Kosmetyki mineralne – dlaczego warto zdecydować się na Earthnicity

Niektóre tradycyjne kosmetyki do makijażu mogą zawierać wypełniacze, konserwanty, substancje ropopochodne. Dobrej jakości kosmetyki mineralne nie mają takich składów.

Czytając skład jakiegokolwiek popularnego podkładu lub pudru, często natykamy się na bardzo długą listę składników, których nazw nie znamy i praktycznie nie mamy pojęcia, jak one działają na naszą skórę. Większość z tych składników to substancje ropopochodne. Inne składniki, takie jak talk czy oleje mineralne w dłuższej perspektywie są szkodliwe nie tylko dla skóry, ale także dla zdrowia. Pozostałe składniki, takie jak substancje zapachowe, olejki i barwniki, mogą podrażniać bardzo wrażliwą skórę i wpływać na ogólne pogorszenie kondycji naszej cery. W dzisiejszych czasach oraz więcej kobiet ma problemy z doborem kosmetyków, ponieważ wiele składników je uczula, czy podrażnia. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest wybór kosmetyków o minimalnej ilości bezpiecznych składników.

kosmetyki-Earthnicity

Tradycyjne kosmetyki do makijażu ( w szczególności niedrogie) często mogą składać się z wypełniaczy (takich jak np. talk). Dodatkowo mogą zawierać w swoim składzie syntetyczne barwniki, co sprawia, że ich kolory są mdłe, przygaszone i nietrwałe. Niektóre osoby mogą być uczulone na tego typu składniki. Właśnie dlatego produkty firmy Earthnicity w swoim składzie mają jedynie certyfikowane pigmenty mineralne – nie zawierają syntetycznych barwników i karminu, a przy tym charakteryzują się niezwykłą trwałością.

W przeciwieństwie do głównych marek kosmetyków mineralnych, produkty Earthnicity  nie zawierają bizmutu. Tlenochlorek bizmutu jest minerałem, który dodaje blasku makijażowi, jednak udowodniono, że działa on drażniąco na skórę oraz zatyka pory. Użycie kosmetyku, w którego składzie znajduje się bizmut, może niekiedy wywoływać uczucie swędzenia.

W niektórych liniach kosmetyków mineralnych odnaleźć można syntetyczne barwniki. Przykładem mogą być cienie do powiek zawierające oprócz mineralnych pigmentów także i te sztuczne. Produkty niektórych marek kryją w sobie również konserwanty – parabeny takie jak methylparaben i propylparaben.

Kosmetyki  Earthnicity zawierają dwutlenek tytanu i tlenek cynku, które są naturalnymi barierami chroniącymi skórę przed skutkami nadmiernego promieniowania słonecznego. Dzięki nim można osiągnąć podstawową ochronę UVA i UVB na poziomie przynajmniej SPF 15. Przy dużej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, szczególnie w sezonie letnim, zaleca się stosowanie dodatkowych preparatów z wysokimi filtrami UV.

Osoby cierpiące z powodu cery trądzikowej, często wpadają w swoiste błędne koło – makijażem zakrywają blizny i niedoskonałości, jednak konwencjonalne kosmetyki często pogarszają stan ich skóry. Stosując makijaż mineralny możesz ukrywać blizny i niedoskonałości, jednocześnie je lecząc. Taki makijaż nie zatyka porów, nie powoduje stanów zapalnych i nie obciąża skóry, ponieważ kosmetyki mineralne nie zawierają olejów. Co więcej, dzięki sypkiej konsystencji oraz zawartości minerałów, kosmetyki nie są siedliskiem bakterii na skórze. Należy jednak pamiętać, że bakterie mogą przedostać się na skórę z innych źródeł, dlatego konieczne jest częste czyszczenie pędzli do makijażu.

Produkty Earthnicity nie zawierają substancji potencjalnie drażniących takich jak substancje zapachowe, alkohol, barwniki czy parabeny. Są więc bezpieczne dla każdej skóry, nawet podrażnionej po zabiegach medycyny estetycznej: chemicznych peelingach, mikrodermabrazji, zabiegach laserowych itp. Po tego typu zabiegach nie można stasować zwykłego makijażu, ponieważ dodatkowo podrażnia on skórę oraz zatyka pory, co może zniweczyć efekty zabiegu. Kosmetyki mineralne  Earthnicity mają w swoim składzie dwutlenek tytanu i tlenek cynku, które znane są ze swoich właściwości przeciwzapalnych, mogą okazać się pomocne w wyciszaniu podrażnionej skóry.

Obecność nanocząsteczek w kosmetykach coraz częściej rodzi pytania. Nanocząsteczki to takie maleńkie cząsteczki, których rozmiar mieści się w granicach od 1 nanometra do 100 nanometrów.  Nanocząsteczki zapewniają, dobrą konsystencję produktom pielęgnacyjnym, ale mają jedną główną wadę: są one podejrzewane o przekraczanie bariery naskórka. Ich działanie w organizmie pozostaje mało znane i budzi wśród naukowców wiele kontrowersji.

Kosmetyki Earthnicity Minerals nie zawierają nanocząsteczek

Żaden z produktów Earthnicity nie był testowany na zwierzętach, ani nie zawiera żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego, więc mogą być używane przez wegan.

Więcej na: www.earthnicity.pl

Puder mineralny sypki i podkład mineralny kryjący – który najlepszy? Poznaj nasz ranking

Puder mineralny sypki i podkład mineralny kryjący – który najlepszy? Poznaj nasz ranking

Nie wiesz jaki puder mineralny jest najlepszy? Zobacz nasz ranking  - wybrałyśmy TOP 12 najlepszych pudrów mineralnych sypkich oraz podkładów mineralnych kryjących. Sprawdź, na którym miejscu znajdziesz tam pudry mineralne Annabelle, Gosh, L'oreal, Earthnicity... A może

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (118 głosów, średnia: 4,64 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  10 marca 2014 19:22

  Ja używam tylko mineralnych pudrów i podkładów. Nie zatykają porów.

  Odpowiedz
 2. martucha180  10 marca 2014 20:05

  Kosmetyki mineralne górą!

  Odpowiedz
 3. bbo  10 marca 2014 20:59

  Złoty medal dla Earthnicity!

  Odpowiedz
 4. patricia271  10 marca 2014 23:06

  ja używam podkładu Earthnicity,a mam cerę alergiczną i zauważyłam bardzo dużą poprawę, leczy moją skórę, a przy tym daje naturalny, świeży wygląd 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany