Komu pasuje balejaż i ile kosztuje u fryzjera? Poznaj kilka pomocnych wskazówek

Słowo „balayage” pochodzi od francuskiego „balayer” i znaczy tyle, co „zamiatać”. Określa ono również technikę fryzjerską, która polega na nakładaniu pędzelkiem na wybrane pasma włosów farby o różnych odcieniach. Popularna w latach 90. minionego wieku, obecnie znów na fali, ale w odświeżonej, uwspółcześnionej wersji. Przeczytaj komu pasuje balejaz blond, a komu pasemka na ciemnych włosach.

Spis treści:

Balejaż kojarzy nam się z wielokolorową koloryzacją i dużymi kontrastami. I faktycznie, pod koniec XX wieku był to topowy trend. Jest on obecnie kontynuowany, ale w bardziej subtelnej formie. Nadrzędnym celem tego typu koloryzacji jest dodanie włosom objętości za pomocą różnych odcieni tego samego koloru. Łagodne kolorystyczne przejścia między pasmami, które dają wrażenie, jakby musnęło je letnie słońce trafiają do gustu zwolenniczkom mniej radykalnych koloryzacji. Kobiece fryzury, które wyglądają swobodnie i naturalnie to dość mocny trend ostatnich sezonów. To także dobre rozwiązanie dla pań, które wciąż zastanawiają się jak dobrać kolor włosów, by nie wyglądać sztucznie i niekorzystnie. Zobacz koniecznie komu pasuje balejaż i ile trzeba zapłacić za tego rodzaju koloryzację.

Komu pasuje balejaż i ile kosztuje u fryzjera

Źródło: www.pixabay.com

Komu pasuje balejaż – kilka pomocnych wskazówek na początek

Współczesna wersja balejażu to po prostu modelowanie włosów za pomocą różnych tonów tego samego koloru. Jest to technika, której celem jest optyczne dodanie objętości fryzurze. Bazą jest naturalny kolor włosów, który stanowi punkt wyjścia do dalszej koloryzacji. Refleksy powinny być jaśniejsze lub ciemniejsze maksymalnie o 3 tony. Koloryzacja najlepiej sprawdza się przy włosach stonowanych i jasnych. Warto pamiętać o przycięciu końcówek zanim zdecydujemy się na balejaż – uzyskamy wtedy optymalny efekt.

Trzy podstawowe typy balejażu

Ombre

To technika, która polega na stopniowaniu koloru od nasady po końce. Im dłuższy i pełen niuansów jest proces cieniowania, tym ciekawszy jest ostateczny rezultat. Najprostsza wersja ombre polega na rozjaśnieniu samych końcówek.

 

Sombre

To delikatniejsza i mniej kontrastowa wersja ombre. Najczęściej włosy są jaśniejsze w okolicach twarzy oraz na końcach. Przejścia kolorystyczne pomiędzy odcieniami są na tyle subtelne, że przypominają włosy rozjaśnione słonecznymi promieniami. Dzięki tej technice uzyskamy bardzo naturalny efekt.

 

Flamboyage

Polega na miejscowym, nieregularnym rozjaśnianiu kosmyków. Przy koloryzacji wykorzystuje się specjalne samoprzylepne foliowe paski, które są dostosowane do długości włosów. We flamboyage paski stanowią podkładkę, dzięki której fryzjer precyzyjnie wybiera pasma o optymalnej szerokości.

 

Komu pasuje belajaż?

Dużym atutem balejażu jest fakt, iż fryzjer zawsze stara się dopasować odcienie na włosach do indywidualnych cech twarzy swojej klientki. Dzięki analizie rysów wybiera jaśniejsze i ciemniejsze kolory farb w taki sposób, by podkreślały atuty lub niwelowały mankamenty. Fryzjer wykorzystuje zatem światło i cień, by stworzyć wielowymiarowy efekt na włosach. Dodatkowo koloryzacja ta nie wymaga częstych odwiedzin u kolorysty. Odrosty przez długi czas nie są mocno widoczne i nie odcinają się od reszty włosów jak w przypadku pasemek. Najlepiej prezentuje się na włosach długich i średniej długości i to niezależnie od tego, czy są proste, faliste czy kręcone.

Balejaż na blond włosach

Punktem wyjścia jest oczywiście blond i do niego dobierane są jaśniejsze odcienie najczęściej w kolorach ciepłego brązu, złota, koniaku. Osobom o szarej i zmęczonej cerze zaleca się chłodną tonację – popielatą lub platynową. W przypadku włosów blond, gęściej rozjaśnia się włosy w okolicy twarzy, by efekt był bardziej naturalny.

 

Balejaż na brązowych włosach

Wszystkie refleksy powinny mieć kolor maksymalnie zbliżony do naturalnego. Do balejażu na brązowych włosach najlepiej użyć odcieni naturalnej kawy lub mlecznej czekolady. Świetnie sprawdzi się tutaj ombre – całość będzie wyglądała jak muśnięta słońcem, naturalnie i lekko.

Ile kosztuje balejaż?

Wszystko zależy od tego na jaki salon fryzjerski się zdecydujesz i jaką długość włosów posiadasz. Inne będą ceny w renomowanym salonie w dużym mieście, w którym styliści stale się dokształcają, a inne u mało znanego fryzjera w małej miejscowości. Ceny wahają się od 100 do nawet 400 złotych. Warto się jednak zdecydować na balejaż, gdyż nie wymaga częstych wizyt u kolorysty, a do tego jest optymalną koloryzacją, dla kobiet, które chcą wyglądać młodziej, ale też naturalnie – niezależenie od posiadanego kształtu twarzy czy koloru oczu.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (133 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...