Kryształowe naczynia i kolorowe szkło znów są modne! Ożyw jesienne wnętrza barwnymi plamami światła!

W filmie „Pod słońcem Toskanii” bohaterka, która właśnie się rozwiodła, wychodzi z domu, zostawiając wszystko mężowi i zabiera ze sobą jedynie wazonik z niebieskiego szkła, ostentacyjnie wylewając z niego przedtem wodę na parkiet. Jej przywiązanie do materialnie niewiele wartego przedmiotu może zaskakiwać. A jednak barwione szkło potrafi naprawdę zachwycić. Gdy zaś dodatkowo połączy swoje siły ze światłem, możemy nastawić się na spektakl kolorów, który rozegra się na ścianach naszego własnego mieszkania!

Kryształowe żyrandole to klasyka stylu glamour, która bezpiecznie przetrwała sezonowe mody i tendencje, choć spotykamy się z nią głównie w eleganckich instytucjach (takich jak opery), gdzie ich spektakularny charakter wydaje się adekwatny do okoliczności. Kryształowe naczynia nie miały tyle szczęścia. Po czasach PRL-owskiej świetności większość z nich przestała ozdabiać witrynki i meblościanki, trafiając na targi staroci, a w najlepszym razie na strych. Dziś te subtelne i zarazem dostojne „bibeloty” wracają w wielkim stylu wraz z barwionym szkłem, pochodzącym tak z wystawek, czy recyklingu, jak i z popularnych sklepów wnętrzarskich!

kryształowe naczynia

źródło: www.pixabay.com

Kryształowe naczynia i kolorowe szkło znów są modne! Ożyw jesienne wnętrza barwnymi plamami światła!

Są piękne i efemeryczne. Łapią promienie światła i rozpraszają je w kolorowe smugi, które w ciągu dnia miękko spływają po ścianach. Mogą być ozdobą parapetu, pełnić funkcję lampionów albo stać się praktyczną dekoracją stołu, przy którym podejmiemy swoich gości. Kryształowe naczynia i kolorowe szkiełka to przedmioty wyjęte jakby ze świata magii! Jeśli zatem pragniesz wprowadzić do wnętrza trochę barw, ale nie w głowie Ci radykalne remonty i daleko sięgające zmiany, zajrzyj do pochowanych w piwnicach kartonów i poszukaj starych masywnych wazonów, dzbanków czy popielnic. Poustawiaj znalezione kryształy na tacy, a obok ustaw kilka ładnych przedmiotów, na przykład szkatułki z biżuterią czy pamiątki z podróży. Wystaw wielobarwne naczynia na szafkę niczym ozdobne figurki. Podświetl szklane kule miniaturowymi lampkami lub świeczkami.

https://www.instagram.com/p/Bir1LmcFS6G/ https://www.instagram.com/p/B28jGZQlpWb/

Możesz też zostawić sobie butelki i słoiczki po napojach czy dżemach albo flakoniki po perfumach i zamienić je w recyklingowe wazoniki, a desery podawać w „rodzinnych pamiątkach' z fakturowanego szkła. Wystarczy trochę inwencji twórczej!

https://www.instagram.com/p/B1lBwjcIThq/ https://www.instagram.com/p/BZk_tmaByDY/ https://www.instagram.com/p/BwuCQpNFBo4/ https://www.instagram.com/p/_bPBaAkcHH/ https://www.instagram.com/p/ByX5FWvIw_P/ https://www.instagram.com/p/Bqpy97AFZJG/ https://www.instagram.com/p/BottuOqF8IK/ https://www.instagram.com/p/BcSYK1BlpIa/ https://www.instagram.com/p/BuMnak7AoYe/ https://www.instagram.com/p/B2bvJ6-jIyo/

 

W Twoich domowych zbiorach brakuje kolorowych szkieł? Idealne przedmioty znajdziesz w sklepach:

 

Turkusowa szklanka z fakturą – Homla, 29,99 zł

 

Jasnoróżowy wazon z prążkowaną fakturą – Fabryka Form, 180 zł

 

Przejdź do sklepu

 

Pucharek z grubego zielonego szkła – Homla, 9,99 zł

 

Świecznik z kropeczkami, na podgrzewacze – Fabryka Form, 163 zł

 

Przejdź do sklepu

 

Kieliszek do wina z kryształu – Home and you, 35 zł

 

Dzbanek z pięknego niebieskiego szkła – Fabryka Form, 115 zł

Przejdź do sklepu

Co sądzicie o tym trendzie? Czy tak jak my lubicie kolorowe szkło?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (117 głosów, średnia: 4,07 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. macierzanka  2 października 2019 09:12

  Tak bardzo lubię kolorowe szkło.Te wazoniki kolorowe na oknie są śliczne.

  Odpowiedz
 2. Emotikonka  3 października 2019 19:38

  Jakoś zbytnio „babcine” jak dla mnie. Nie mój styl.

  Odpowiedz
 3. lijo  21 maja 2021 01:48

  Nie które pokazane „szkła” w tym artykule to zwykłe tworzywo sztuczne ładnie podane jak można pisać że to wszystko to szkło….

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany