Kosmetyczny prosty trik: jak zrobić kolorowy tusz do rzęs w domu

jak zrobić kolorowy tusz do rzęsCzasami mamy ochotę użyć kolorowy tusz do rzęs, ale nie mamy pod ręką odpowiedniego koloru czy odcienia. Czy wiecie, że można samej taki tusz stworzyć i to w minimalnej ilości – dokładnie tylko tyle, ile nam potrzeba. Oto dwa proste triki, jak osiągnąć efekt kolorowych rzęs bez konieczności kupowania całego opakowania kolorowej maskary. Jest to także doskonały sposób na to, by przed zakupem kolorowej maskary zobaczyć, jak będziesz wyglądać w danym kolorze a … nie lubisz z różnych względów używać testerów w drogeriach. Sprawdź, czy te sposoby zapewnią ci najlepszy tusz do rzęs w wymarzonym kolorze.

Jak zrobić kolorowy tusz do rzęs – sposób nr 1 

Aby zrobić kolorowy tusz do rzęs tym sposobem potrzebujesz  primer/ bazę pod tusz do rzęs oraz płynny eyeliner z pędzelkiem w takim kolorze, w jakim chcesz pomalować rzęsy. Ten sposób jest także świetny, gdy chcesz osiągnąć efekt rzęs w kilku kolorach:

KROK PIERWSZY

Nakładasz na rzęsy primer/ bazę pod tusz do rzęs. 

KROK DRUGI

Weź swój kolorowy eyeliner i … pomaluj nim rzęsy. Może to się wydawać dziwne, ale po prostu użyj pędzelka eyelinera i pomaluj delikatnie rzęsy od góry (!) a potem od dołu. Nałożony primer na rzęsach pomoże w rozprowadzeniu tuszu eyelinera a także w jego utrzymaniu.  

Sposób nr 2 na następnej stronie

Jak zrobić kolorowy tusz do rzęs – sposób nr 2

Drugi sposób wymaga ponownie użycia primera lub bazy oraz kolorowego pigmentu. Można użyć  na przykład najbardziej znanych ze swojej jakości pigmentów marki MAC, Kryolan lub bardziej przystępnych cenowo pigmentów polskich producentów – np. marki Vipera czy Inglot. 

Czy wiecie, że kolorowe pigmenty mają szerokie zastosowanie? Czy lubicie je stosować?  My bardzo je lubimy, bowiem można je mieszać ze sobą uzyskując dowolne kolory. Używamy ich nie tylko na powieki (uwaga! nakładamy je na tłustą bazę). Na przykład pigment NAKED MAC możemy użyć także jako rozświetlacz nakładany  na kości policzkowe.

KROK PIERWSZY

Wysypujemy wybrany pigment na folię lub papier pokryty woskiem

KROK DRUGI

Zanurz swój primer/bazę w wysypany na folię pigment i obracaj szczoteczką, by zebrać na nią jak najwięcej pigmentu. Gdy uznasz, że szczoteczka jest już dokładnie obtoczona w pigmencie, delikatnie stuknij nią o dłoń, by niepotrzebny pył pigmentu spadł na folię, a nie na twoją twarz podczas aplikacji.

KROK TRZECI

Pomaluj rzęsy w taki sam sposób jak zawsze, gdy używasz klasycznej maskary.

Pamiętaj, aby po aplikacji dokładnie umyć szczoteczkę primera, by kolorowy pył nie dostał się do opakowania.

Na następnej stronie znajdziesz kilka pomysłów na makijaż z kolorowymi rzęsami

Co sądzicie o tych trikach? Skusicie się? Czekamy na Wasze opinie.

Przy pisaniu tego artykułu wykorzystano m.in wskazówki z www.brit.co (www.brit.co/colored-mascara-tutorial/)

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (262 głosów, średnia: 4,19 z 5)
zapisuję głos...