Niezwykłe kostiumy halloweenowe zrobione w całości na drutach. Zobaczcie stroje, które Stephanie Pokorny dzierga dla swoich synów!

Amerykańskie święto Halloween staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Mimo to wiele z nas nadal nie otwiera drzwi, do których łomoczą dzieci spragnione cukierków i czekoladek. Z uwagi na zbliżający się wielkimi krokami dzień pająków i rozświetlonych świeczkami, makabrycznie uśmiechniętych dyń, postanowiliśmy pokazać naszym czytelniczkom kostiumy tak niezwykłe, że na ich widok wszystkie nacisnęłybyśmy klamki z prędkością światła, wysypując całą miskę łakoci za jednym zamachem.

Stephanie Pokorny to wybitnie utalentowana manualnie mama, która postanowiła udowodnić, że można stworzyć bardzo pożądane i modne kostiumy halloweenowe, posługując się „niemodną” praktyką dziergania na drutach. Co roku tworzy ona dla swoich synów pełnowymiarowe stroje, inspirując się kultowymi bajkami bądź filmami z lat 80. albo odwołując się do bieżących tendencji. Zobaczcie, jak niezwykłe włóczkowe dzieła wychodzą spod jej drutów!

źródło: www.pixabay.com

Niezwykłe kostiumy halloweenowe zrobione w całości na drutach. Zobaczcie stroje, które Stephanie Pokorny dzierga dla swoich synów!

Co rok Stephanie Pokorny prosi synów, by wybrali, za którą postać chcieliby się tym razem przebrać. A gdy bohaterowie, których należy odtworzyć zostaną wreszcie ustaleni, odważnie zabiera się do dzieła, przy czym podczas całego procesu wiernie towarzyszą jej synowie, dopytujący czy strój jest już gotowy. Nic dziwnego – skończone przebrania są tak spektakularne i urocze, że zachwyciłyby nawet największych przeciwników Święta Duchów!

Pomysł, by wytwarzać kostiumy halloweenowe samodzielnie Pokorny zaczerpnęła od mamy, która niegdyś również pracowała nad jej kreacjami. Wspominając stopień radości i narastającej ekscytacji, jaki towarzyszył obserwowaniu jej twórczego procesu, postanowiła, że chce zapewnić swoim dzieciom podobną frajdę. W tym przypadku uczeń przerósł jednak mistrza. Przebrania jej autorstwa są bowiem tak skomplikowane i drobiazgowe, że trudno uwierzyć, iż pracowała nad nimi tylko jedna osoba!

Gdy chłopcy byli jeszcze bardzo mali, ich stroje nawiązywały do bajek dla najmłodszych. Nosili przebrania gąsienicy z „Alicji w Krainie Czarów” czy krasnoludków albo zabawne i lekkie przebrania, takie jak kostium pizzy. Z wiekiem wybierają jednak coraz „poważniejszy” repertuar. Wśród bohaterów, w których się wcielili zobaczycie E.T., Harry’ego Pottera i Shreka, ale także groźnego Predatora, Obcego czy zabójczego klauna. Sprawdźcie same!

 

Zobaczcie niezwykłe kostiumy halloweenowe Stephanie Pokorny:

https://www.instagram.com/p/B3Kwkl-h8oX/ https://www.instagram.com/p/B3FfIzZB6YB/ https://www.instagram.com/p/Bo-G_woA_9e/ https://www.instagram.com/p/BpA3-NLgC0G/
https://www.instagram.com/p/BY6tW8egFH3/ https://www.instagram.com/p/BRrf2KTAV0g/ https://www.instagram.com/p/BLHcOBYBJWx/

Czy patrząc na te zdjęcia i Wy nabrałyście ochoty na zastukanie do drzwi sąsiadów w stroju ulubionej postaci z czasów dzieciństwa? Jeśli tak, koniecznie napiszcie nam, na kogo padłby Wasz halloweenowy wybór!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (142 głosów, średnia: 4,34 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Amaretta  9 października 2019 14:09

  Inspirujące 🙂

  Odpowiedz
 2. macierzanka  9 października 2019 18:13

  Oryginalne te kostiumy.

  Odpowiedz
 3. ewalub  14 października 2019 14:20

  Trochę pracy trzeba w to włożyć 🙂

  Odpowiedz
 4. Jaworka  8 listopada 2020 11:40

  Bardzo fajne dzieciaki na pewno by się cieszyły

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany