Krótki przewodnik po peelingach
Jesień i zima to idealny czas na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej. Chociaż aura tych pór roku nie zawsze dobrze wpływa na nasze samopoczucie, dla naszej skóry jest to bardzo korzystny okres. Bez obaw możemy wykonać w tym czasie różnego rodzaju peelingi. Jak jednak wybrać właściwy? Zobaczcie nasz krótki przewodnik po peelingach !
Peelingi to jedne z najpopularniejszych zabiegów, na które decydują się pacjentki gabinetów medycyny estetycznej. Polegają one na złuszczeniu warstwy naskórka, dzięki czemu otrzymuje on sygnał o konieczności odbudowy. Zabiegi te przede wszystkim pomagają zwalczać niedoskonałości skóry i stanowią terapię anti-aging. Dzięki nim skóra lepiej wchłania składniki aktywne z kosmetyków, wyrównuje koloryt – pomaga pozbyć się przebarwień i odświeża wygląd cery. Stymulują też skórę do przebudowy, dzięki czemu staje się ona grubsza, lepiej napięta i gładsza – mówi mgr Agnieszka Wiśniewska, kosmetolog z PROFEMED Medycyna Estetyczna. Zabiegi te najlepiej wykonać właśnie jesienią, ponieważ skóra nie jest wtedy narażona na nasilone promieniowane słoneczne ani skrajne temperatury.
Nie ulega wątpliwości, że dobrze wykonany peeling potrafi przynieść wiele korzyści. W ofertach gabinetów możemy jednak znaleźć wiele rodzajów tego zabiegu. Na jaki powinniśmy się zdecydować? Wybraliśmy kilka najbardziej popularnych i przygotowaliśmy krótki przewodnik:
Krótki przewodnik po peelingach – Cosmelan
Cosmelan to peeling z bardzo intensywnym złuszczaniem (czasami skóra może po nim schodzić „płatami”, dlatego bądźcie przygotowane na konieczność wzięcia krótkiego urlopu). Największą zaletą wykorzystywanego preparatu jest zwalczanie nawet głębokich przebarwień. Zabieg może być wykonywany u osób o każdym fototypie i rodzaju skóry. Polega na nałożeniu w gabinecie maski Cosmelan 1 na kilka godzin, a następnie samodzielnym stosowaniu przez pacjenta kremu Cosmelan 2 przez ok. 30 dni, zgodnie z zaleceniami specjalisty – dodaje mgr Agnieszka Wiśniewska.
Krótki przewodnik po peelingach – Ferulac
Ferulac jest peelingiem o właściwościach przeciwutleniających, który rozjaśnia przebarwienia i zapobiega ich powstawaniu. Skład preparatu to kwas ferulowy i floretyna. Stopień złuszczania zależy od zastosowanej mieszanki kwasu: może być ze złuszczaniem (Ferulac Peel) lub bez złuszczania (Ferulac Classic + witamina C). Zazwyczaj stosuje się serię zabiegów powtarzanych co 7-14 dni, bez ograniczeń co do pory roku (efekt bez złuszczania) lub serię 3-5 zabiegów powtarzanych co 14-28 dni (efekt ze złuszczaniem).
Krótki przewodnik po peelingach – DNA Recovery Peel
DNA Recovery Peel to pierwszy peeling nanotechnologiczny naprawiający DNA po uszkodzeniach słonecznych. Składniki preparatu pomagają neutralizować wolne rodniki, zwiększają działanie witaminy C i E, wzmacniają działanie fotoprotektorów oraz redukują stan zapalny i rumień. Zawarty w preparacie retinol powoduje złuszczanie naskórka, a czynniki wzrostu stymulują aktywność fibroblastów i przyspieszają naprawę skóry. Zabieg rozświetla i ujednolica koloryt skóry, wygładza, nawilża oraz redukuje zmarszczki. Na serię składa się 6 zabiegów powtarzanych co 20-30 dni bez ograniczeń co do pory roku.
Krótki przewodnik po peelingach – Peeling PQ Age
Peeling PQ Age to rozwiązanie dla osób, które chciałyby uniknąć uciążliwego złuszczania. Peeling ma działanie liftingujące i rewitalizujące skórę. Pomaga też zwalczać przebarwienia, blizny, trądzik, a nawet rozstępy. Procedura trwa 30 min i może być wykonywany o każdej porze roku. Seria składa się z 4–5 zabiegów, które należy powtarzać co 10 dni.
Krótki przewodnik po peelingach – Retises Yellow Peel
Retises Yellow Peel to silnie złuszczający zabieg z retinolem, który przeciwdziała pojawianiu się zmarszczek, rozjaśnia przebarwienia, zmniejsza głębokość zmarszczek już istniejących i poprawia elastyczność skóry. Zabieg jest dwuetapowy: najpierw specjalista wmasowuje ampułkę z 10-procentową witaminą C i 5-procentowym niacynamidem, a następnie nakłada połowę saszetki kremu z retinolem. Pozostałą połowę saszetki kremu pacjent nakłada w domu po ok. 2 godzinach od nałożenia pierwszej warstwy i pozostawia na ok. 8 godzin, po czym zmywa wodą – wyjaśnia kosmetolog z PROFEMED Medycyna Estetyczna. Sugerowana seria to 3–5 zabiegów powtarzanych co 14–28 dni.