Konturowanie twarzy na mokro: jak to zrobić? Zobacz tutorial

Czy można zmienić rysy twarzy bez ingerencji chirurga plastycznego? Tak – tę niezwykłą możliwość daje konturowanie twarzy. Nic dziwnego, że stało się ono tak popularne wśród blogerek urodowych, a następnie wśród kobiet na całym świecie. Odpowiednio wykonane konturowanie pozwala nie tylko wymodelować owal twarzy, ale też odjąć sobie lat. Zobacz, jak zrobić konturowanie twarzy na mokro.

W odróżnieniu od delikatnego efektu, jaki daje konturowanie na sucho, konturowanie twarzy na mokro jest bardziej wyraziste, odpowiednie do makijażu wieczorowego. Zobacz, w jaki sposób możesz wymodelować swoją twarz tak, by przybrała pożądany kształt, a do tego wyglądała naturalnie, młodo i promiennie. Oto tutorial jak konturować twarz na mokro krok po kroku

źródło grafiki z zestawem do makijażu: pexels.com; źródło zdjęcia modelki – pinterest.com, odnośnik do profillu jest osadzony w tekście

Konturowanie twarzy na mokro: zobacz tutorial

Etap pierwszy: wyciemnianie

Kosmetyki o ciemnych odcieniach służą, najprościej mówiąc, do ukrywania. Jeżeli uważasz, że Twoja twarz jest zbyt szeroka, nos za długi, a czoło za wysokie, kosmetyki w ciemnych kolorach pomogą Ci ukryć te części twarzy. 

Najpierw użyj podkładu – tego, którego używasz zazwyczaj, o kolorze dopasowanym do naturalnego kolorytu Twojej skóry. Następnie pora na kosmetyk przeznaczony do konturowania – np. paletę HYPOAllergenic Sculpting Make-up marki Bell. Jest on dostępny w kilku wersjach, odpowiednich do różnych odcieni skóry. 

Z palety wybierz najciemniejszy odcień i kolistymi ruchami nałóż go na partie, które chcesz ukryć – mogą to być boki czoła, kości policzkowe czy żuchwa. Zanim jednak zaczniesz to robić, warto dowiedzieć się, jaki masz kształt twarzy. 

Nie jesteś pewna, jaki masz kształt twarzy? Podstawową zasadą jest dążenie do owalu, obecnie uważanego za kształt idealny. Zamaskuj te partie twarzy, które nie wpisują się w owal.

Gdy już nałożysz bronzer na kości twarzy, możesz zająć się nosem – jeżeli oczywiście chcesz go optycznie pomniejszyć. Nałóż odrobinę średniego bronzera na brzegi nosa, po czym połącz odcienie zwilżoną gąbeczką. 

2. Etap drugi: rozjaśnianie

Nie wystarczy jedynie wyciemnić miejsca, z których nie jesteśmy zadowolone. Gdybyśmy na tym poprzestały, efekt byłby płaski i nienaturalny. Czeka nas więc jeszcze rozjaśnianie. Podczas gdy ciemne odcienie ukrywają, jasne mają za zadanie wydobyć na światło dzienne te elementy twarzy, z których jesteśmy dumne! Rozjaśnij przede wszystkim strefę T oraz obszar pod oczami. Możesz także wydobyć szczyt kości policzkowych. 

Jak to zrobić? Najjaśniejszy odcień z palety nałóż pod oczy, na środek czoła i czubek nosa oraz brodę, po czym rozetrzyj nieużywaną częścią gąbeczki. 

Etap 3 (opcjonalny): poprawka na sucho 

Konturowanie na mokro gotowe! Jeżeli jednak chcesz wzmocnić efekt – na przykład gdy wybierasz się na wieczorowe wyjście – możesz zdecydować się na dodanie suchego konturowania. Przypudruj twarz pudrem matującym, po czym skorzystaj z suchej palety. Pamiętaj, by nakładać suche kosmetyki w tych samych miejscach, co mokre.

Podczas konturowania pamiętaj o dwóch rzeczach. Po pierwsze, dobrze rozetrzyj kosmetyki  – przejście pomiędzy kolorami powinno być rozmyte, Po drugie… nie przesadzaj! Efekt ma być przede wszystkim naturalny – chodzi o wyeksponowanie tego, co piękne w Twojej twarzy, a nie o malowanie nowej twarzy na własnej. 

Gotowe! Teraz możesz dokończyć dzieła za pomocą modnego makijażu. Użyj różu, cieni do powiek i szminki lub pozostawić twarz taką, jaka jest. Niezależnie od tego, co wybierzesz, na pewno będziesz wyglądać pięknie!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (202 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...