Książka legendarnego Monty Pythona – Michaela Palina „Brazylia” – w tym tygodniu w księgarniach!

Brazylia legendarnego Monty Pythona to polecana lektura nie tylko dla tych, którzy wybierają się do Brazylii, ale i dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o gospodarzu Mundialu 2014 i Igrzysk Olimpijskich 2016. To kraj, który  ściąga obecnie na siebie oczy całego świata. Wpisując się w ten trend zainteresowania Brazylią, ukaże się niebawem –  2 lipca  nowa książka Michaela Palina na temat tego niezwykłęgo kraju.

palin-brazylia-ksiazka

Nowe potencjalne supermocarstwo, rozciągający się na pół kontynentu tygiel kultur, religii i ras, kraina nieprzebranych bogactw – o tak, Brazylia ma do zaoferowania dużo więcej niż słońce, ocean i sambę! Leśne głusze, gdzie nie stanęła jeszcze ludzka stopa, tętniące życiem metropolie zamieszkiwane przez skrajnie ubogich i nieprzyzwoicie zamożnych… Brazylia to kraj szokujących kontrastów. Zdumiewa i wyzwala emocje. Przeczytajcie, jak to niezwykłe miejsce odkrywał Michael Palin.

 

Trasa jego podróży wiedzie od granicy z Wenezuelą po wodospady Iguaçu na pograniczu argentyńskim. Michael Palin pływa łodzią po rzece Xingu, lata hydroplanem nad ogromnymi połaciami lasu deszczowego, zwiedza nowoczesną Brasílię, daje się porwać wielokulturowej atmosferze Rio i pieszo dociera do plemion ukrytych w sercu dżungli. Spotyka potomków afrykańskich niewolników, rdzennych mieszkańców żyjących w głębi lądu i dużą społeczność pochodzenia niemieckiego, która pielęgnuje swoje dziedzictwo na największym poza Monachium festiwalu piwa.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (177 głosów, średnia: 4,44 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  30 czerwca 2014 16:03

  Mundial to dobra okazja, aby sięgnąć po tę książkę.

  Odpowiedz
 2. bbo  30 czerwca 2014 19:10

  Tak, Brazylia jest teraz na topie.

  Odpowiedz
 3. as_sa  30 czerwca 2014 20:26

  Sądzę, że Mundial może stanowić dodatkową reklamę dla tej książki, aczkolwiek mnie bardziej przekonuje jej tematyka niż to, że akurat obecnie odbywają się tam mistrzostwa świata w piłce nożnej

  Odpowiedz
 4. Aneta  3 lutego 2016 10:28

  Książka musi być ciekawa 🙂

  Odpowiedz
 5. stokrotkapolna  4 maja 2017 07:44

  Warta przeczytania.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany