Kroplówki z witamin – ulubiony urodowy zabieg hollywoodzkich gwiazd
Kroplówki z witamin to niezupełnie nowatorski pomysł. Ich pierwsza wersja pojawiła się przeszło 50 lat temu, kiedy to lekarz z Baltimore, John Myers, stworzył kompleks złożony z witamin B, C, wapnia i magnezu, z myślą o osobach cierpiących na chroniczne zmęczenie i wynikłe ze stresu napięcie mięśniowe. Mieszanka otrzymała nazwę „Koktajl Myersa” i szybko zyskała popularność, stając się inspiracją do komponowania coraz to nowych dożylnych odżywek. Dziś witaminowe bary i kliniki z kroplówkami można znaleźć choćby w Japonii, USA czy na naszym rodzimym gruncie, a zdjęcia z przyjmowania dożylnych koktajli zamieszczają na swoich instagramowych kontach hollywoodzkie gwiazdy, takie jak Cara Delevigne czy Rihanna. Czym są i jak działają witaminowe koktajle? Spieszymy z wyjaśnieniem!
Kroplówki z witamin – ulubiony urodowy zabieg hollywoodzkich gwiazd
Przeczytaj również: Nowy wymiar piękna – FOTONA 4 D. Pierwszy na świecie laserowy endolifting twarzy
Witaminowe kroplówki to szybkie i skuteczne rozwiązanie dla osób cierpiących na niedobory różnych składników. Jako, że podawane w ten sposób witaminy i minerały trafiają wprost do układu krwionośnego, ich działanie jest natychmiastowe i daje dużo bardziej widoczne efekty niż długotrwała suplementacja tabletkami.
Wizytę w witaminowej klinice lub barze rozpoczynamy od konsultacji z lekarzem (powinno się w tym celu przynieść wyniki ostatniej morfologii i innych badań krwi), który odpowie na wszystkie nasze pytania i rozwieje wątpliwości, a następnie pomoże nam dobrać odpowiednia kurację. Konsultacji zwykle (choć nie zawsze) towarzyszy pobranie krwi, która jest następnie analizowana, by lekarz mógł się upewnić, co do naszego faktycznego niedoboru poszczególnych mikroelementów.
Biorąc pod uwagę szerokie zróżnicowanie oferowanych koktajli, każdej z nas, która chciałaby wypróbować taką formę odżywienia swojego ciała z pewnością udałoby się znaleźć coś odpowiedniego. Polskie kliniki witaminowe i dripbary proponują np. kompleks upiększający, pomagający skórze odzyskać zdrowy koloryt i blask, kompleks indywidualny (dostosowany w pełni do zaleceń lekarza, personalnie dopasowywany koktajl z witamin i minerałów), kompleks na włosy, odżywiający je i chroniący przed wypadaniem, kompleks detoksykujący, usuwający z organizmu toksyny i limfatyczne zastoje, kompleks energetyczny – doskonały po ciężkim tygodniu lub szalonej imprezie, bo pozwalający uzupełnić poziom glukozy w tkankach oraz niedobory makro- i mikroelementów, kompleks z witaminą C, na przeziębienie i okresowy spadek odporności, kompleks przeciwzapalny, który poprzez pobudzenie krążenia krwi i uzupełnienie płynów w organizmie zwalcza stany zapalne, a nawet kompleks „Jetlag”, pomagający w szybkim powrocie do formy podczas wyrównywania rytmu dobowego. Koszt jednego zabiegu to ok. 200-250 zł, ale kliniki i dripbary często organizują promocje. Większą skuteczność gwarantuje jednak wykupienie pakietu złożonego z 3-4 powtarzających się zabiegów.
Kroplówki z witamin – ulubiony urodowy zabieg hollywoodzkich gwiazd
Przeczytaj także: Szminka z zatopionym kwiatem i inne kosmetyki które Cię zaskoczą!
Niektóre witaminowe kliniki oferują ponadto ozonoterapię, czyli ozonowanie krwi za pomocą 3-cząsteczkowej formy tlenu O3. To bardzo skuteczna forma leczenia zakażeń bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych, a także gwarancja silnego natlenienia komórek i tkanek słabo dotlenionych lub niedotlenionych. Terapia ozonem jest wykorzystywana w leczeniu chorób serca, dusznicy, wrzodów, żylaków, alergii czy cukrzycy. Odwraca ponadto oportunistyczne infekcje związane z AIDS, leczy nadczynność tarczycy, anemię złośliwą i choroby nerek.
Czy istnieją przeciwskazania?
Z kroplówek witaminowych mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Ewentualnym przeciwskazaniem może być ciąża lub niektóre choroby (kwestię tę omawia się jednak podczas wstępnej konsultacji z lekarzem).
Jedynie ozonoterapia posiada więcej przeciwskazań. Są to przede wszystkim: niekontrolowane nadciśnienie tętnicze, ciąża i laktacja, zatrucie alkoholem, nieleczona nadczynność tarczycy oraz ostry zawał przebyty w przeciągu ostatnich 2 miesięcy.
Co sądzicie o kroplówkach z witaminami? Czy zdecydowałybyście się ich spróbować? A może macie już jakieś doświadczenia z tym rodzajem urodowo-zdrowotnej kuracji? Czekamy na Wasze komentarze!