Kosmetyki hand-made – w czym tkwi ich wyjątkowość? Po pierwsze w miłości do natury…

Naturalność jest dziś trendy. Poszukujemy dosłownie wszystkiego, co powstało w tym duchu, od produktów spożywczych, przez środki czystości, aż po ubrania. Oczywiście nie zapominamy też o ręcznie robionych kosmetykach, które najtroskliwiej zaopiekują się skórą. Dziś wyjaśniamy w czym tkwi niezwykłość produktów hand-made.

Kosmetyki hand-made to produkty wytwarzane ręcznie. Przy ich powstawaniu ludzkie zdrowie oraz miłość do natury wysuwają się na pierwszy, najważniejszy plan. W kwestii składów natomiast – nie są one skomplikowane i przede wszystkim pozbawione zostały jakiejkolwiek chemii. Zamiast tego znajdziemy zbawienne witaminy, mikroelementy, lipidy i antyoksydanty. A wszystko w naturalnej formule, bez sztucznych i trujących ulepszaczy. Mamy też pewność świeżości produktu, bo jednym z trendów w hand-made jest rozpoczęcie produkcji dopiero po zebraniu zamówień! Nie wcześniej. Dzięki temu dostajemy tylko to, co najlepsze. Jedną z polskich marek, która wytwarza ręcznie robione kosmetyki, a dokładniej produkty do pielęgnacji włosów, jest firma Kumazu. 

Kosmetyki hand-made – w czym tkwi ich wyjątkowość?  Po pierwsze w miłości do natury…

W naturalnych kosmetykach hand-made nie znajdziemy syntetycznych wypełniaczy i konserwantów. Ich receptury nie są skomplikowane, a zamiast tego skupione przede wszystkim na składnikach aktywnych. Aby chronić produkt przed grzybami, wirusami i bakteriami, a także umożliwić nam korzystanie z niego przez kilka miesięcy dodany został też naturalny składnik konserwujący. Pozbawione chemii bogactwo receptury z resztą bardzo łatwo można sprawdzić. Jak? Na każdym kosmetyku znajduje się bowiem skład INCI. W kolejności wymieniane są tam składniki występujące w danym produkcie. Tych, które pojawiają się na początku szeregu, jest najwięcej. Powinny tam stać składniki aktywne, co zawsze ma miejsce w przypadku naturalnych kosmetyków hand-made.

 

Kosmetyki Kumazu powstały w duchu hand-made

Wśród najpopularniejszych polskich marek wytwarzających kosmetyki metodą hand-made znalazła się firma Kumazu. Produkują dla swoich konsumentów: całych rodzin w każdym wieku, preparaty do włosów i skóry głowy. Ich receptury powstają na bazie ekstraktów z polskich ziół oraz roślin leczniczych znanych z medycyny chińskiej. Skóra i włosy je kochają z kilku prostych przyczyn. A mianowicie: nie zawierają  parabenów, olejów mineralnych, silikonów, sztucznych barwników, a także zapachów, SLS, SLES, ALS, PEG oraz żadnych innych chemicznych paskudztw.

*Tekst powstał w oparciu o artykuł Joanny Bielas

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (156 głosów, średnia: 4,30 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Magdalena  26 lutego 2019 14:15

    Nie słyszałam o tej firmie, dobrze, że o tym piszecie 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany