Książka Brené Brown „Z odwagą w nieznane” udowadnia, że zawsze warto pozostać sobą!

Czas wzbogacić swoją biblioteczkę o kolejną ważną pozycję. Mowa o książce Brené Brown „Z odwagą w nieznane”, która obrazuje problem przynależności, tak trudne zagadnienie w dzisiejszym świecie. Udanej lektury!

Już niebawem, bo 2 października na rynku wydawniczym ukaże się książka „Z odwagą w nieznane”. Jej autorka,  Brené Brown udowadnia, że aby odzyskać poczucie prawdziwej przynależności, nie musisz się dopasowywać, tylko pozostać sobą. Czas skończyć z ciągłym odwiecznym wybieraniem między dwiema opcjami:„być z innymi” a „byciem samemu”? Jak to osiągnąć? Dowiesz się z lektury.

z odwagą w nieznane

Kolaż własny redakcji, źródło: www.pixabay.com i materiały prasowe

Książka Brené Brown „Z odwagą w nieznane” udowadnia, że zawsze warto pozostać sobą!

Doktor Brown wyjaśnia, że nasza przynależność będzie prawdziwa tylko wtedy, gdy my będziemy autentyczni. „Z odwagą w nieznane” to niepowtarzalna szansa na odkrycie naszego prawdziwego „ja” i uwolnienie się od zamknięcia w jednej z szufladek proponowanych przez świat. Wykorzystując takie wartości jak wrażliwość, odwaga, wdzięczność, a nawet wstyd, Brené Brown na nowo definiuje pojęcie prawdziwej przynależności. A jednocześnie towarzyszy nam w trudnej drodze przez nieznane. 

Kilka słów o autorce

Dr Brené Brown zapoczątkowała globalną debatę na temat wrażliwości. Wiele wie o ludziach, bowiem to nie tylko znana na całym świecie pisarka, ale również starszy licencjonowany pracownik socjalny. Wciąż jest aktywna zawodowo, a pracuje przy Kolegium Pracy Socjalnej przy Uniwersytecie w Houston. Ostatnie długie lata poświęciła na badaniu takich zagadnień jak: wrażliwość, wstyd, poczucie własnej wartości i odwaga. Jej badania wielu pomogły zbudować szczęśliwe, i co najważniejsze trwałe relacje w życiu zawodowym i prywatnym. W tej tematyce wydała kilka książek, które znalazły się na liście bestsellerów New York Timesa.

Najważniejsze przesłanie płynące z książki

Pragniemy być częścią czegoś większego. Kiedy nie mamy poczucia przynależności do danej grupy społecznej, kultury czy nawet rodziny, czujemy się samotni, słabi i skrzywdzeni. Dlatego często stajemy przed trudnym wyborem. Możemy dopasować się lub wybrać trwanie w samotności przy naszych decyzjach i przekonaniach pomimo lęku przed krytyką i odrzuceniem. Ten moment życia Brown określa jako nieznane bezdroża, które każdy z nas musi przemierzyć, jeśli chce zawalczyć o swoją prawdziwą przynależność. Jaką drogę wybrać? Autorka daje kilka podpowiedzi. 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (187 głosów, średnia: 4,34 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. martucha180  1 października 2018 17:27

    Może być ciekawe.

    Odpowiedz
  2. macierzanka  1 października 2018 22:31

    Warto przeczytać.

    Odpowiedz
  3. agata20  4 października 2018 19:33

    Było by fajnie móc wylicytować taką książkę na aukcji Kobiety.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany