Królowa Elżbieta jak… Barbie. Powstała lalka Barbie inspirowana królową Elżbietą II

Niegdyś symbol kiczu, dziś łamią stereotypy. Mowa o… lalkach Barbie. Firma Mattel projektując swoje nowe lalki odchodzi od stereotypowej definicji Barbie. Nowe modele to już nie tylko długonogie piękności, które poza wyglądem niewiele mają do zaoferowania, ale także inspirujące silne kobiety, nierzadko odbiegające od zachodniego kanonu urody. Tym razem, by uczcić Platynowy Jubileusz i 96. urodziny królowej Elżbiety II, Mattel wprowadziła nową kolekcjonerską lalkę Barbie, przypominającą królową Elżbietę. 

Fot. East News

70 lat panowania królowej Elżbiety II i 96. urodziny

Elżbieta II jest najstarszym brytyjskim monarchą w historii. 21 kwietnia obchodziła swoje 96 urodziny. Ten jubileusz postanowiła uczcić marka Mattel, producent najpopularniejszych lalek. Zaprojektowano z tej okazji limitowaną kolekcję lalek, przypominających monarchinię Zjednoczonego Królestwa. Jest to druga zabawka z serii „Barbie’s Tribute Collection”. Celem projektu jest uhonorowanie osób, mających wpływ na kształtowanie kultury i społeczeństwa. 

Znane Barbie – silne kobiety z całego świata jako lalki. Mamy chcą, aby ich córeczki czerpały właściwe wzorce

Znane Barbie – silne kobiety z całego świata jako lalki. Mamy chcą, aby ich córeczki czerpały właściwe wzorce

Mistrzynie sportu, podróżniczki, aktywistki - świat pełen jest inspirujących kobiet, z których chcemy brać przykład. Co więcej, chcemy go dawać przede wszystkim naszym pociechom, które uczą się od najmłodszych lat - również prze zabawę. Dlatego powstała kolekcja wyjątkowych Barbie, będących odbiciem wyjątkowych kobiet.

Królowa Elżbieta II jako Barbie

Lalka Barbie z wizerunkiem królowej Elżbiety II ubrana jest w suknię z niebieską wstęgą orderową i replikami medalionów Rodziny Królewskiej. Głowę zdobi tiara – taka sama jak ta, którą królowa miała w dniu ślubu z księciem Filipem. Barbie umieszczono w pudełku inspirowanym Pałacem Buckingham, wyściełanym czerwonym materiałem.

Fot. East News

Gdzie można będzie kupić lalkę Barbie inspirowaną królową Elżbietą?

Lalkę Barbie inspirowaną Królową Elżbietą można kupić od 21 kwietnia w wybranych sklepach (m.in. w domach towarowych Harrods, Hamleys, Selfridges, John Lewis oraz na Amazon). Jej cena to ok. 300 zł. Liczba sztuk jest ograniczona.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (28 głosów, średnia: 5,00 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. janka1312  23 kwietnia 2022 21:57

    wow, jak żywa 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany