Kreatywne zabawki dla 3 latka

Zakup dobrej zabawki dla 3 latka to nie lada problem. Na rynku istnieje bowiem tak wiele możliwości, że naprawdę trudno się zdecydować. Dodatkowo współczesne dzieci mają nadmiar różnych gadżetów. Zdobycie czegoś naprawdę oryginalnego jest więc niemal niemożliwe. A jednak podjęliśmy ten trud i sprawdziliśmy, co oferują sklepy stacjonarne i internetowe.

kreatywne zabawki dla dzieci

 

Klocki i puzzle

Wielu rodziców, chrzestnych, dziadków i innych darczyńców stawia na klocki i puzzle. To niewątpliwie uniwersalne zabawki, a zatem bardzo bezpieczny wybór. Nie ma dziecka, które nie lubiłoby wszelkiego rodzaju układanek. Poza tym, o ile puzzle pozwalają wyłącznie na jedną możliwość ułożenia, klocki niesamowicie rozwijają wyobraźnię, dając maluchom pełne pole „do manewru”. Obie formy rozrywki niosą natomiast za sobą liczne walory edukacyjnego. Chodzi nie tylko o wyobraźnię i zdolność abstrakcyjnego myślenia, ale również logikę i umiejętność rozwiązywania problemów. Naukowcy wielokrotnie wskazywali, że dzieci, które mają do dyspozycji puzzle i klocki, lepiej radzą sobie ze szkolnymi obowiązkami w pierwszych latach nauki. Poza tym klocki i puzzle nie muszą mieć standardowej, nudnej formy. Na rynku zabawek istnieje zdecydowanie więcej możliwości. Przykładem mogą być chociażby trójwymiarowe puzzle 3D, dzięki którym mamy możliwość ułożenia wypukłej, a nie płaskiej konstrukcji. To z pewnością dobre zabawki dla 3 latka.

puzzle

Jak zorganizować urodziny dla dziecka

Jak zorganizować urodziny dla dziecka

Urodziny naszej pociechy to ogrom zabawy i ogromne przeżycie dla dziecka i dużo pracy przy organizacji całej zabawy dla nas. Trzeba pomyśleć nad tym, jak napisać tekst na zaproszenie na urodziny dla dziecka,  urozmaicić dzieciom

Pluszaki i przytulanki

Nie ma też dziecka, które nie lubiłoby pluszaków. Te miłe w dotyku, miękkie stworzonka wywołują szybsze bicie serca u niejednego 3 latka oraz 3 latki. Możesz wybrać standardowe przytulanki w formie misia lub innego zwierzaka. Możesz też postawić na pluszaki – bohaterów komiksowych, książkowych lub bajkowych. No i przytulanki mogą przybrać ludzką formę. Rodzice często też decydują się na zakup zabawek, związanych z zainteresowaniami malucha. Dziecko w wieku 3 lat może już wskazywać, że coś podoba mu się bardziej, a coś mniej. Pluszaki-dinozaury i pluszaki-baletnice podbijają zatem serce niejednej pociechy. Na marginesie warto podkreślić, że takie zabawki dla 3 latka powinny oferować możliwość ich wygodnego wyprania lub wyczyszczenia. W miękkich zabawkach kryje się bowiem wiele wirusów i bakterii. Okresowe przepłukanie „misiowego futra” nie zaszkodzi więc. Szczególnie dzisiaj, w dobie panujących wirusów i w sezonie grypowym przy okazji.

 

Zabawa w dom

domek dla lalek

Dzieci w wieku 3 lat coraz chętniej sięgają też po zabawki, należące do kategorii „zabawa w dom”. Mamy tu na myśli wszelkie drewniane warsztaty, skrzynki pełne narzędzi, zestawy majsterkowicza, drewniane kuchnie, toaletki, a nawet drewniane produkty spożywcze i sklepy z niezwykle szerokim asortymentem. To niewątpliwie zabawki, które rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Jednocześnie uczą maluchy podstawowych, domowych obowiązków. Dzieci w wieku trzech lat możemy już bowiem powoli wdrażać w codzienny świat – tłumaczyć jak działa pralka, jak się kroi nożem oraz do czego służą poszczególne narzędzia w warsztacie. Na pewno takie zabawki dla 3 latka będą dobrym startem. Ponadto dobrze jest uczyć dzieci określonych obowiązków poprzez zabawę. Procentuje to w przyszłości, kiedy maluchy bez upominania sięgają po mopa, żeby wytrzeć podłogę albo odkurzacz, żeby pozbyć się wszechobecnych „kotów” z kurzu. A ten obowiązek staje się dla nich czymś zupełnie normalnym.

 

Zabawki ekologiczne

Na marginesie warto jednak zaznaczyć, że kupowane zabawki powinny spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa i higieny. Najlepiej stawiać na zabawki ekologiczne, które zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu mamy pewność, że nawet po latach, zużyte zabawki nie będą zalegać gdzieś na wysypisku śmierci. Dzisiaj odchodzi się więc o plastiku i innych tworzyw sztucznych. Częściej wybieramy zabawki drewniane albo wykonane z innych surowców, nadających się do ponownego przetworzenia. Skorzystają na tym nie tylko nasze dzieci, ale i cała społeczność oraz otaczające nas środowisko.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (76 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Anka  17 sierpnia 2020 23:31

    Mój 3-latek wykazuje duże zainteresowanie motoryzacją, dlatego kupiłam mu zestaw Mały Konstruktor Junior. Piotruś z pomocą taty składa pojazdy z drewnianych elementów, trenuje zdolności manualne, rozwija kreatywność i uczy się cierpliwości.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany