Kroplówka dla kwiatów doniczkowych – niezwykły projekt Keity Augustkalne

Nieźle radziłabyś sobie z dbaniem o dom, gdyby nie te nieszczęsne doniczkowe kwiaty… Wiecznie gubiące liście, przesuszone i chorujące, doprowadzają Cię do wyrzutów sumienia, by zaraz potem na powrót stawać się obiektami zapomnienia? Projektantka z Rygi znalazła rozwiązanie, dzięki któremu Twoja domowa oaza zazieleni się i odżyje już na stałe! Oto… kroplówka dla kwiatów doniczkowych!

Żyjemy w rzeczywistości, która wymaga gotowych rozwiązań i sprzętów, wykonujących część pracy za nas. Zmywarka, pralka i samodzielnie jeżdżący odkurzacz pozwalają zaoszczędzić czas, ściągając część obowiązków z barek wystarczająco już zabieganych gospodyń domowych. Nadszedł czas, by zaszczepić nowatorskie rozwiązania także na okiennych parapetach. Z pomocą przychodzi bowiem kroplówka dla kwiatów doniczkowych Keity Augustkalne – projekt, których pokochają globtroterzy i miłośnicy designu!

Kroplówka dla kwiatów doniczkowych – niezwykły projekt Keity Augustkalne

Oryginalny system nawadniania domowych roślin został niedawno zaprezentowany na London Design Festival, gdzie z miejsca podbił serca oglądających. Kroplówka dla kwiatów doniczkowych to owoc współpracy młodej łotewskiej projektantki, absolwentki Riga Design and Art School, Keity Augustkalne z firmą zajmującą się laserowym cięciem metalu. Wyprodukowane przez koncern metalowe stojaczki Keita pokryła pomarańczową proszkową farbką. Ponadto do każdego z nich dołączyła zestaw trzech worków oraz rurkę z pokrętłem do sterowania szybkością przepływu wody.

Worki mają pojemność dwóch litrów, co oznacza, że podłączony do nich kwiat może bezpiecznie wytrwać pod nieobecność właściciela około dziesięciu dni. Po tym czasie wkład z wodą powinien zostać wymieniony. Jeśli jednak wyjeżdżamy na dłużej, a mamy w domu roślinkę, na której zależy nam w sposób szczególny, możemy oczywiście użyć dwóch kroplówek jednocześnie. Nowoczesny, zabawny, a jednocześnie nieco ekscentryczny wygląd gadżetu sprawia, że jest on nie tylko bardzo praktyczny, ale też nadaje mu funkcję dekoracyjną. Doniczkowa kroplówka sprawdzi się szczególnie w loftach i innych nowoczesnych wnętrzach. Co więcej, będzie naprawdę świetnym prezentem na parapetówkę dla kogoś związanego z branżą medyczną, na przykład lekarza czy pielęgniarki. Można spokojnie założyć, że nikt ze znajomych celebrujących nowe lokum nie przyniósłby im bardziej trafnego prezentu! W wegańskich domach kroplówka stanie się natomiast osobistym stróżem świeżych ziół, które potrzebują nieustannego nawadniania.

 

Kroplówka dla kwiatów – wariant z wyższym stojakiem

A co Wy sądzicie o tym niewątpliwie oryginalnym wynalazku? Czy chciałybyście, by już wkrótce trafił on do sklepów? A może wolicie tradycyjne kule nawadniające?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (190 głosów, średnia: 4,01 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. ewalub  17 października 2018 13:30

  Faktycznie jako prezent dla jakiegoś szalonego studenciaka medycyny to fajny pomysł 🙂

  Odpowiedz
  • agata20  17 października 2018 21:04

   Może bardziej wesołej studentki pielęgniarstwa 🙂

   Odpowiedz
 2. martucha180  17 października 2018 15:23

  Genialny pomysł! Z życia wzięty.

  Odpowiedz
 3. macierzanka  17 października 2018 19:41

  Świetny pomysł dla ludzi często wyjeżdżających.

  Odpowiedz
 4. MarciaMarcia  17 października 2018 22:41

  Czekam co jeszcze ludzie nie wymyślą 😂😂

  Odpowiedz
 5. agasam9  17 października 2018 23:17

  ło matko!

  Odpowiedz
 6. Skosa Sandra  18 października 2018 08:49

  Bardzo dobra propozycja. Nie będzie trzeba się już martwić albo rezygnować z dłuższego wyjazdu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany