Kontrastowe kolory vs. Stonowany beż

Dwa najmodniejsze trendy tego sezonu: soczyste żywe kolory i delikatne kobiece pastele stanęły naprzeciw siebie w modowym pojedynku must have! Co ty wybierzesz? Znajdź swojego faworyta!

Moc kolorów!

Soczyste barwy w niecodziennych połączeniach królują na światowych wybiegach. Radosna fuzja kolorów wprowadza nas w wiosenno-letni czas i nie pozwala przejść ulicą niezauważenie. Róż, pomarańcz, turkus, zieleń, kobalt i żółty to główne bazy kolorystyczna tego trendu i punkt odniesienia wszystkich neonowych stylizacji.
W połączeniu z ostry i zdecydowanym krtojemi intensywne odcienie stają się wyraziste. Warto pamiętać, że zarówno monochromatyczność jak i zdecydowane kontrasty (opcja dla bardziej odważnych) są tu wręcz konieczne! Różowa, bandażowa sukienka i cyklamenowa bielizna Axami, podkreślona turkusowymi wysokimi sandałami Lorenzi stanowią kobiecą wersję kolorowego trendu a mocny akcent, wielobarwna, kwiatowa kopertówka zamknie całą lukrową stylizację.

Delikatny beż

Przeciwstawnym do poprzedniego trendu jest stonowany beż i pastelowe barwy (nie mylić z kolorem taupe).. Romantyczne, niewinne, subtelne i kobiece kolory łączą się ze zwiewnymi materiałami tworzą iście bajkowe stylizacje. Wybierając ten kierunek wiosennych stylizacji możesz pokusić się o połączenie subtelnych barw z klasyczną czernią. Dzięki takiemu zabiegowi delikatnie oswoimy oficjalny dresscode, w dalszym ciągu pozostając w lirycznym i nieco melancholijnym klimacie. Beż doskonale łączy się z elegancką czernią, dlatego dwukolorowa sukienka oraz dodatki dobrane w odpowiednich proporcjach kolorystycznych nie zaburzą harmonii między romantyzmem, a kobiecością.

 Jak dobierać kolory do beżu?

Kolor beżowy świetnie harmonizuje z innymi odcieniami ziemi, takimi jak oliwkowa zieleń, ciepły brąz czy głęboka czerwień, tworząc spokojne, naturalne zestawienia. Dla bardziej dynamicznego efektu, można go łączyć z intensywnymi barwami, na przykład z niebieskim, pomarańczowym czy fioletem. Ważne jest również uwzględnienie kontrastu – połączenie beżowego z czarnym lub ciemnoszarym dodaje elegancji, podczas gdy zestawienie z bielą stwarza subtelne, delikatne kompozycje.

 

Przy tworzeniu zestawień kolorystycznych istotne jest zachowanie proporcji – umiar w stosowaniu intensywnych barw i subtelne połączenia mogą stworzyć harmonijną, wyważoną stylizację, podkreślając jednocześnie indywidualny charakter.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (203 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...