Koncert Madonny w Londynie rozpoczął „Celebration Tour”. Skandalistka wraca i to z przytupem!

Zaczęła się 14 października i to z wielką pompą. Długo wyczekiwana trasa koncertowa Madonny właśnie wystartowała i nabiera tempa, a fani… pieją z zachwytu! Pierwszy występ odbył się w O2 Arena w Londynie i obfitował w mocne, symboliczne akcenty. Koncert Madonny jak zwykle był kontrowersyjny, ale ponoć także na bardzo wysokim poziomie. Przyglądając się jej dotychczasowej karierze to jednak chyba niespecjalnie dziwi.

Spis treści:

koncert Madonny w Londynie

Fot. Madonna podczas 'Celebration Tour’ w Londynie O2 Arena/ SplashNews.com/East News

Koncert Madonny w Londynie – przesunięcia w dacie

Koncert Madonny to zawsze wielkie wydarzenie. Kiedy świat obiegła wiadomość, że piosenkarka zmaga się z groźną infekcją bakteryjną, a jej stan jest poważny jej fani na całym świecie byli zszokowani i zaniepokojeni. Artystka ponoć została znaleziona nieprzytomna w swoim domu w Nowym Jorku i była poddana reanimacji. Po tym incydencie długo walczyła o powrót do zdrowia na intensywnej terapii. Przez to też oficjalna data jej trasy koncertowej przesunęła się o ok. trzy miesiące. Kiedy zaś okazało się, że gwiazda wraca do zdrowia głęboko odetchnęli z ulgą. Długo wyczekiwana trasa koncertowa artystki to bowiem coś na co czekali od dawna. I choć pierwszy koncert Madonny pod nazwą „Celebration Tour” po przerwie odbył się podobno z półgodzinnym opóźnieniem, to na takie show było warto czekać.

koncert Madonny

Fot. Madonna podczas 'Celebration Tour’ w Londynie O2 Arena/ SplashNews.com/East News

Jubileuszowa trasa koncertowa królowej pop’u

Królowa popu mimo, że ma już 65 lat nie przestaje zaskakiwać i prowokować. Gwiazda zawsze była określana mianem skandalistki i wydaje się, że ta łatka jej pasuje. Od lat podczas koncertów jest wyzywająco ubrana, używa katolickich symboli, a jej choreografia jest pełna dwuznaczności i ukrytych przesłań. Nie inaczej było na koncercie w Londynie. Artystka podczas tej trasy koncertowej celebruje na scenie 40 lat bycia na scenie, więc jest to bardzo wyjątkowy jubileusz. Patrząc na to, co się działo na jej deskach w Londynie nie sposób zaprzeczyć, że nadal trzyma bardzo wysoko poziom. Tego wypada jej tylko pogratulować i życzyć nieustającej energii, bo koncertów w Europie i Ameryce Północnej ma być aż 70!

Co się działo na koncercie Madonny?

Choreografia, stroje, wizualizacje, zamysł artystyczny – wszystko tworzy spójną całość i estetykę, do której przyzwyczaiła nas królowa popu. Nagrania z koncertu Madonny z O2 Arena z Londynu już można znaleźć w internecie. Patrząc na nie nie sposób oprzeć się wrażeniu, że artystka czerpie nadal wielką przyjemność z bycia na scenie. I jak zwykle jest do tego doskonale przygotowana! Ponoć na koncercie nie zabrakło personalnych wojaży, które znalazły zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jednak to właśnie te momenty często zapadają w pamięć fanom. Sam zamysł koncertu był stworzony tak, aby stanowił sentymentalną podróż przez lata kariery królowej pop. Nie zabrakło zatem takich przebojów jak „Like a prayer”, „Vogue”, „Open your heart”, „Nothing really matters” czy „Papa don’t preach”.

Królowa popu jak na swój wiek jest w bardzo dobrej formie, co udowodniła na koncercie w Londynie. Jak wypadną kolejne? Patrząc wkład, zaangażowanie i nieprzemijającą pasję do robienia z show prawdziwego dzieła sztuki wydaje się, że jak zwykle nie zawiedzie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (23 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...