Książki do wakacyjnej walizki

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim urlopy, podróże i wypoczynek. Wakacyjny relaks to idealny moment, żeby zatracić się w ciekawej lekturze. W gąszczu tytułów trudno jednak wybrać najlepsze pozycje. Jakie książki warto zabrać ze sobą na wakacje?

Wakacyjny relaks z dobrą książką

Lato – czas wylegiwania się na plaży lub nad basenem, relaksu na hamaku i ciepłych, leniwych wieczorów. Idealnym uzupełnieniem wakacyjnego wypoczynku jest dobra lektura. Eksperci Księgarni Internetowej Gandalf (Gandalf.com.pl) wybrali 10 książek, które szczególnie polecają do przeczytania w nadchodzących, letnich miesiącach.

Dla lubiących historie z dreszczykiem:

 • Stephen King, „Joyland”
 • Tess Gerritsen, „Ostatni, który umrze”

Lekka książka na wakacje:

 • Katarzyna Grochola, „Trochę większy poniedziałek” – lekka książka na wakacje
 • Dorota Wellman, Paulina Młynarska, „Kalendarzyk niemałżeński”

Dla miłośników rodzinnych sekretów:

 • Virginia C. Andrews, „Ogród Cieni”

Dla spragnionych ambitnej literatury:

 • Jaume Cabre, „Wyznaję”
 • Witold Gombrowicz, „Kronos”

Wejście do świata fantasy:

 • Peter V. Brett, „Wojna w blasku dnia. Księga II”

Relaks z poradnikiem:

 • Ewa Chodakowska, Lefteris Kavoukis, „Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską”

Literatura faktu / reportaż:

 • Eben Aleksander, „Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo”

 

Mała walizka nie jest już problemem

Dzięki nowym technologiom brak miejsca w wypchanej walizce nie przeszkadza już w zabraniu na wakacje więcej niż jednej książki. – Ograniczenia bagażowe nie są już przeszkodą dla czytania w czasie wakacyjnych podróży. Większość tytułów dostępnych na polskim rynku można teraz zakupić także w formie e-booków. Czytniki wielkości zeszytu są już powszechnie dostępne w przystępnych cenach i zmieszczą się do każdej torby czy walizki. Można na nie wgrać tysiące książek i w każdej chwili pobrać kolejne przez internet, bezpośrednio na urządzenie – mówi Aleksander Wierciński, ekspert Księgarni Internetowej Gandalf. Pozostaje tylko odpoczywać i oddać się błogiej lekturze…

Wszystkie książki (w formie drukowanej i elektronicznej) można znaleźć w Księgarni Internetowej Gandalf  (Gandalf.com.pl).

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (190 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Masza  26 czerwca 2013 09:27

  Och ja jak ja kocham czytać książki.Na wakację zabieram jedną i dziwnym sposobem po powrocie w walizce mam kilka dodatkowych.

  Odpowiedz
 2. m258  26 czerwca 2013 09:48

  o ta jest fajna: Katarzyna Grochola, „Trochę większy poniedziałek” – lekka książka na wakacje

  Odpowiedz
 3. ewka  16 sierpnia 2015 18:33

  zawsze zabieram 2 lub 3 książki i sobie obiecuję, że na pewno nie kupię na wakacjach następnych. Ale po powrocie zawsze mam powiększoną biblioteczkę o nowe tytuły. W tym roku przez przypadek odkryłam nową autorkę, której książki bardzo mi się spodobały. Co do e-booków to nie mam przekonania. Uwielbiam zapach i szelest kartek

  Odpowiedz
 4. Hidari11  3 listopada 2015 17:14

  Nie czytalam Gombrowicza „Kronosa” i muszę nadrobić zaległości. Poza tym S. King i Virginia Andrews to zachęcające propozycje.

  Odpowiedz
 5. efffciaa  4 maja 2016 13:08

  Ja lubię coś lekkiego wrzucić do walizki na wakacyjny wyjazd , jednak zazwyczaj wychodzi tak , że nie mam czasu nawet tej książki otworzyć – tyle się dzieje .

  Odpowiedz
 6. kasiadrozdz  6 września 2016 14:00

  oj tak, książki do wakacyjnej walizki to bardzo ważna sprawa!!!! na żadne wakacje, ani żaden wyjazd nie ruszam się bez ani jednej książeczki! dają mi one chwilę tylko dla siebie, chwilę relaksu i spokoju.

  Odpowiedz
  • kasiadrozdz  6 września 2016 14:02

   uwielbiam wieczorami chodzić sama na plaże, brać kocyk i ksiązkę… mmm…. takie wieczory są moimi ulubionymi, to czas tylko dla mnie! rozwija moją wyobraźnię. Jaki jest sens spędzenia całego wieczoru przed telewizorem?

   Odpowiedz
   • kasiadrozdz  6 września 2016 14:03

    rodzice powinni tłumaczyć małym dzieciom jak szkodliwy dla ich mózgu, wzroku i rozwoju jest telewizor, ogłupiające bajki, które w większości niczego nie uczą a działają tylko negatywnie na nasze dzieci

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany