Kredyt gotówkowy 50-100 tys. zł – jaka rata? Ile trzeba zarabiać?

Większy niespodziewany wydatek, kupno samochodu lub remont – sytuacji, w których może być potrzebny większy kredyt gotówkowy, na 50 czy 100 tysięcy, jest sporo. Bez względu na planowane przeznaczenie pieniędzy, przed zawarciem umowy kredytowej warto się dobrze zorientować na rynku. Przede wszystkim: porównać oferty pod względem kosztów, z którymi będzie się wiązała umowa. A jak szybko sprawdzić, jaka rata będzie przy kredycie gotówkowym na 100 lub 50 tysięcy w poszczególnych bankach? I dostać taki kredyt? Wyjaśniamy!

Jaka rata może być przy kredycie 50 lub 100 tys. zł?

Podstawą wyboru odpowiedniej oferty jest sprawdzenie, jakiej raty przy kredycie gotówkowym na 50-100 tysięcy należy się spodziewać. To mocno indywidualna kwestia uzależniona przede wszystkim od:

  • Preferowanego okresu spłaty – co do zasady: im dłuższy okres kredytu, tym niższa będzie rata.
  • Kosztów kredytu – określonych przez bank. Składa się na nie przede wszystkim oprocentowanie, ale też takie opłaty dodatkowe, jak np. ubezpieczenie kredytu gotówkowego, marża banku czy prowizja za udzielenie kredytu.
  • Wieku kredytobiorcy – banki zwracają na niego uwagę podczas oceniania tzw. ryzyka kredytowego. Przy weryfikacji wieku jest brana pod uwagę planowana długość spłacania kredytu. Im starszy jest potencjalny kredytobiorca, a okres spłaty dłuższy, tym wyższe ryzyko, że w pewnym momencie dochody klienta obniżą się ze względu na przejście na emeryturę albo rentę. Bank może zatem starszym osobom zaproponować krótszy okres spłaty, a tym samym – wyższe raty.

Jak widzisz, czynników wpływających na to, jaka rata może być przy kredycie na 100 czy 50 tysięcy, jest całkiem sporo. Na dodatek trzeba porównać jej proponowaną wysokość w różnych bankach, jeśli chce się znaleźć najbardziej atrakcyjną ofertę. Z pomocą przychodzi jednak kalkulator kredytu gotówkowego mFinanse, czyli proste narzędzie, z którym w minutę wykonasz symulację wysokości rat interesującego Cię kredytu – w kilkunastu bankach, z których kalkulator pokaże 3 najciekawsze oferty. Wystarczy, że zaznaczysz oczekiwaną kwotę kredytu oraz liczbę rat, a także swój wiek, by sprawdzić, jakich rat możesz się spodziewać.

Jak dostać kredyt gotówkowy na 50-100 tysięcy?

Aby móc dostać kredyt gotówkowy, trzeba spełniać kilka warunków:

  • Być osobą pełnoletnią.
  • Mieć odpowiednią zdolność kredytową – bank upewnia się, że dochody kredytobiorcy umożliwiają mu terminową spłatę rat i ocenia, w jakiej wysokości. Porównuje też wysokość zarobków z miesięcznymi wydatkami klienta na utrzymanie gospodarstwa domowego i innymi zobowiązaniami, takimi jak kredyt hipoteczny albo chwilówki. Kredytodawca sprawdza również czy osoba zainteresowana kredytem gotówkowym nie jest zadłużona, czyli weryfikuje bazy danych takie jak BIK lub KRD.
  • Wykazywać właściwą historię kredytową – czyli regularnie spłacać inne zobowiązania kredytowe czy ratalne (obecnie lub w przeszłości).

Jeśli je spełniasz, to nie pozostaje Ci nic innego, tylko skorzystać z bezpłatnego kalkulatora kredytu gotówkowego, by znaleźć ofertę najbardziej dopasowaną do Twoich potrzeb. Przed wyborem kredytodawcy możesz skonsultować się z profesjonalnym ekspertem mFinanse, który wesprze Cię podczas doboru optymalnej oferty oraz na każdym etapie wnioskowania o kredyt.

 

Artykuł sponsorowany.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (12 głosów, średnia: 4,83 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany