Krem na zimę do twarzy – koniecznie z witaminą C!
Krem na zimę nie musi być bardzo tłusty i treściwy. Sekretem jest tu nie konsystencja, a skład kosmetyku. Tym, co na pewno musi się w nim znaleźć, jest witamina C. Co jeszcze? Sprawdź, jak wybrać najlepszy krem do twarzy na zimę.
Czy zimą trzeba używać innych kremów niż latem?
Zdaniem kosmetologów po lecie i jesieni warto wymienić krem do twarzy. Dlaczego? Stosowana w cieplejszych miesiącach pielęgnacja może okazać się niewystarczająca. Zimą szczególnie istotne jest utrzymanie wysokiego poziomu nawilżenia skóry. Okazuje się, że mroźne powietrze wysusza naskórek znacznie bardziej niż wysokie temperatury. Suchość, podrażnienie, pieczenie i łuszczenie to sygnały S.O.S. wysyłane przez naskórek.
Dlatego tak istotne jest, aby krem oprócz składników nawilżających, czyli humektantów (jak kwas hialuronowy), zawierał również emolienty, czyli roślinne woski, masła i oleje (np. olej z rokitnika). Humektanty nie spełniają swojej roli zastosowane samodzielnie, bez obecności emolientów. Emolienty zapobiegają ucieczce wody z naskórka, a jednocześnie odżywiają ją i regenerują.
Poza tym zimą nie należy rezygnować ze stosowania filtrów przeciwsłonecznych. Promieniowanie UVA działa przez cały rok w takim samym natężeniu. Zimą dodatkowo promienie słoneczne odbijają się od śniegu.
Krem na zimę do twarzy – tylko z witaminą C!
Krem stosowany w zimie stanowi barierę ochronną pomiędzy skórą a środowiskiem zewnętrznym. Jego warstwa zabezpiecza naskórek przed oddziaływaniem mrozu, wiatru, ale też powietrza zanieczyszczonego spalinami itd. Do tego dochodzi wspomniana już potrzeba dobrego nawilżenia naskórka oraz skutecznego odżywienia. W związku z tym tych składników nie powinno zabraknąć w Twoim kremie na zimę:
- witamina C
Witamina C przyspiesza procesy regeneracyjne poprzez wzmocnienie naturalnego systemu obronnego skóry. Krem z wysoką zawartością witaminy C to zatem „tarcza ochronna” Twojej skóry. Witamina C wzmacnia naczynia krwionośne, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się nieestetycznych „pajączków” wskutek zmian temperatur (przechodzenie z klimatyzowanych, przegrzanych pomieszczeń na mróz i odwrotnie). Oprócz tego dba o prawidłowy koloryt skóry, niweluje zaczerwieniania i pomaga w walce z przebarwieniami.
- witamina E
Witamina E to silny antyoksydant, tzw. witamina młodości. Ma właściwości odżywcze, regeneracyjne i nawilżająco-natłuszczające, działa przeciwstarzeniowo.
- witamina A
Kolejna z grupy witamin odpowiedzialnych za regenerację oraz intensywne natłuszczenie i nawilżenie. Witamina A w kremach hamuje procesy utraty wody z naskórka, a jednocześnie stymuluje produkcję kolagenu.
Nawilżający krem na zimę z witaminą C – Natura Siberica Oblepikha C-Berrica
Pielęgnacja skóry twarzy zimą jest bardzo prosta i nie wymaga stosowania dodatkowych kosmetyków i nakładania kolejnych warstw. Wystarczy skuteczny i dobrze dobrany krem – najlepiej z linii Oblepikha C-Berrica. Wykorzystano w nim olejek z rokitnika ałtajskiego, który ma 15 razy więcej witaminy C niż pomarańcze! W składzie znajdziesz również niezbędne dla skory kwasy AHA/BHA, jak glikolowy, salicylowy czy mlekowy.
Rozświetlający krem do twarzy Oblepikha C-Berrica zlikwiduje oznaki stresu i zmęczenia oraz przywróci naturalny blask. Jednocześnie ochroni skórę przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych: mroźnym powietrzem, wiatrem, promieniowaniem UVA (SPF 20). Doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji jest serum z witaminą C. Dzięki swojej skoncentrowanej formule skutecznie zabezpieczy naskórek przed utratą wody.
Kosmetyki z witaminą C od Natura Siberica, szczególnie pod postacią organicznego olejku z rokitnika, to świetny wybór na zimę. Szybko łagodzą podrażnienia, wspomagają regenerację i przywracają naturalny blask skórze zmęczonej krótkim dniem. Nie zapominaj o nich podczas kompletowania swojej zimowej kosmetyczki.