Ogłaszamy konkurs: „Historie o których czyta się po zmroku.” Wygraj premierową książkę „Opowiem Ci o zbrodni 2”!

Na rynku ukazała się właśnie niezwykła książka Opowiem Ci o zbrodni – 2, autorstwa najpopularniejszych polskich „piór kryminalnych”. Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Joanna Opiat-Bojarska oraz Katarzyna Puzyńska mierzą się w niej z mrocznymi historiami, które wydarzyły się naprawdę. Z tej okazji wspólnie z wydawnictwem Kompania Mediowa przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym macie szansę wygrać jej egzemplarz. Wystarczy, że podzielicie się z nami wspomnieniem jednej z tych historii, o których czyta się, gdy za oknem zapada wczesnojesienny, miękki jak granatowa włóczka, zmrok!

Historie o których czyta się po zmroku

kolaż własny redakcji, zdjęcie w tle: www.pixabay.com (hand-525988_640)

Ogłaszamy konkurs: „Historie o których czyta się po zmroku.” Wygraj premierową książkę „Opowiem Ci o zbrodni 2”!

 

„Opowiem Ci o zbrodni 2”

Publikacja jest częścią oryginalnego projektu medialnego, na który poza książką (Kompania Mediowa) składa się  serial telewizyjny (Crime +Investigation) oraz serial-słuchowisko z udziałem m.in. Olgi Bołądź i Andrzeja Zielińskiego (Storytel). To kontynuacja wspaniale przyjętej przez czytelników i recenzentów pierwszej części Opowiem Ci o zbrodni.

Tym razem mamy siedem opowieści i ośmioro autorów. Każdy z nich drobiazgowo przeanalizował okoliczności prawdziwych przestępstw i opisał wybraną przez siebie historię, starając się zrozumieć, co doprowadziło do tragedii. Autorzy zrobili to oczywiście w charakterystyczny dla siebie sposób, operując stylem, do którego przyzwyczaili swoich stałych czytelników.

Igor Brejdygant opisał zagadkową śmierć młodego żeglarza. Czy to mogło być samobójstwo? Wojciech Chmielarz nakreślił historię ślepej miłości i zabójcy z portalu randkowego. Max Czornyj wziął na warsztat bestialskie czyny mordercy-zoofila. Marta Guzowska przeniknęła historię dwóch nastolatek: jedna chce umrzeć, a druga – zabić. Małgorzata i Michał Kuźmińscy napisali o satanistach. Joanna Opiat-Bojarska o porwaniu zakończonym zabójstwem, zaś Katarzyna Puzyńska o czterech zbrodniach, których podłożem była chora namiętność. By stworzyć te teksty rozmawiali z dochodzeniowcami, profilerami, psychologami, kryminologami czy seksuologami. Analizowali także akta. Musieli wejść w zupełnie nowe role: narratorów przedstawiających kulisy śledztwa i rozmawiających z ekspertami, których udział okazał się bardzo ważny dla przebiegu opowieści. Ta próba powiodła się znakomicie – telewidzowie śledzili cykl, a tej jesieni rusza jego druga seria, osnuta wokół opowiadań składających się na książkę.

Jak można było nie dostrzec przyczajonego zła? Można było, bo zbrodnia – jak pisze Chmielarz: „To cały proces. Skomplikowana operacja, która została doprowadzona do perfekcji w wyniku toczących się miliony lat procesów ewolucji. To pojedynek między łowcą a ofiarą. Pojedynek, który właśnie się rozpoczyna, chociaż osoba, na którą polujesz, jeszcze o tym nie wie”.

Teraz macie możliwość przeczytać premierową książkę!

 

Zadanie konkursowe:

  • W maksymalnie pięciu zdaniach opisz, które spośród wszystkich Twoich lektur okazały się najstraszniejsze i wywarły na Tobie na tyle duże wrażenie, że ich wspomnienie do dziś przyprawia Cię o zimny dreszcz.
  • Swoją odpowiedź wyślij na adres: redakcja@kobietamag.pl. W tytule wiadomości wpisz: Historie po zmroku
  • Na Twoją wiadomość czekamy do 14 października br. Dwie najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy egzemplarzami książki „Opowiem Ci o zbrodni 2”!

Pamiętaj, aby do treści maila dołączyć swoje dane teleadresowe. Wtedy otrzymasz nagrodę znacznie szybciej!

Czekamy na Twoje zgłoszenie! Ogólne zasady konkursów znajdziesz w Regulaminie portalu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (109 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...