KONKURS: ALPA – poznaj zalety ziołowej mikstury według czeskiej receptury

Jaki jest najlepszy sposób na rozgrzewkę w czasie kapryśnego polskiego przednówka? Kiedy to już wprawdzie do kalendarzowej wiosny niedaleko, ale niespodziewany atak śnieżnej zamieci nie powinien być dla nas niespodzianką… Nasi południowi sąsiedzi, którym klimat płata o tej porze roku podobne figle, podpowiadają z przekonaniem: sięgnijmy po ALPĘ! Sami robią tak już od ponad stu lat.

alpa-konkurs

Seria ALPA to spirytusowe mikstury ziołowe o wszechstronnym działaniu stworzone na bazie wyciągów roślinnych i olejków eterycznych o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz regenerującym (olejek goździkowy, eukaliptusowy, anyżowy, tymiankowy, lawendowy, rozmarynowy, kosodrzewinowy, cynamonowy, kubebowy). Składniki skomponowano tak, aby wzajemnie potęgowały efekt swojego działania. Jednym z twórców owej receptury jest ojciec współczesnej genetyki, XIX-wieczny uczony, Grzegorz Mendel.

ALPA Francówka to świetny sposób na bóle stawów i mięśni oraz na różnego pochodzenia nerwobóle. Sięgnąć po nią powinny też osoby aktywnie spędzające czas i uprawiające sporty, bo używana do masażu działa rozgrzewająco i usuwa zmęczenie po wysiłku fizycznym. Poleca się go również w profilaktyce odleżyn u chorych, którzy są zmuszeni do długotrwałego leżenia w łóżku.

ALPA Leśna ma podobny skład, ale dodatek ekstraktu żywicznego z sosnowych igieł sprawia, że zaleca się ją w szczególny sposób w przypadku infekcji dróg oddechowych, przeziębień i dolegliwości grypopodobnych. Stosowana do nacierania i masażu klatki piersiowej oraz pleców albo do inhalacji pobudza ukrwienie, działa rozgrzewająco i wykrztuśnie. Zmniejsza dolegliwości bólowe, relaksuje i daje uczucie odprężenia. W przypadku bólu głowy najlepsze rezultaty można osiągnąć, wcierając preparat ALPA Leśna w skronie i kark. Jeżeli wolimy tradycyjne – ułatwiające poślizg dłoni po skórze – formuły preparatów rozgrzewających, sięgnijmy po ALPĘ Leśną w żelu, zamkniętą w poręcznej tubce.

Aby stać się posiadaczem zestawu preparatów z serii ALPA, wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na pytania konkursowe:

1. Głównym składnikiem preparatów z serii ALPA są:
a. naturalne wyciągi roślinne i olejki eteryczne o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i regenerującym,
b. tajemnicze związki chemiczne – ich proporcje to tajemnica producenta,
c. substancje naśladujące naturalne składniki roślinne.

2. Po który z preparatów z serii ALPA najlepiej sięgnąć, jeżeli czujemy, że dopadło nas przeziębienie?
a. po ALPĘ Francówkę,
b. po ALPĘ Leśną – w żelu albo w płynie,
c. żaden z preparatów nie sprawdzi się w przypadku przeziębienia.

3. ALPA to seria preparatów pochodzących z:
a. Austrii,
b. Szwajcarii,
c. Czech.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (166 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...