Krople żołądkowe na włosy – to działa! Specyficzna wcierka, która przyspiesza porost włosów i zapobiega ich wypadaniu

“Krople żołądkowe na włosy” – to może brzmieć dość niecodziennie. Jest to jednak jeden z najpopularniejszych sposobów na przyspieszenie porostu włosów polecany wśród blogerek. Jeśli zagłębimy się w skład kropli żołądkowych, to odkryjemy, że nie jest to żaden magiczny eliksir, a po prostu odpowiednio dobrane do siebie składniki, które zapewniają skuteczne działanie. Krople żołądkowe na włosy stosuje się jako wcierkę. Możesz je kupić w każdej aptece. Ceny są kusząco miłe – zaczynają się już od kilku złotych!

Tematyka pielęgnacji włosów wciąż ma przed nami wiele tajemnic. Warto zatem sięgać do wszelkich nowości, a następnie wykorzystywać sprawdzone triki. Niektóre wydają się nietypowe, a nawet niedorzeczne, ale jeśli coś działa i jest w pełni bezpieczne, to warto spróbować! Okazuje się, że niezwykle skuteczne na włosy, w kontekście ich zapuszczania, są krople żołądkowe. Jak działają krople żołądkowe na włosy i czy na pewno są bezpieczne? W tym artykule wszystko Ci wyjaśnimy i rozwiejemy wszystkie wątpliwości.

Krople żołądkowe na włosy

Fot. Ali Pazani on Unsplash, kolaż wł. red.

Domowe sposoby: krople żołądkowe na włosy

Nie od dziś wiadomo, że domowe sposoby niejednokrotnie okazują się najlepsze. Dziś przyszła kolej, aby na warsztat wziąć włosy, których kondycję można poprawić przy użyciu… kropli żołądkowych. Okazuje się, że krople żołądkowe na włosy działają równie skutecznie, jak na bolący brzuch. Jak to możliwe? Trzeba na początek skupić się na ich składzie. Słysząc o skutecznym działaniu kropli żołądkowych na włosy, wydaje nam się to trochę niedorzeczne i zastanawiamy się, jak może działać. Tymczasem w składzie kropli żołądkowych są zawarte takie składniki, które działają również na włosy, a właściwie na cebulki – pobudzają i sprawiają, że włosy rosną szybciej oraz pojawiają się nowe, tzw. “baby hair”.

Krople żołądkowe na włosy – działanie

Krople żołądkowe na włosy stosujemy w formie wcierki na skórę głowy. Regularnie aplikowane mogą zdziałać cuda. Znacząco przyspieszają wzrost włosów, pobudzają cebulki do pojawienia się nowych włosów oraz wzmacniają pasma i hamują wypadanie. Krople żołądkowe pomagają też pozbyć się łupieżu i problemu z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów. Dzięki regularnemu stosowaniu kropli możemy w prosty i szybki sposób zapuścić zdrowe i mocne włosy. W dodatku, to jedna z tańszych metod na przyspieszenie porostu włosów!

Sposób na długie włosy

Fot. Nikola Topić on Unsplash

Krople żołądkowe na porost włosów

Jak krople żołądkowe mogą wzmocnić nasze włosy? Ich moc tkwi w składzie. Krople żołądkowe to połączenie różnych ziół, które mają właściwości wspomagające wzrost włosów i hamujące ich wypadanie. Poszczególne zioła, które są zawarte w większości kropli żołądkowych są pomocne w walce o zdrowe i mocne włosy.

Najczęstsze składniki kropli żołądkowych:

  • dziurawiec – wzmacnia cebulki włosów, stymuluje ich wzrost, działa przeciwzapalnie oraz przeciwłupieżowo,
  • mięta pieprzowa – odżywia, pomaga w walce z łupieżem, łagodzi i odświeża skórę głowy,
  • waleriana – reguluje wydzielanie sebum, działa przeciwłupieżowo, ma właściwości bakteriobójcze i łagodzące,
  • bobrek trójlistkowy – hamuje wypadanie włosów.

W kroplach żołądkowych koncentracja składników aktywnych jest niezwykle wysoka. Dlatego od razu ostrzegamy, by nie stosować kropli bezpośrednio na skórę głowy, należy je wcześniej rozcieńczyć z wodą.

Krople żołądkowe na włosy

Fot. Kelly Sikkema on Unsplash

Krople żołądkowe na włosy – opinie

Opinie o kroplach żołądkowych na włosy są skrajnie różne. Od zachwytów do ostrzeżeń o szkodliwości. Zachęcamy Was do korzystania z domowych sposobów pielęgnacji urody w sposób świadomy – zawsze przed pierwszą aplikacją należy wykonać test na małym fragmencie skóry, a jeśli nic się nie stanie, dopiero wtedy nałożyć na odpowiednie miejsce – w tym przypadku na całą skórę głowy. Przy każdej aplikacji obserwuj swoją skórę i reakcję. Jeśli pojawi się świąd, pieczenie, zaczerwienienia, to koniecznie zrezygnuj z dalszej kuracji. Czy krople żołądkowe mogą zaszkodzić? Jeśli masz wrażliwą skórę głowy, będziesz używać ich zbyt często lub nieodpowiednio, to mogą Ci zaszkodzić. Jeśli jednak będziesz korzystać z nich świadomie, to wtedy możesz zaobserwować znaczną poprawę kondycji włosów.

Krople żołądkowe na włosy – wcierka

Przed nałożeniem kropli żołądkowych na skórę głowy, należy je najpierw rozcieńczyć w wodzie. Do pierwszych aplikacji, polecamy 1 kroplę na 2 łyżki wody. Jeśli nie odczujesz niepożądanych skutków ubocznych, to możesz zwiększać ilość kropli aż do proporcji 1:1. Zioła, które są składnikami kropli żołądkowych mogą uczulać, więc koniecznie zrób test uczuleniowy. Niektóre zioła, np. dziurawiec, rumianek, mają działanie fotouczulające. Lepiej nie stosować ich latem i gdy planujemy wystawiać się na działanie słońca.

Jak stosować krople żołądkowe na włosy?

Wcierkę z kropli żołądkowych na włosy należy stosować na skórę głowy, w żadnym wypadku nie na długość włosów, bo mogą je wysuszyć i sprawić, że włosy zamiast być zdrowsze i mocniejsze, będą w gorszej kondycji. Odpowiednio rozcieńczone krople żołądkowe należy wcierać palcami w skórę głowy. Dla ułatwienia możesz przelać je do atomizera i pryskać na skórę głowy, następnie masować skalp. Jest to bardzo ważny krok, ponieważ masaż skóry głowy sprawi, że wciera zadziała jeszcze lepiej. Masaż poprawia krążenie i pobudza cebulki do wzrostu. Wcierkę należy stosować regularnie ok. 1-3 razy w tygodniu na ok. pół godziny przed myciem.

Jak stosować krople żołądkowe na włosy

Fot. Spencer Davis on Unsplash

Efekty kuracji kroplami żołądkowymi

Na niektórych blogach oraz forach znajdziemy opinie o cudownym działaniu kropli żołądkowych na włosy. Warto być systematycznym, by również móc pochwalić się takimi efektami. Używając regularnie kropli żołądkowych na włosy, pierwsze efekty zobaczymy już po ok. 2 tygodniach. Pamiętaj, żeby po kilku tygodniach stosowania zrobić sobie tygodniową przerwę (np. po 9-10 tyg.). Po tym czasie możesz wrócić do kuracji. Jeśli podczas stosowania wcierki zauważysz jakiekolwiek efekty niepożądane – swędzenie, pieczenie, to koniecznie przerwij stosowanie wcierki.

Jakie krople żołądkowe na włosy wybrać?

Krople żołądkowe znajdziesz niemal w każdej aptece, a ich ceny zaczynają się już od kilku złotych. Do kuracji na skórę głowy, wybierz te, które mają w składzie ekstrakty ziołowe. Jeśli masz suchą lub wrażliwą skórę głowy, zwróć uwagę na to, by krople nie miały w składzie alkoholu. Wcierki zazwyczaj mają w składzie alkohol, ponieważ ułatwia on wnikanie składników w skórę. Jeśli więc masz nieproblematyczną skórę głowy, to możesz się zaopatrzyć w krople z alkoholem. Może ona zadziałać szybciej i być skuteczniejsza, ale niesie ze sobą ryzyko podrażnienia skóry głowy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (229 głosów, średnia: 4,31 z 5)
zapisuję głos...