Koncert Madonny na plaży w Rio – na miejscu ponad milion osób!

65-letnia artystka nie zwalnia tempa i po raz kolejny udowodniła, że jest w świetnej artystycznej formie. Koncert w Rio de Janeiro zakończył właśnie światową trasę koncertową The Celebration Tour artystki. Zabawa kontrowersją na scenie jest niejako jej znakiem rozpoznawczym. Nie inaczej był tym razem. Ci, którzy liczyli na odważne i nieco szokujące show z pewnością się nie zawiedli. Artystka przyzwyczaiła swoich fanów do takiej artystycznej estetyki i konsekwentnie ją od lat kontynuuje. Tym razem jej fani mogli podziwiać show…nie płacąc za bilety!

Spis treści:

koncert Madonny

Koncert Madonny w Rio de Janeiro/ Fot. EastNews,kolaż redakcji

Koncert Madonny na plaży w Rio de Janeiro

Koncert Madonny jak zwykle ściągnął tłumy, które hucznie bawiły się od sceną. Ilość osób, które uczestniczyły w wydarzeniu oszacowano na 1,6 miliona. Tak dużej frekwencji trudno się dziwić. Koncert Madonny na plaży w Rio był bowiem…darmowy! Podobno fani czekali na swoją idolkę wiele godzin przed koncertem, a rekordziści przybyli na miejsce nawet kilka dni przed wydarzeniem. Okazuje się, że tak liczna frekwencja pomogła pobić rekord. Wcześniej, na tej samej plaży zespół The Rolling Stones zgromadził 1,5, miliona fanów. Od 2006 roku nikomu nie udało się pokonać tego wyniku…do teraz! Królowa popu 4 maja 2024 pobiła ten rekord, więc zaszczytne pierwsze miejsce należy właśnie do niej. Można więc śmiało powiedzieć, że wydarzenie zapisało się tym samym w historii.

Madonna w Rio de Janeiro

Na plaży Copacabana było ponad milion osób/ Fot. Silvia Izquierdo/Associated Press/East News

Co się działo na koncercie Madonny na plaży Copacabana

Artystka podczas pamiętnego koncertu zaśpiewała swoje największe hity m.in. „Like a Prayer”, „Nothing really matters”, „Into the grove” czy „Like a Virgin”. Madonna jak zwykle przygotowała na swój show wiele ciekawych kreacji. Nie zabrakło śmiałych choreografii z tancerzami, które są nieodłączną częścią show królowej popu. Co ciekawe, artystka zaprosiła do wspólnego występu brazylijskich muzyków. Na cenie pojawili się Anitta oraz Pabilo Vittar. W czasie koncertu temperatura sięgała 30 stopni, dlatego teren został jeszcze przed wydarzeniem spryskany wodą. Upały dały do wiwatu zgromadzonej publiczności. Dlatego też widowni podczas show rozdawano także darmową wodę pitną.

koncert Madonny

Koncert w Rio De Janeiro kończył trasę The Celebration Tour/Fot. PABLO PORCIUNCULA/AFP/East News

The Celebration Tour Madonny – podsumowanie

Trasa koncertowa Madonny celebrująca 40-lecie jej muzycznej kariery, która miała aż 80 występów nie rozpoczęła się dobrze. Artystka pod koniec czerwca zmagała się z poważną infekcją bakteryjną i ponoć aż przez miesiąc walczyła z wysoką gorączką. Dla fanów królowej popu ta wiadomość spadła jak grom z jasnego nieba. Mało brakowało, aby wielkie tournée było odwołane. Madonna jednak wyszła z choroby obronną ręką i udowodniła, że nawet wielomiesięczne przygotowania do dwunastej w karierze trasy koncertowej nie są w stanie jej złamać. Trasa rozpoczęła się 14 października 2023 w Londynie, a zakończyła 4 maja 2024 w Rio de Janeiro…i chyba śmiało można powiedzieć, że z sukcesem,

Zobaczcie także najgłośniejsze stylizacje Madonny, które z pewnością pamięta każdy z Was:

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
zapisuję głos...