Inspirująca książeczka dla dzieci „MONOCUCOS”

Książeczka dla dzieci “MONOCUCOS” to współczesna bajka o tolerancji i wszechstronnej akceptacji dla różnorodności. Jej autorami są publicysta John Núňez i artystka Alejadra Monterrubio. Projekt ma edukować i uwrażliwiać dzieci na popularne dzisiaj kwestie społeczne.

Książeczka dla dzieci “MONOCUCOS”

Książeczka dla dzieci “MONOCUCOS”

Książeczka dla dzieci „MONOCUCOS”: ważny projekt

„MONOCUCOS” to projekt stworzony dla dzieci, który wspiera budowanie dobrych wartości poprzez zabawy i wyobraźnię. Książeczka dla dzieci „MONOCUCOS” jest alternatywą do rosnącej oferty rynkowej produktów dla dzieci, które często tylko „zajmują czas”. Jest wynikiem zrozumienia jak bardzo ważne jest zadbanie o każdy, nawet najbardziej subtelny aspekt edukacji dzieci, które będzie owocować w przyszłości i przygotuje ich do roli wiarygodnych inicjatorów zmian w społeczeństwie.

Książeczka dla dzieci “MONOCUCOS”

Książeczka dla dzieci “MONOCUCOS”

Książeczka dla dzieci „MONOCUCOS” plasuje się w kategorii „współczesnej bajki” o tolerancji i wszechstronnej akceptacji dla różnorodności. To projekt zainspirowany rzeczywistością życia w coraz bardziej zglobalizowanym i zdywersyfikowanym społeczeństwie.

Poprzez komunikację dla dzieci w kategorii wiekowej 2-6 lat, projekt „MONOCUCOS” aspiruje by być istotnym katalizatorem nowej myśli; zrozumienia nieocenionego nadal faktu, że harmonijne współżycie w róźnorodności jest istotnym fundamentem lepszego społeczeństwa w przyszłości.

Kto jest autorem „MONOCUCOS”?

Książeczka dla dzieci “MONOCUCOS”

John Núňez

 

JOHN NÚÑEZ

Publicysta kolumbijski mieszkający w Polsce, miłośnik pisania. Jego profil zawodowy ukształtował się przez tworzenie tekstów, nadzór nad kreacją i opracowywaniem strategii komunikacji w agencjach reklamowych Ameryki Łacińskiej i Europy.

Książeczka dla dzieci “MONOCUCOS”

Alejadra Monterrubio

ALEJANDRA MONTERRUBIO

Ilustrator, grafik, artystka meksykańska mieszkająca w Kanadzie. Jej wielokulturowa postać, żyjąca w mocno zdywersyfikowanym społeczeństwie Kanady, była źródłem powstania projektu.

Twórcy książeczki podkreślają „Jesteśmy aby pomagać w promowaniu życiowych wartości poprzez dziecięcą zabawę i wyobraźnię. Aby inspirować coraz bardziej globalne społeczeństwo, w którym zanikają wszelkie granice i normy. Aby szerzyć temat tolerancji i wszechstronnej akceptacji dla różnorodności. Aby komunikacja z dziećmi była istotnym wkładem w budowaniu lepszego świata”.

Jaki jest plan rozwoju?

Książeczka dla dzieci “MONOCUCOS”

Książeczka dla dzieci “MONOCUCOS”

Projekt powstawał w języku hiszpańskim, aby być wprowadzony początkowo na rynki Kolumbii i Meksyku. W trakcie tego procesu pojawił się kontakt w Los Angeles zainteresowany wprowadzeniem na tamtejszy rynek wersji cyfrowej i animowanej.   

Pierwsza kolekcja opowiadań „MONOCUCOS” w Kolumbii jest właśnie w trakcie produkcji. W Hiszpanii jedno opowiadanie jest w trakcie próby druku. Prace nad przygotowaniem wersji angielskiej na rynek kanadyjski trwają i właśnie zakończono pierwsze tłumaczenie „MONOCUCOS” na język polski.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (179 głosów, średnia: 4,04 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. martucha180  25 lipca 2017 10:18

    Jestem bardzo ciekawa tej książeczki.

    Odpowiedz
  2. Kathe  25 lipca 2017 18:56

    Jak będę mieć okazję to na pewno kupię. Ludziom często brak akceptacji dla wszystkiego co nie podchodzi pod schematy, może właśnie niewłaściwa edukacja jest tego powodem? Popieram takie inicjatywy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany