Królowa Elżbieta II nie żyje. Miała 96 lat. Przeżyła zimną wojnę, rewolucję technologiczną i Brexit

Królowa Elżbieta miała 25 lat, gdy została królową. Była najdłużej żyjącym i najdłużej panującym brytyjskim monarchą w historii. Przeżyła zimną wojnę, rewolucję technologiczną i Brexit. Z klasą przetrwała wszystkie rodzinne i wizerunkowe burze, a tych nie brakowało w rodzinie królewskiej. Pałac Buckingham poinformował 8 września o śmierci królowej Elżbiety II.

styl królowej elżbiety II

Fot. East News. Kolaż wł. red.

Królowa Elżbieta jak… Barbie. Powstała lalka Barbie inspirowana królową Elżbietą II

Królowa Elżbieta jak… Barbie. Powstała lalka Barbie inspirowana królową Elżbietą II

Niegdyś symbol kiczu, dziś łamią stereotypy. Mowa o… lalkach Barbie. Firma Mattel projektując swoje nowe lalki odchodzi od stereotypowej definicji Barbie. Nowe modele to już nie tylko długonogie piękności, które poza wyglądem niewiele mają do

Królowa Elżbieta II – 70 lat panowania

Królowa Elżbieta była najdłużej panującym brytyjskim monarchą w całej historii. Podczas czasów jej panowania upadały imperia, nastąpiła rewolucja technologiczna, zmieniały się czasy, obyczaje. Życie prywatne i rodzinne nie oszczędziło królowej. Nawet, gdy otrzymywała donosy o zdradzie męża i skandaliczne sekrety rodzinne wychodziły na światło dzienne,  znosiła to z klasą. Swoim zachowaniem często pokazywała, że idzie z duchem czasu.

„Oświadczam wam wszystkim, że całe moje życie, czy będzie długie, czy krótkie, będzie poświęcone służbie dla was” – tak mówiła w swoje 21. urodziny.

Podczas swojego panowania królowa Elżbieta II często pokazywała też swoje żartobliwe oblicze. Wypiła herbatę z misiem Paddingtonem, wystąpiła z Jamesem Bondem podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie

Choć przyjęło się, że po śmierci osób znanych w mediach pojawiają się czarno-białe zdjęcia z ich wizerunkami, my jesteśmy niemal pewni, że świat zapamięta królową Elżbietę II jako jedną z najbarwniej ubranych postaci. Dlatego też publikujemy jej kolorowe zdjęcia. Nie chcielibyśmy odbierać jej koloru nawet po śmierci.

styl królowej elżbiety II

Fot. East News

styl królowej elżbiety II

Fot. East News

styl królowej elżbiety II

Styl królowej Elżbiety II – sekrety i ciekawostki. Dlaczego monarchini tak często zakłada intensywne kolory?

Styl królowej Elżbiety II – sekrety i ciekawostki. Dlaczego monarchini tak często zakłada intensywne kolory?

Królowa Elżbieta II jest prawdziwą legendą. W tym roku obchodzi 70-lecie swojego panowania. Największe uroczystości związane z Platynowym Jubileuszem planowane są na czerwiec. Przez wszystkie lata swojego panowania królowa Elżbieta stała się także ikoną stylu. Jej garderoba i stylizacje przykuwają uwagę i wiele osób poświęca im bardzo dużo czasu. Królowa natomiast nigdy nie zawodzi w tej materii. Kiedyś powiedziała zdanie: "Muszę być widoczna, by mi wierzono". Jak widać, po dziś się tego trzyma. Styl Królowej Elżbiety II jest ikoniczny i niezmienny od wielu lat. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (24 głosów, średnia: 4,92 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. as_sa  9 września 2022 08:44

  Historyczna postać. Niesamowita osobowość. Jedyna i niepowtarzalna. Ikona sama w sobie.

  Odpowiedz
  • janka1312  9 września 2022 22:10

   dokładnie, nic dodać, nic ująć

   Odpowiedz
 2. paulaalfc  9 września 2022 12:09

  Jakiś dziwny będzie świat bez Elżbiety II.

  Odpowiedz
 3. Neon  9 września 2022 16:00

  Niech spoczywa w pokoju [*]

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany