Książki na długie, jesienne wieczory

Za oknem jesień, dni są coraz krótsze, a pogoda nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Długie wieczory warto więc spędzić z dobrą książką. Podpowiadamy po jakie tytuły warto sięgnąć, aby zapewnić sobie godziny wciągającej lektury.

Kobieta czytajaca ksiazke

Wśród tegorocznych, jesiennych nowości książkowych każdy znajdzie coś dla siebie, szczególnie że z nowymi powieściami powracają tacy bestsellerowi autorzy jak Stephen King czy Dan Brown. Eksperci Księgarni Internetowej Gandalf (Gandalf.com.pl) podpowiadają, które pozycje warto wybrać spośród setek tytułów w nadchodzących tygodniach.

Dla miłośników kryminałów i powieści grozy:

 • Stephen King, Doktor Sen – pełna napięcia kontynuacja kultowego „Lśnienia”, w której jasnowidz z poprzedniej części, już jako dorosły człowiek, musi stanąć do walki z wampirami, żywiącymi się energią poddawanych torturom dzieci o nadprzyrodzonych zdolnościach.
 • Dan Brown, Inferno – czyli wielki powrót autora „Kodu Leonarda Da Vinci”; Robert Langdon znów musi rozwikłać wielką zagadkę, która może mieć wpływ na losy całego świata.
 • Harlan Coben, Kilka sekund od śmierci – Harlan Coben kontynuuje pełną napięcia historię rozpoczętą w powieści „Schronienie” – nastoletni Mickey Bolitar wpada w nowe kłopoty i wciąż szuka śladów Rzeźnika z Łodzi oraz usiłuje dojść do prawdy na temat śmierci swojego ojca.
 • Mons Kallentoft, Wodne anioły – wciągające śledztwo w sprawie morderstwa młodych małżonków.

Kobieca strona literatury:

 • Lauren Weisberger, Zemsta ubiera się u Prady – ciąg dalszy bestsellerowej książki „Diabeł ubiera się u Prady”, Andy musi radzić sobie nie tylko z obowiązkami szefowej czasopisma, ale także z próbami przejęcia magazynu i przygotowaniami do ślubu.
 • Alice Munro, Przyjaciółka z młodości – książka autorki wymienianej jako pretendentka do literackiej Nagrody Nobla, 10 opowiadań o miłości, tęsknocie, umieraniu.
 • Sylvia Day, Obudzone pragnienia – pełna namiętności opowieść o miłości, napisana przez autorkę bestsellerowej „Trylogii Crossa”.
 • Agnieszka Lingas-Łoniewska, Łatwopalni – zmysłowa i pełna tajemnic historia uczucia rodzącego się między mężczyzną „z przeszłością” i nauczycielką z małego miasteczka.

Dla miłośników prawdziwych historii:

 • Andrew Morton, Diana. Moja historia – biografia, w której pisaniu pomagała sama księżna Diana, światowy bestseller, opisujący burzliwe życie jednej z najbardziej wpływowych kobiet XX w., stworzony na podstawie potajemnych wywiadów z Dianą i ilustrowany zdjęciami, które sama przekazała do tej publikacji.

Ambitna literatura:

 • Wiesław Myśliwski, Ostatnie rozdanie – ambitna, filozoficzna powieść o człowieku, jego losie i przemijaniu.

A Wy na jaki tytuł się zdecydujecie? Macie swój ulubiony gatunek?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (139 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Masza  9 października 2013 13:54

  Tak,na długie jesienne wieczory najlepsza jest książka.Z polecanych na pewno przeczytam Doktor sen i Kilka sekund od śmierci.Natomiast Diana.Moja historia leży na półce i spokojnie czeka na swoją kolej.

  Odpowiedz
 2. bbo  9 października 2013 21:32

  Lauren Weisberger, Zemsta ubiera się u Prady – to coś dla mnie 🙂

  Odpowiedz
 3. Kmakolagwa  23 marca 2015 10:49

  Książka na długi jesienny czy też deszczowy dzień jest czymś idealnym.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany