Kosmetyk idealny? Dobierz go z ekspertem

Każdej z nas zależy na zdrowym i pięknym wyglądzie. Aby go osiągnąć jesteśmy zdolne do wielu wyrzeczeń i inwestycji w dobre kosmetyki. Jednak aby mieć pewność, że krem czy maska, których używamy zapewnią nam pożądany efekt powinniśmy upewnić się, że są one nie tylko dobre, ale przede wszystkim właściwe – dla naszej skóry, jej wymagań i potrzeb. Jak to zrobić?

fot. www.imageskincare.pl

Stylistka dla cery

Najprościej korzystając z wiedzy i doświadczenia eksperta, który niczym stylista będzie wiedział jak podkreślić atuty naszej urody i jak poradzić sobie z tym, co urody nam nie dodaje. Dlaczego to takie ważne? Przede wszystkim dlatego, że używając niewłaściwych kosmetyków nie tylko nie rozwiązujemy problemów naszej skóry, nie walczymy z oznakami upływającego czasu, ale co gorsza, możemy pogorszyć jej kondycję i nabawić się problemów, które będą trudniejsze do rozwiązania niż pierwotne niedoskonałości cery. W takiej sytuacji tracimy podwójnie – środki, które przeznaczamy na kremy, emulsje czy serum, ale przede wszystkim zdrową i promienną cerę, która po takiej „pomyłce” może wymagać wiele wysiłku i czasu by powrócić do dobrego stanu.

Krem z wysokoskoncentrowaną witaminą C? W drogerii go nie znajdziesz

Dostępne w drogeriach kosmetyki – przynajmniej w teorii – powinny rozwiązać większość problemów ze skórą. Prawda jednak jest taka, że zawarte w nich składniki, a przede wszystkim ich stężenie nie zagwarantują takich efektów jakich każda z nas by oczekiwała. Inaczej jest w przypadku kosmetyków dostępnych w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych czy kosmetycznych, które charakteryzuje dużo wyższe stężenie substancji aktywnych.

Kolejną zaletą kosmetyków dostępnych w gabinetach jest ich komplementarność z kosmetykami używanymi do zabiegów i kuracji przeprowadzanych przez kosmetyczkę. W praktyce oznacza to, że po przeprowadzonym zabiegu pielęgnacyjnym kosmetolog może polecić klientce kosmetyki tej samem marki, które stosowane w warunkach domowych będą wzmacniać efekt przeprowadzonego zabiegu, zwiększając tym samym jego dobroczynny wpływ na naszą skórę.

Przykładem takich kosmetyków są preparaty marki IMAGE Skincare wśród których znajdziemy m.in. preparaty z wysokoskoncentrowaną witaminą C o najwyższej stabilności, a co się z tym wiąże, skuteczności. Preparaty te długotrwale nawilżają skórę, likwidują pierwsze oznaki starzenia oraz chronią skórę przed czynnikami środowiskowymi dużo skuteczniej niż kremy drogeryjne, w których stężenie witaminy C jest dużo, dużo niższe. Ich działanie wzmacnia oraz uzupełnia profesjonalne zabiegi także na bazie witaminy C.

Wśród dostępnych w gabinetach produktów IMAGE Skincare znajdziemy także takie, które zawierają składniki organiczne o medycznej skuteczności umożliwiające osiągnięcie klinicznie potwierdzonych wyników czy kosmeceutyki, których działanie prowadzi do naprawienia uszkodzeń komórkowych wpływających na starzenie się skóry. Niemal dla każdej z dostępnych serii dopasowany jest profesjonalny zabieg stanowiący optymalny punkt wyjścia do pełnej kuracji.

 

Co wie kosmetolog, czego nie znajdziemy w internecie?

Mogłoby się wydawać, że w dobie internetu i dostępu do kosmetyków z całego świata znalezienie optymalnych kosmetyków spełniających wymagania naszej cery jest zadaniem niezwykle prostym. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę typ cery i słowo „krem” czy „kosmetyki” a rozwiązanie wszystkich problemów pojawi się jak na dłoni. Ale co jeśli w rzeczywistości typ naszej skóry nie jest taki jak nam się wydaje, albo jeżeli posiada cechy więcej niż jednego typu lub jej problemy są wynikiem czynników, których sobie nie uświadamiamy (idealnym przykładem jest przetłuszczanie się cery, które może być efektem nadmiernego jej przesuszenia a nie typem skóry). Jednak, żeby być w stanie to stwierdzić należy mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Takie posiada kosmetyczka czy kosmetolog, którzy po dokładnym obejrzeniu skóry, w odpowiednim świetle, powiększeniu i przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu jest w stanie precyzyjnie określić z jakim typem skóry mamy do czynienia, jakie są jej potrzeby.

Warto więc chociaż raz skorzystać z porady profesjonalisty. Pomoże nam on określić jakie wymagania ma nasza cera i jakimi kosmetykami o nią dbać, bo nawet najlepszy czy najdroższy krem nie pomoże, jeżeli nie będzie dopasowany do potrzeb naszej skóry.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (226 głosów, średnia: 4,36 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. AnnStyl  31 stycznia 2017 17:22

    Rzeczywiście kosmetolog to dobry doradca. Ale mam tu na myśli lekarza kosmetologa, a nie kosmetyczkę po jakiejś szkole kosmetycznej czy kursie. Lekarz kosmetolog to dwa w jednym bo i lekarz i specjalizacja z kosmetologii i na jego wiedzy można z czystym sumieniem polegać. A w dobie współczesnej medycyny estetycznej to jest to dobre źródło pomocy dla naszej skóry.

    Odpowiedz
  2. Jaworka  2 lutego 2017 16:04

    Nigdy nie korzystałam z pomocy kosmetologa jakoś zawsze mi nie po drodze i z pewnością jak większości wydaje mi się że znam swoją skórę ale po przeczytaniu tego artykułu wcale już nie jestem taka pewna

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany