosnych uniesień, a nierzadko także humoru! Poznajcie historię Patrycji, której urodzinowa niespodzianka dla chłopaka nieoczekiwanie kończy się przykrą niespodzianką. Prześledźcie losy Oliwii od lat zakochanej w poznanym niegdyś muzyku Tymonie. Sprawdźcie, dokąd los zaprowadzi Jagodę, która po latach nieudanego związku zakończonego rozwodem wyjeżdża nad morze, licząc na wakacyjny romans… Dajcie się oczarować płomiennym historiom od mistrzyń gatunku!

To kolejna propozycja od wydawnictwa Muza, która czeka już na Was w księgarniach!

 

giphy.com

3. Anna Langner, „Syreny”

Najciekawsze książki na lato 2020

Majka opuszcza Warszawę i wyjeżdża na wakacje do spokojnego nadmorskiego Burzewa. Dołącza tam do ekipy Syren – pięknych kobiet, które urządzają sobie eskapady po nadbałtyckich klubach, polując na bogatych i hojnych przystojniaków. Dziewczyna ma własny plan. Zamierza zrealizować swój sekretny projekt i przy okazji ochronić przyjaciółki przed kłopotami. Jednak misterna koncepcja szybko zaczyna sypać się jak domek z kart. Jakby tego było mało, życie Majki uprzykrza pewien tajemniczy, przystojny turysta… Książka zaczaruje Was beztroskim lekkim klimatem, pełnym kolorowych drinków, miłosnych uniesień i tajemnic.

Książka od Wydawnictwa Kobiecego jest dostępna w księgarniach już od połowy czerwca.

 

4. Mark Boyle, „Offline”

Wakacyjne urlopy to doskonały moment, by przez chwilę być offline. Powrócić do świata natury i poczuć szczęście płynące z drobnych radości oraz wolno uciekającego czasu, bez nerwowego zerkania na ekran smartfona. A gdyby tak wydłużyć tę przygodę i pozostać offline na stałe? Poczytaj w hamaku (albo na kocu rozłożonym w ogrodzie za domem) reportaż irlandczyka Marka Boyle’a o jego prywatnym rocznym eksperymencie, który nieoczekiwanie okazał się sposobem na nowe, lepsze życie! Obserwuj jak gołymi rękami buduje dom, uczy się krzesać ogień, czerpie wodę ze strumienia. Przyjrzyj się jego nowej egzystencji podległej cyklom natury i rytmowi słońca, pozwalając sobie na refleksję nad istotą człowieczeństwa w epoce, w której różnice między ludźmi a maszynami prawie się zatarły.

Wydana nakładem wydawnictwa Mova książka już jutro trafi do księgarń w całej Polsce!

 

5. Morgan Audic „Jaskółki z Czarnobyla”

książki na lato 2020

A jeśli najbardziej pociągają Cię mroczne tajemnice, już w sierpniu będziesz mogła sięgnąć po nowy fascynujący kryminał z dark tourismem w tle!

Przez Prypeć, teren dawnej zony, przepływają wycieczki turystów ciekawych postapokaliptycznego nuklearnego wysypiska. Nieoczekiwanie, podczas jednej z takich wycieczek odnalezione zostaje zmasakrowane ciało mężczyzny, w którym ktoś umieścił…wypchane jaskółki.

Policjanci – Josif Melnyk i Galina Nowak – ustalają̨, że są to zwłoki Leonida Sokołowa, syna niegdysiejszego wysokiego funkcjonariusza partii w Prypeci. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Okazuje się bowiem, że morderstwo Leonida do złudzenia przypomina zbrodnię dokonaną przed laty w noc wybuchu reaktora jądrowego numer 4… Jaką prawdę chce zatuszować zabójca?

Premiera książki od wydawnictwa Mova już 12 sierpnia!

 

6. Piotr Kościelny „Zaginiona”

Pozostając chwilę dłużej w mrocznych klimatach, które potrafią tak doskonale równoważyć beztroską, ale i nużącą atmosferę leniwego lata, proponujemy Wam powieść Piotra Kościelnego – autora, który w ubiegłym roku został laureatem plebiscytu Brakująca Litera za thriller pt. „Zwierz”. Teraz powraca z nową, równie mocną historią!

Drobna sprzeczka narzeczonych nieoczekiwanie zmienia się w burzliwą kłótnię. Wzburzony Krzysztof wybiega z domu, a rano… budzi się w swoim aucie w jakiejś nieznanej okolicy. Nie pamięta zupełnie nic z wydarzeń poprzedniej nocy. Tymczasem Agnieszka, zdenerwowana reakcją chłopaka, wychodzi o świcie na samotny spacer po lesie. Nie ma pojęcia, że obserwuje ją psychopata.

Kiedy zaniepokojony Krzysztof zgłasza zaginięcie Agnieszki, z miejsca staje się głównym podejrzanym o jej zamordowanie. Trafia do aresztu, a współosadzeni urządzają mu piekło. Nikt nie daje wiary tłumaczeniom chłopaka ani nie fatyguje się, by sprawdzić inne tropy. Nikt poza zesłanym karnie na prowincjonalny posterunek komisarzem Tomaszem Świderskim. Sprawa zaginionej dziewczyny okazuje się dla niego szansą na rehabilitację i dźwignięcie się z dna, którego sięgnął parę lat wcześniej. Wyrusza więc śladem psychopatycznego porywacza i okrutnego mordercy kobiet. Tylko czy zdąży nim potwór zabije kolejną ofiarę?

Mocny trzymający w napięciu thriller od wydawnictwa Initium trafi do księgarń już 17 lipca!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (171 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...