Kosmetyki dziecięce do kąpieli niemowlęcia

Przed nami trudny okres. Chłód, wiatr i suche powietrze momentalnie dają o sobie znać. Eksperci Skarbu Matki podpowiadają w jaki sposób kąpać niemowlę, aby jego delikatna skórka zachowała wilgoć. Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego, skóra niemowląt narażona zostaje na bardzo trudne warunki. Na dworze jest zimno, natomiast w domu panuje gorące, suche powietrze. Delikatna, jeszcze niewykształcona skóra momentalnie wysusza się. Marka Skarb Matki proponuje nam kosmetyki dziecięce do kąpieli niemowlęcia, które poradzą sobie z tym problemem.

Emulinka Skarb Matki

Na zimę – Emulinka

Aby temu zaradzić, należy kąpać dziecko w Emulince Skarbu Matki. Wystarczy wlać do wody miarkę preparatu i zamieszać. Emulinka (w cenie ok 20 zł) delikatnie myje, skutecznie nawilża, natłuszcza i łagodzi podrażnienia. Wspomaga leczenie problemów skórnych związanych z suchością i świądem np. atopowego zapalenia skóry (AZS), wyprysku skórnego czy też łuszczycy. Nie zawiera konserwantów. Jeżeli nie możemy przygotować kąpieli, Emulinkę można zastosować bezpośrednio na zwilżoną skórę. Wtedy preparat nie wymaga spłukiwania wodą. Preparat może być stosowany już od pierwszych dni życia.

Szampon Skarb Matki

Nie taki szampon straszny

Ze względu na jej natłuszczające właściwości, Emulinką nie myjemy nią główki dziecka. Do tego celu używamy szamponu. Ten z oferty Skarbu Matki (w cenie ok 10 zł) zawiera wyciąg z rumianku. Delikatnie oczyszcza skórę głowy i daje efekt miękkich, puszystych włosów z połyskiem. Nie szczypie w oczy i nie powoduje łzawienia, ale na wszelki wypadek, starajmy się nie zalewać oczu. Dziecko może tego nie lubić, a nawet może się wystraszyć i zniechęć do mycia włosów. Poza tym, należy pamiętać, że oczka noworodków przemywamy jedynie wacikiem nasączonym wodą fizjologiczną. Dlatego podczas kąpieli w wanience, należy  przechylić główkę dziecka do tyłu i delikatnie wmasować szampon, a następnie ostrożnie spłukać włosy pilnując, aby krople wody nie dostawały się do oczu. Szampon z oferty Skarbu Matki może być stosowany od pierwszego miesiąca życia.

Mydlo w kostce Krabik Skarb Matki

Krabik do rączek

Do mycia rączek natomiast warto stosować mydło w kostce Krabik (cena ok 3 zł). Zawiera tylko naturalne składniki nawilżające i myjące, dlatego w trakcie używania mogą pojawić się na nim pęknięcia, charakterystyczne dla naturalnych mydeł. Nie zawiera żadnych dodatków chemicznych, typu wybielacze, wypełniacze, barwniki, konserwanty. Delikatnie myje i pielęgnuje. Wręcz zalecane jest do mycia skóry wrażliwej oraz ze skłonnością do alergii. Można je stosować już od pierwszych dni życia.

Skarb Matki to seria kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji noworodków, niemowląt i dzieci. Produkowana jest od ponad 60 lat przez polską firmę rodzinną Makarczykowie. Oferuje ponad 25 różnych preparatów. Wprowadzając nowe receptury, firma zawsze przestrzega koncepcji kosmetyku bezpiecznego, prostego, a zarazem skutecznego. Wszystkie receptury są badane klinicznie i dermatologicznie. Kosmetyki mają akceptację i pozytywne oceny Instytutu Matki i Dziecka oraz Centrum Zdrowia Dziecka. Są dostępne w aptekach, sklepach dziecięcych, internetowych oraz na www.skarbmatki.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (160 głosów, średnia: 4,64 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. lilkawodna  5 listopada 2014 07:46

    Moja córeczka ma bardzo suchą skórę. Muszę wypróbować Emulinkę tej firmy.

    Odpowiedz
  2. bbo  5 listopada 2014 20:26

    Emulinkę znam, Emulinkę lubię i polecam.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany