Jak stosować i wybierać kremy pod oczy? Przegląd składników zawartych w kremach

Skóra wokół oczu to bardzo delikatne miejsce.  Odpowiednia jej pielęgnacja może zapobiec powstawaniu zmarszczek. Warto zainwestować w odpowiednie kremy pod oczy już od najmłodszych lat, aby delikatne zmarszczki nie stały się w przyszłości bruzdami.

 

Jaki krem pod oczy dla wieku?

Zaczynamy stosować odpowiedni krem pod oczy już w wieku 20 lat. Pamiętajmy – nie można przesadzić i stosować do młodej cery kremy dla osób dojrzałych. w tym wieku stosujemy tylko kremy nawilżające. W wieku 30+ sięgamy po pierwsze kremy przeciwzmarszczkowe.  Dzięki nim odbudowujemy witalność komórek i uzupełniamy wilgotność skóry. 40 lat to czas na prawdziwe kremy przeciwzmarszczkowe, aplikowane wokół oczu i na powieki. Kremy dla tego przedziału wiekowego zawierają substancje drenujące, napinające i oczywiście nawilżające. W tym wieku warto sięgnąć po całą linię kosmetyków do oczu danej firmy: krem, kapsułki, serum. Nasze działania trzeba bowiem już zintensyfikować. Po 50-tym roku życia sztywnieją włókna elastyny i kolagenu  zawarte w skórze. Tutaj pomaga dotlenianie skóry – wspomagają nas  w tym działaniu różne wyciągi z roślin zawarte w kremach. Kremy dla tej grupy wiekowej zawierają także substancje przeciwzmarszczkowe,  blokujące wolne rodniki oraz składniki wygładzające i napinające skórę.

Problemy ze skórą pod oczami

Często mamy konkretne problemy związane z wyglądem skóry pod oczyma. Poniżej podajemy typowe problemy, które pojawiają się w okolicy oczu oraz substancje, które pomagają je redukować. Kupując więc krem o działaniu nie tylko pielęgnacyjnym, należy zwrócić uwagę na to, czy w kremie są zawarte niektóre składniki z niżej wymienionych.

Obrzęki i Cienie wokół oczu

Składniki, które powinny być zawarte w kremach redukujących obrzęki i cienie pod oczyma: teofilina, kofeina, ekstrakt z ogórka, escyna, wyciąg z zielonej herbaty, witamina C, witamina K, ekstrakt z bzu czarnego, wyciąg z arniki, wyciąg z alg, świetlik.
Preparaty te polecamy przechowywać w lodówce i nakładać na oczy schłodzone. Dzięki temu zintensyfikujemy ich działanie.

Nawilżenie skóry wokół oczu

Składniki, które powinny być zawarte w preparatach nawilżających skórę: kwas hialuronowy, kolagen, elastyna, glikozaminoglikany, hialuronian sodu, gliceryna, ceramidy, aminokwasy, proteiny, polisacharydy, wyciąg z ogórecznika, ekstrakt z alg, skwalen, esktrakt z drożdży

Natłuszczenie skóry wokół oczu

Składniki natłuszczające to: olej jojoba, olej z wiesiołka, masło Shea, olej kukurydziany, olej sojowy, olej słonecznikowy, canola, olej z pestek moreli, olejek brzoskwiniowy, cholesterol, lecytyna, olej mineralny, wosk pszczeli, olej z pestek winogron, z kiełków pszenicy.

Walka z wolnymi rodnikami

Składniki odpowiednie dla każdego wieku: wyciąg z miłorzębu japońskiego, ekstrakt z miąższu winogron, witaminy E, A, koenzym Q10, ekstrakt z zielonej herbaty, wyciąg z otrąb ryżowych, ekstrakt z pomidora.

Składniki odpowiednie dla osób około 30+ roku życia : retinol, fitoestrogeny, witamina C. Dla osób starszych odpowiednie będą kompleksy wzajemnie współdziałające -np. retinol + koenzym Q10 + witamina C

Łagodzenie podrażnień

Składniki, które powinny być zawarte w łagodzących kremach pod oczy: alantoina, prowitamina B5 (panthenol), bisabolol, ekstrakty: z aloesu, malwy, nagietka, rumianku, zielonej herbaty, chabru, świetlika

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (230 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...