Krok po kroku: Upięcie włosów pod kapelusz w stylu fedora

Lekkie, kobiece podpięcie, skracające optycznie włosy, odrobina czerwonej szminki i zachwycająca stylizacja jest gotowa. Zobacz jak je wykonać krok po kroku!

Piękny, czerwony kapelusz z dużym rondem sprawdzi się zarówno przy stylizacjach casualowych, jak i tych bardziej szykownych i eleganckich. Wyraźnie widoczna w formie inspiracja postacią Indiany Jonesa zachęca do poszukiwań modowych przygód. Lekkie, kobiece upięcie włosów pod kapelusz to uczesanie damskie, która skraca optycznie włosy. Do tego odrobina czerwonej szminki i zachwycająca stylizacja jest gotowa.

Upięcie włosów pod kapelusz

Do wykonania stylizacji potrzebne będą:

 • Lokówka stożkowa Silk CI96W1 marki Remington,
 • grzebień, wsuwki, lakier do włosów,
 • Kapelusz INDY red HatHat.

Upiecie pod kapelusz Krok 1

Krok 1

Zrób grzebieniem przedziałek na środku głowy. Rozczesz włosy przed rozpoczęciem stylizacji, dzięki temu łatwiej je zakręcisz.

Upiecie pod kapelusz Krok 2

Krok 2

Aby nadać włosom naturalny skręt – luźniejszy na górze, a bardziej wyrazisty na końcach – zacznij nawijanie włosów na lokówkę stożkową Silk od jej grubszej części, kierując się stopniowo w stronę jej cieńszego końca.

Zakręcaj włosy pasmo po paśmie. Zacznij od warstw spodnich i przechodź stopniowo do wierzchu. W ten sposób nadasz włosom objętość, a fryzurze lekkość.

Upiecie pod kapelusz Krok 3

Krok 3

To samo zrób z włosami z drugiej strony głowy.

Upiecie pod kapelusz Krok 4

Krok 4

Podziel włosy na dwie części. Modeluj skręt loków delikatnie zawijając włosy rękoma zgodnie ze skrętem uzyskanym na lokówce.

Upiecie pod kapelusz Krok 5

Krok 5

Zaczynając od tylnych partii włosów podpinaj pasmo po paśmie do górnej części włosów skracając ich długość mniej więcej do okolic ramion. Kieruj się pasmo po paśmie w stronę przednich partii włosów. Użyj tyle wsuwek, by konstrukcja upięcia z tyłu głowy była stabilna.

Upiecie pod kapelusz Krok 6

Krok 6

Dodaj klika wsuwek po bokach, aby podtrzymać zawinięte pasma włosów. Dla uzyskania naturalnego efektu wyciągnij pojedyncze kosmyki od spodu. Na końcu utrwal fryzurę niewielką ilością lakieru do włosów.

Upiecie pod kapelusz Krok 7

Krok 7

Załóż kapelusz HatHat i gotowe!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (161 głosów, średnia: 3,58 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. bbo  25 listopada 2013 21:42

  Dziś włosy obcięłam, poproszę o rady dotyczące krótkich włosów.

  Odpowiedz
  • Redakcja KobietaMag.pl  25 listopada 2013 22:53

   🙂 🙂 coś wynajdziemy

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany