Książki na jesień 2022. Te nowości warto przeczytać!

Spis treści:

Jesień to idealny czas na zatrzymanie się, danie sobie trochę więcej czasu wolnego i nauczenie się spokojnego odpoczynku. Bez telewizji, bez telefonu, bez komputera. Zanurz się w życie bohaterów najnowszych pozycji wydawniczych i odkryj ich świat. Poniżej nowości wydawnicze, które warto przeczytać tej jesieni!

kobieta czytająca książkę

Te nowości warto przeczytać!

Każda pora roku jest dobra na czytanie, ale jesień ma klimat idealnie stworzony do tego, by okryć się ciepłym kocem i wtopić w inne światy bohaterów powieści. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najbardziej interesujących nowości wydawniczych, które warto przeczytać tej jesieni. Zapraszamy na krótki przegląd!

Anna Barczyk-Mews „Pamiętniki mojej mamy”

Autorka „Alter ego” oraz „M+P=Love” powraca z powieścią, która udowadnia, że szczęścia nie warto odkładać na potem. Czy można kochać tak bardzo, że rezygnuje się ze swoich zasad i przekonań? To pytanie zadaje sobie Gabriela, która po ukończeniu studiów – i w wyniku działań matki, która chce rozbić jej związek z aktualnym partnerem – opuszcza Bydgoszcz i przeprowadza się na wieś. Jej niechęć do zmiany stylu życia odbija się na stosunkach z mieszkańcami wsi, a zwłaszcza z jednym z nich. To właśnie on, Zen Batory, zakochuje się od pierwszego wejrzenia w niepokornej dziewczynie, jednak jej serce należy do innego…

Zanim oboje odkryją, ile ich łączy, będą musieli uporać się ze swoją przeszłością i wyzbyć się niewygodnych sekretów. Czy mimo wszystkich trudnych doświadczeń pozwolą się poprowadzić miłości?

Holly Miller „Co by było, gdyby”

Zostać czy wyjechać? Związać się z nowo poznanym przystojniakiem czy z dawną miłością? Lucy Lambert może wybrać, ale nie musi tego robić. Bo autorka przygotowała dla niej dwie alternatywne wersje wydarzeń. Które życie okaże się dla bohaterki najlepsze? I z kim?

„Co by było, gdyby” to nietuzinkowa historia, która trzyma w napięciu do ostatniej strony. Niezwykle interesująco pokazana historia Lucy, która pod wpływem impulsu i frustracji (nie dostała obiecanego awansu) rzuca pracę w agencji reklamowej i idzie do pubu, żeby to odreagować. Jak potoczy się życie Lucy? Z kim będzie jej pisane szczęśliwe życie?

Katarzyna Bonda „Kobieta w walizce” 

Powieść będzie miała swoją premierę 9 listopada, ale już teraz nie ma wątpliwości, że warto po nią sięgnąć!

„Kiedy wiszące na słupach ogłoszenia o zaginięciu Klaudii Janus dawno już wyblakły, a miejscowa policja straciła wiarę w rozwiązanie sprawy, dochodzi do makabrycznego odkrycia. Przy drodze wyjazdowej z Ełku przypadkowy kierowca znajduje błękitną walizkę, a w niej szczątki młodej kobiety i złoty naszyjnik z listkiem. Taki sam nosiła Klaudia. Według ustaleń śledczych ciało długo było w wodzie, zakopywano je i częściowo spalono. A to skutecznie utrudnia identyfikację ofiary. Dlaczego więc morderca zdecydował w końcu, że kobieta w walizce ma zostać odnaleziona?”

Najnowszy kryminał Katarzyny Bondy, podobnie jak wszystkie inne jej pozycje, pochłania bez reszty. Do samego końca nie wiadomo, komu zależy na odkryciu prawdy, a kto łże na potęgę.

Katarzyna Rzepecka i D.B. Foryś „Pikantne święta”

Autorki tej powieści przygotowały prawdziwą ucztę dla wszystkich fanów romansów! Dodatkowo, w każdym rozdziale autorki podają przepisy na potrawy, które przygotowują bohaterowie książki.

Julia, po powrocie z Francji do Polski, planuje założyć własną restaurację. Remigiusz to szef najlepszej knajpy w Warszawie. Mężczyzna wyczuwa w kobiecie rywalkę i podstępem usiłuje zmusić ją do odejścia z branży. Jednak sprawy zaczynają przybierać zupełnie nieoczekiwany obrót. Czy stare powiedzenie – przez żołądek do serca – sprawdzi się i w tym przypadku?

Premiera już 2 listopada. Nie możemy się doczekać!

Ilona Gołębiewska „Czekam na Ciebie”

Ilona Gołębiewska, królowa emocji, kochana przez polskie czytelniczki, powraca z nową pozycją! „Czekam na ciebie” to tajemnicza, wzruszająca i pełna emocji historia o tym, że zawsze warto pielęgnować napotkaną miłość i walczyć o najskrytsze marzenia. Bo w życiu liczy się tylko to, co daje nam szczęście – przytulny dom, rodzina, przyjaciele i radość z każdego dnia.

Zimowa sceneria Warszawy, zaginiony przed laty list, kulisy pracy w telewizji i losy paczki przyjaciół. A do tego działająca od ponad stu lat pracownia krawiecka w kamienicy na warszawskiej Pradze. W tym miejscu swój początek miała wyjątkowa miłość, a jej historia rozczuli najbardziej zatwardziałe serca. Premiera: 26.10

Mathias Marquardt „Jak poradzić sobie z wyczerpaniem i wypaleniem”

Książka obowiązkowa dla większości pracujących. Minęło pół wieku od odkrycia zjawiska zwanego wypaleniem zawodowym. Jednak syndrom ten zaczęto badać naukowo dopiero w latach 70., definiując go jako reakcję na nadmierny stres i przeciążenie różnymi bodźcami, zarówno zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Ich źródłem są m.in środki masowego przekazu, nieustanne porównywanie się do innych, brak czasu, dążenie do sukcesu i bogacenia się.

Przemęczenie, emocjonalne wyczerpanie, obniżona samoocena. To tylko niektóre z objawów tzw. Burn Out Syndrome, czyli wypalenia zawodowego. Jak sobie z nim poradzić? Odpowiedź będzie można odnaleźć w książce dr Matthiasa Marquardta „Jak poradzić sobie z wyczerpaniem i wypaleniem”. W księgarniach, wydana pod szyldem Wydawnictwa Muza, dostępna od 19 października.

Która nowość najbardziej Was zaciekawiła?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (44 głosów, średnia: 4,89 z 5)
zapisuję głos...