Kosmetyczny zastrzyk młodości

Niewiele jest w kosmetologii składników tak fenomenalnych, jak kwas hialuronowy. Pomimo że jest on znany i stosowany od lat, trudno o bardziej zaufany i dobrze kojarzony surowiec. W ostatnim czasie kosmetyki z kwasem hialuronowym przeżywają renesans, co wynika w dużej mierze z coraz większej popularności i dostępności zabiegów medycyny i dermatologii estetycznej. Lekarze od lat wykorzystują ten niezwykły polimer do wypełniania zmarszczek i głębokich bruzd, by modelować rysy twarzy i odmładzać jej wygląd. Na polu kosmetycznym dla osiągnięcia spektakularnych efektów konieczne jest nowoczesne podejście do receptur, przemyślana koncepcja i dobór składników, tak aby zapewnić działanie wielokierunkowe, na wszystkich poziomach skóry.

Hialuronowy-mikrozastrzyk-Soraya

Przekraczanie bariery

Kwas hialuronowy jest uwielbiany przez kobiety, ceniony za bezpieczeństwo i skuteczność, a jego wyjątkowe właściwości sprawiają, że jest niekwestionowanym liderem w działaniu nawilżającym i przeciwzmarszczkowym. Jednak ze względu na duży rozmiar cząsteczki, przez wiele lat kosmetyczne zastosowanie kwasu hialuronowego sprowadzało się jedynie do działania powierzchniowego. Teraz, dzięki zaawansowanej technologii, możliwe staje się znacznie więcej! Nowoczesna, transdermalna forma kwasu hialuronowego pozwala przekroczyć tę barierę!

Zaawansowana strategia wypełniania zmarszczek

Powszechnie stosowany w kosmetykach wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy jest zbyt duży, by pokonać barierę naskórkową. Ponadto każda cząsteczka jest w stanie związać nawet 250 cząsteczek wody, co dodatkowo zwiększa jej rozmiary. By uzyskać kwas hialuronowy zdolny do wnikania w naskórek, naukowcy musieli posłużyć się nowoczesnymi metodami biotechnologicznymi oraz procesem liofilizacji, czyli odwodnienia w niskiej temperaturze. Tak powstał transdermalny kwas hialuronowy – zaawansowany surowiec, który ma mniejsze cząsteczki i jest całkowicie pozbawiony wody. Jego molekuły, niczym zastrzyk w kremie, wnikają do naskórka, gdzie każda z nich wiąże cząsteczki wody i zwiększa wielokrotnie swoją objętość. Efektem tego procesu jest spektakularne wygładzenie skóry i wypełnienie zmarszczek od wewnątrz.

Soraya Mikrozastrzyk Hialuronowy (2)

Od zewnątrz i od środka

Obie formy kwasu hialuronowego zastosowano w linii Hialuronowy Mikrozastrzyk marki SORAYA, tworząc dwie wzajemnie uzupełniające się technologie: transdermalną technologię wypełniania zmarszczek i epidermalną technologię wygładzania naskórka.

Jednak samo dostarczanie skórze kwasu hialuronowego z kosmetyku nie jest w pełni kompleksowym rozwiązaniem w pielęgnacji cery dojrzałej. Bardzo ważnym aspektem jest przeciwdziałanie postępującemu wraz z wiekiem spadkowi ilości fizjologicznego kwasu hialuronowego, produkowanego naturalnie przez komórki skóry. Dlatego formuły kremów Hialuronowy Mikrozastrzyk działają dwukierunkowo: dostarczają skórze kwas hialuronowy z zewnątrz, a jednocześnie zawierają składnik pobudzający komórki do jego produkcji wewnątrz skóry.

Hialuronowy krem z dedykacją

Kwas hialuronowy jest potrzebny skórze niezależnie od jej wieku i typu. Jest niezbędny, aby utrzymać prawidłowe nawilżenie, zachować jędrność, sprężystość i piękny wygląd skóry. Nie znaczy to oczywiście, że cera 30-latki i 60-latki ma te same wymagania. Dlatego kurację kwasem hialuronowym należy uzupełnić specyficznymi składnikami aktywnymi, które odpowiedzą na potrzeby pojawiające się w konkretnym wieku i tym samym zapewnią idealnie dopasowaną, dedykowaną pielęgnację.

W  linii Hialuronowy Mikrozastrzyk znalazły się 4 kremy dla kobiet w różnym wieku, każdy wzbogacony w  inny składnik aktywny, precyzyjnie trafiający w potrzeby ich skóry. Dla pań 30+ postawiono na intensywne nawilżanie, wygładzanie i ochronę przeciwstarzeniową, stosując formułę z transdermalnym kwasem hialuronowym, wielkocząsteczkowym kwasem hialuronowym i stymulatorem HA. Krem 40+ wzbogacono w lipidowy kompleks witaminowy z retinolem, aby pobudzać procesy odnowy komórkowej, wygładzać naskórek i poprawiać jego koloryt. Kobiety po 50-tce w swoim kosmetyku znajdą potrójny stymulator syntezy kolagenu, czyli nowoczesny peptyd, który pobudza produkcję aż trzech typów kolagenu w skórze, a tym samym wyraźnie poprawia jej jędrność, sprężystość i spłyca zmarszczki. Ostatni krem przeznaczony jest dla pań w wieku 60+, dla których bardzo ważna jest poprawa owalu twarzy oraz zapobieganie wiotkości i opadaniu cienkiej skóry. W jego formule zastosowano innowacyjny transdermalny wypełniacz lipidowy, który działa na najgłębszym poziomie skóry, pobudzając komórki tłuszczowe do produkcji i magazynowania trójglicerydów. Efektem jest wypełnienie i podniesienie wiotkiej skóry, co sprawia, że owal twarzy jest pełniejszy, a rysy odmłodzone.

Soraya Mikrozastrzyk Hialuronowy (1)

Profesjonalna kuracja

Dla jeszcze pełniejszej i bardziej intensywnej kuracji, linia Hialuronowy Mikrozastrzyk zawiera w portfolio wyjątkowe serum – 100 % koncentrat kwasu hialuronowego. Jest to preparat, który dotychczas był dostępny tylko w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Ten specjalistyczny kosmetyk zapewnia wręcz natychmiastowe odczucie „lepszej skóry”, intensywnie nawilża naskórek i zapewnia spektakularne wygładzenie jego powierzchni. Skóra od razu staje się jedwabista w dotyku i ładnie napięta.

Kompleksowe podejście

Obecność na rynku wielu linii opartych na kwasie hialuronowym sprawia, że wybór nie jest łatwy. Należy jednak pamiętać, że krem kremowi nierówny. Im bardziej wszechstronne spojrzenie na „hialuronową pielęgnację”, tym lepiej. Nowoczesny krem hialuronowy wykorzystuje różne formy kwasu hialuronowego, aby działać w różnych kierunkach i na różnych poziomach skóry – dostarcza on skórze kwas hialuronowy, a dodatkowo zawiera składniki, które pobudzają naturalne procesy jego produkcji. Na tak kompleksowej strategii opiera się wyjątkowa linia Hialuronowy Mikrozastrzyk marki SORAYA.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (142 głosów, średnia: 4,46 z 5)
zapisuję głos...