Kostiumy Calzedonia na lato 2010

Chcąc sprawdzić, jak uniwersalne są stroje kąpielowe w naszych sklepach i jak duża jest możliwość wyboru i mieszania elementów pomiędzy nimi udałyśmy się na zakupy. Po licznych przymiarkach naszą uwagę zwróciła włoska marka Calzedonia, która oferowała według nas najwięcej możliwości realizacji zasady „Mix and Match” – Pomieszaj i Dopasuj. W związku z tym postanowiłyśmy opisać pokrótce tę kolekcję.

Katalog Calzedonia

W katalog kostiumów Calzedonia na rok 2010 widzimy przede wszystkim przepiękną top modelkę Gisele Bündchen, będącą twarzą i ciałem tej marki na plaży w Kostaryce. Ponieważ nie mamy idealnej figury Gisele (zdjęcia były wykonywane 2 miesiące po porodzie!) interesowały nas bardziej przyziemne aspekty tej kolekcji: jak podkreślić atuty naszego ciała i jak ukryć jego niedoskonałości. I tu właśnie świetnie sprawdziła się zasada ?Mix and Mach? – Pomieszaj i Dopasuj.

Kolekcja prezentuje ogromną rozmaitość modeli: różne typy biustonoszy – od bandeau, balkonetek poprzez biustonosze typu push up do typowych modnych bikini. Doły są także różnorodne: od klasycznych biodrówek po szorty, stringi czy wysoko odcięte figi. Najważniejsze, że jesteśmy w stanie dobrać różne typy biustonoszy i majtek – nie tylko w obrębie jednej linii ale także mieszając modele z poszczególnych kolekcji. Niewątpliwie trzeba poświecić na to trochę czasu, ale efekty są tego warte. Nie tylko jesteśmy w stanie dopasować taką kombinację, która zaprezentuje najlepiej naszą figurę, ale decydując się na zakup kilku elementów możemy codziennie tworzyć nowe, interesujące zestawienia. Jest to świetna rozrywka dla dziewczyn, które lubią komponować kreacje ? nawet jeśli są one skąpe i przeznaczone tylko na plażę. Nasza uwagę zwróciły szczególnie interesujące monokini, stroje jednoczęściowe wyglądające jak tankini a także wysokie doły przeznaczone (według opisu sprzedawczyń) dla kobiet po porodzie, które można dowolnie ułożyć na brzuchu, w taki sposób by go odpowiednio zakrywały. Doły te występują w jednolitych kolorach i można do nich dobrać z innej linii górę.

Główne linie

W ofercie Calzedonii widzimy trzy główne linie stroje w modnych, cukierkowych kolorach, stroje z dżinsu oraz bikini wysadzane ćwiekami w stylu rokowym.
Dominujące desenie kolekcji to pasy i kropki oraz duże śmiałe nadruki. Można je łączyć z podstawowymi jednolitymi barwami lub kolorami w stylu pop a nawet z dżinsem. Dzięki takim zabiegom możemy stać się właścicielkami unikalnej kombinacji kostiumu a nie kolejnego, banalnego zestawu góra-dół. Materiały, z których wykonane są kostiumy charakteryzują się wysoką jakością – szczególnie lycra modelująca linie ciała w kostiumach jednoczęściowych.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (327 głosów, średnia: 4,64 z 5)
zapisuję głos...