Książki na koniec zimy. Najciekawsze nowości, po które warto sięgnąć zanim zaskoczy nas słońce

Ciepły koc, zapach ulubionych aromatycznych świec, parująca kawa i śnieżna zadymka za oknem… Zgodzicie się chyba z nami, że trudno o lepsze warunki do lektury? Zatem nim znów powitamy ciepłe, jaskrawe słońce, które zachęci nas do długich spacerów i wypadów za miasto, przeznaczmy kilka wieczorów na porywające lektury! Mamy dla Was aż 10 książkowych propozycji!

Przedstawiamy pasjonujące książki na koniec zimy! To dziesięć nowości, wśród których znajdziecie thrillery, romanse, motywujące poradniki i powieść obyczajową. A wszystko to na ciepłych i pachnących jeszcze prasą drukarską stronach ubranych w piękne okładki, które będą ozdobą Waszych biblioteczek. Zapraszamy na przegląd!

książki na koniec zimy

źródło: www.unsplash.com; Ben White

Książki na koniec zimy. Najciekawsze nowości, po które warto sięgnąć zanim zaskoczy nas słońce

 

Oto najciekawsze książki na koniec zimy:

1. Jennifer Ashton „Jak być szczęśliwszą, zdrowszą, piękniejszą”

książki na koniec zimy

Zastanawiałyście się kiedyś, co by się stało, gdybyście zrezygnowały na miesiąc z jedzenia mięsa albo ze spożywania alkoholu? A może planowałyście podjąć fizyczne wyzwanie i przez 30 dni robić codziennie pompki albo brzuszki? Czy 12 miesięcy to wystarczająco długi czas, by zadbać o siebie na kilku gruntach jednocześnie i osiągnąć spektakularne rezultaty? Postanowiła to sprawdzić Jennifer Ashton, doktor nauk humanistycznych, pracująca w jednym z najbardziej popularnych programów telewizyjnych w USA. W książce opisała rezultaty wszystkich podjętych przez siebie drobnych przedsięwzięć (jedno na miesiąc), pokazując, jak małe zmiany i wytrwałość mogą wpłynąć na nasze samopoczucie i stan zdrowia. To książka o budowaniu nawyków. W styczniu autorka zrezygnowała z alkoholu. W lutym wykonywała ćwiczenia siłowe, konkretnie pompki i deski. Marzec poświęciła medytacji. W kwietniu skupiła się na intensywniejszych ćwiczeniach aerobowych. W maju ograniczyła spożycie mięsa, zaś w czerwcu pilnowała się, by pić co najmniej 2,5 litra wody dziennie. Lipiec poświęciła wykonywaniu jak największej liczby kroków. W sierpniu zarządziła detoks od telefonu. We wrześniu zminimalizowała spożycie cukru, w październiku starała się rozciągać ciało, a w listopadzie zachować optymalną długość snu. Grudzień stał się zaś dla niej miesiącem śmiechu. Brzmi ciekawie? Przeczytajcie!

 

2. Caroline de Maigret i Sophie Mas „DRUGA MŁODOŚĆ, cóż z tego, że DRUGA”

książki

Francuzki pomimo upływu lat nie tracą prawie nic ze swojego szyku i godnej pozazdroszczenia elegancji. W Paryżu kobiety dobiegające czterdziestki czy pięćdziesiątki nadal są pociągające, budzą uznanie i pożądanie – a co najważniejsze – są tego świadome. Oczywiście, jak każda z nas mają kompleksy, lecz nauczyły się je akceptować i ignorować. Czują się świetnie same ze sobą. Jak to robią? I jak to możliwe, że wyglądają tak dobrze, pijąc na butelki czerwone wino i zagryzając je frytkami? Na te pytania postanowiły tym razem odpowiedzieć przyjaciółki: Caroline de Maigret i Sophie Mas, autorki bestsellerowego „Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś” . Przy okazji poruszają wiele aktualnych w tym wieku problemów. Rozważają, czy zdecydować się na zamrożenie jajeczek. Pytają siebie nawzajem czy po kolejnej miłosnej porażce instalować aplikację randkową. Zastanawiają się nad botoksem… Jeśli więc znalazłyście się akurat na skraju „drugiej młodości”, to obowiązkowa pozycja!

 

3. Louise Candlish „Tuż za ścianą”

książki na koniec zimy

Leżąca na obrzeżach Południowego Londynu ulica Lowland Way jest niczym realizacja idyllicznego snu. Bajecznie piękne rezydencje, życzliwi sąsiedzi, wesołe zabawy dla dzieci organizowane w każdą niedzielę… Kiedy jednak do jednego z pobliskich domów wprowadzają się Darren i Jodie czar pryska. Nowi sąsiedzi puszczają w nocy głośną muzykę. Prowadzą uciążliwy remont i sprzedają na swojej posesji używane samochody. Nic dziwnego, że wkrótce potem atmosfera gęstnieje, a konflikt dosłownie wisi w powietrzu. Aż nagle, pewnego sobotniego ranka dochodzi do tragedii, która wstrząsa lokalną społecznością. Policja docieka przyczyn śmiertelnego wypadku, zewsząd zaczynają padać wzajemne oskarżenia i okazuje się, że każdy ma tu coś do ukrycia. Detektywi przesłuchują poszczególnych mieszkańców, którzy zwierają szyki i solidarnie twierdzą, że winny wszystkiemu jest Darren Booth. Pojawia się jednak pewien problem. Policja im nie wierzy…

Jeśli szukacie intrygującego i dalekiego od banału thrillera, który przyspieszy krążenie Waszej krwi, sięgnijcie po „Tuż za ścianą”!

 

4. Karina Bonowicz „Gdzie diabeł mówi dobranoc. Droga wiedzie przez sen”

książki na koniec zimy

To już trzeci tom serii „Gdzie diabeł mówi dobranoc”, która zdążyła już podbić serca wielu polskich czytelników. O czym opowiada?

Stulecia temu czwórka przyjaciół została wygnana ze swej rodzinnej wioski, gdyż jej mieszkańcy lękali się ich magicznych zdolności. Banici rozeszli się w cztery strony świata, jednak zadziwiającym zbiegiem okoliczności wszyscy spotkali się w tym samym miejscu – przy czarcim kamieniu. Tam wywołali razem diabła, by dobić z nim targu. Nie przewidzieli, że ich potomkowie będą przez wieki odczuwać skutki tego paktu i bezskutecznie próbować się z niego wyplątać. Czy przedstawicielom kolejnego pokolenia uda się wreszcie przerwać klatwę? Jakie przeszkody napotkają? Z jakimi przeciwnikami przyjdzie im się zmierzyć? Małe miasteczko wśród pustkowi stanie się sceną niezwykłych wydarzeń…

W trzeciej części opowieści Alicja staje przed poważnym dylematem: czy powinna zbudzić Nikodema i doprowadzić do wznowienia ceremoniału, czy wraz z Mikołajem podjąć próbę przejścia do innego wymiaru? Gdyby drugi plan się powiódł, mogłaby tam odszukać ampułkę z krwią wszystkich przodków, a jej moc prawdopodobnie przywróciłaby nawet życie umarłym. Żeby jednak podjąć decyzję, musi spotkać się z Nikodemem. Tylko on może wziąć udział w magicznym rytuale. Co więcej, tylko on jest w stanie wskazać miejsce ukrycia cymelium – księgi, która stanowi przejście do innych wymiarów. Jedyną drogą do chłopaka jest zaś wejście do środka jego snu…

To pozycja idealna dla miłośniczek fantastyki, nie tylko tych nastoletnich!

5. Piotr Kościelny „Skóra”

książki na koniec zimy

We Wrocławiu dochodzi do odnalezienia zwłok młodej kobiety. Są one jednak pozbawione fragmentu skóry. Co gorsza, ta przerażająca zbrodnia zaczyna się powtarzać. Mija kilka dni i policja znajduje następne ciała ofiar seryjnego zabójcy. Władek Majchrzak, doświadczony policjant wydziału zabójstw wrocławskiej komendy, formuje więc specjalny zespół, mający za zadanie powstrzymać okrutnego, ale i niezwykle bystrego psychopatę. Szybko okaże się, że nadkomisarz będzie zmuszony stawić czoła wyjątkowo trudnemu wyzwaniu, które może rzutować na jego życie prywatne i zawodowe. Czy policjantowi uda się rozwikłać zagadkę i ująć przebiegłego mordercę?

To mocny i zaskakujący kryminał, niosący potężny ładunek emocjonalny. Ukazuje on ciemną stronę miasta, ale i wyjątkowo mroczną stronę ludzkiej psychiki. Bezkompromisowa brutalna i przejmująca „Skóra” zostanie w głowach czytelników na długo po zamknięciu ostatniej strony…

Najciekawsze książki na koniec zimy

6. Juan Gabriel Vasquez „Kształt ruin”

lektura

Lubicie literaturę latynoamerykańską? Sięgnijcie po powieść autora, który znalazł się finalistów Międzynarodowej Nagrody Bookera! To fascynująca historia zawieszona pomiędzy prawdą a fikcją. Juan Gabriel Vásquez opowiada w niej o teoriach spiskowych i zamachach, które odcisnęły na Kolumbii piętno na całe dziesięciolecia.

W środę 9 kwietnia 2014 roku dochodzi do włamania do muzeum Jorge Eliecera Gaitana – kolumbijskiego męża stanu zabitego ponad pół wieku temu. Zostaje wówczas ujęty tajemniczy mężczyzna, ale jedynie Juan Gabriel Vásquez wie, kim jest zatrzymany Carlos Carballo. Podobno to ogarnięty obsesją człowiek, który nie cofnie się absolutnie przed niczym. To również ktoś, kto zna prawdę na temat okoliczności śmierci Gaitana, a także innego morderstwa sprzed stu lat, od którego rozpoczęło się błędne koło kolumbijskiej przemocy.

Vásquez, nie bacząc na władze, pamięć i fakty podane do publicznej wiadomości, odkrywa przed czytelnikami tajemnicę skrywaną w mrokach historii. Polityczne zbrodnie przeplatają się w niej z okrucieństwami narcos. Prawdziwe i urojone opowieści splatają się zaś ze sobą w zawiłym, wielowątkowym śledztwie….

 

7. E.G. Scott „Dlaczego właśnie ja”

książka

Drobiazgowo przemyślana, zawiła intryga, szokujące odkrycia i akcja, które ani na moment nie traci impetu. A do tego zaskakujące, niemożliwe do przewidzenia zakończenie… To może być tylko nowy dreszczowiec autorów wspaniale przyjętej powieści „Nic o mnie nie wiesz”. Skrywający prawdziwą tożsamość pod pseudonimem E.G. Scott duet pisarzy stworzył tym razem mroczny, elektryzujący thriller psychologiczny z wątkiem medycznym, dla którego będziecie gotowe zarwać noc. „Dlaczego właśnie ja” trafia do księgarń w całym kraju właśnie dzisiaj! O czym opowiada?

Trzydziestokilkuletnia Charlotte mieszka na Long Island. Kobieta czuje się samotna od chwili gdy załamała się jej obiecująca kariera neurochirurga. Znajduje jednak pocieszenie na czacie dla kobiet po przejściach oraz u przyjaciółki, która wspiera ją w najtrudniejszych chwilach. Ma również Petera – nowego chłopaka, który nalega, aby ich związek pozostał całkowitą tajemnicą. Kiedy więc Peter znika bez słowa, Charlotte boi się zgłosić jego zaginięcie. Parę tygodni później policja kontaktuje się z nią w sprawie identyfikacji zwłok. Przekonana, że chodzi o ukochanego, Charlotte jedzie do kostnicy i z ulgą stwierdza, że leżące na stole ciało nie należy do Petera, tylko do nieznanej kobiety. Wkrótce potem Charlotte uświadamia sobie jednak, że policja typuje ją na jedną z podejrzanych. Dlaczego ofiara wskazała Charlotte jako osobę do kontaktu w nagłych wypadkach? Jaką rolę w tej historii odgrywa Peter?

 

8. Kristen Ashley „Żądanie miłości”

książki na koniec zimy

Wolicie romanse, które zimą najlepiej rozgrzewają krew? Sięgnijcie po zachwycająca, romantyczną i emocjonującą opowieść, która udowadnia, że życie jest pełne niespodzianek. Kristen Ashley, autorka bestsellerowych serii, takich jak „Rock Chick” czy „Dream Man”, napisała tym razem książkę wzruszającą i refleksyjną. Pokazuje w niej, że na miłość i szczęście nigdy nie jest za późno, szczególnie, jeśli odsuniemy na bok swoje uprzedzenia. „Żądanie miłości” trafi na półki księgarń już 3 lutego. Jaką historię opowiada?

Josephine Malone, asystentka fotografa mody światowej sławy, przyjeżdża do niewielkiego miasteczka w stanie Maine na pogrzeb ukochanej babci Lydii. Pod maską chłodnej królowej śniegu z planety luksusu i wielkich pieniędzy skrywa skrzywdzoną dziewczynkę, która właśnie straciła najbliższą osobę. Ale Josephine to specjalistka w tuszowaniu prawdziwych uczuć. Odczytać je umie jedynie Jake Spear, wieloletni przyjaciel Lydii. Kiedy w spadku po zmarłej babci Josephine otrzymuje Lawendową Willę wraz z pokaźnym majątkiem, nawet przez moment nie rozważa innego scenariusza niż sprzedaż nieruchomości i powrót do życia w blasku fleszy.  Sprawy się jednak komplikują, ponieważ testament Buni zawiera jeszcze pewien kuriozalny zapisek. Okazuje się, iż sprytna staruszka „zapisała Jake’owi w spadku… swoją jedyną wnuczkę”. A wzmiankowany były bokser, właściciel klubu ze striptizem i rozwodnik, który wychowuje samotnie trójkę dzieci zamierza spadek przyjąć…

 

9. Joanna Bator „Gorzko, gorzko”

książki na koniec zimy

Lubicie ambitną literaturę? Nadróbcie zaległości, zaglądając do najnowszej książki Joanny Bator! „Gorzko, gorzko” to opowieść o pragnieniu miłości i wolności, dojrzewającego w marzeniach czterech pokoleń kobiet. Co popchnęło Bertę do popełnienia zbrodni? W jakich okolicznościach Barbara nauczyła się sprawnie rzucać nożem? Czemu Violetta otworzyła słoik Pandory i co znalazła w środku? Czy Kalina pozna wreszcie prawdę?

Historię Berty, Barbary i Violetty opowiada najmłodsza z kobiet, Kalina, która w Wałbrzychu, Unisławiu Śląskim i Sokołowsku znajduje brakujące kawałki rodzinnej historii i stara się zszyć je w całość. Z trudem rekonstruując pamięć obciążonej traumą rodziny, mierzy się jednocześnie z własną stratą. Realizm i magia powieści „Gorzko, gorzko” przesądzają o jej niepowtarzalnym stylu i napełniają jej strony niepokojącym urokiem. To historia miłosna i nienawistna, okrutna i czuła zarazem, która wzbudza litość i przerażenie. Na szczęście budzi jednak także nadzieję na oczyszczenie…

 

10. Corinne Michaels „Wróć do mnie”

książki

Czy miłość potrafi uleczyć złamane serce, a każdy człowiek zasługuje na drugą szansę? Autorka międzynarodowych bestsellerów, Corinne Michaels proponuje nam przejmującą historię, która na zmianę wzrusza i wywołuje uśmiech. Co jednak najważniejsze, zostaje w pamięci na długo po skończonej lekturze. Nie przegapcie jej! Premiera odbędzie się już 17 lutego. A oto kilka słów na temat samej historii!

Connor Arrowood to najmłodszy z czterech braci. Mężczyzna musi zmierzyć się z zupełnie nową dla niego rzeczywistością. Okazuje się, że nie może dłużej służyć w wojsku. Co gorsza zmuszony jest wrócić do rodzinnego domu, by zorganizować pogrzeb znienawidzonego ojca spełnić jego ostatnią wolę. Wierzy, że wspólnie z braćmi pozbędą się wreszcie zaniedbanej farmy, na której owdowiały ojciec zgotował im piekło i z której jeden po drugim uciekali.

Nieoczekiwanie powrót do Sugarloaf okazuje się mieć także dobre strony. To przecież w tym miejscu osiem lat temu Connor przeżył najwspanialszą noc w swoim życiu. I choć nie poznał imienia tamtej dziewczyny, wspomnienia ze spotkania są w nim nadal żywe. Zupełnie tak jakby wszystko zdarzyło się wczoraj. Nie byłby w stanie zapomnieć miłosnych uniesień, nawet gdyby tego chciał. Gdy więc na jego drodze ponownie staje Ellie Walcott – nauczycielka po przejściach i matka słodkiej siedmiolatki – Connor po prostu traci głowę. Wprawdzie tamtej ekscytującej nocy niczego sobie nie obiecywali, ale żadne z nich nie ma wątpliwości, że to nie była zwykła przygoda, o której można zapomnieć…

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (108 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...