Komplementy jakie lubią kobiety, a jakie mężczyźni?

Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że właściwie dobrany komplement może wiele zdziałać i pomoże uwieść mężczyznę lub kobietę? Subtelne komplementowanie znaczy czasami więcej niż męski gest czy wzrok. Jak słowem sprawić przyjemność? Czy są dobre i złe teksty na podryw? Co powiedzieć, by skraść czyjeś serce? Portal randkowy MyDwoje przebadał ponad 700 odpowiedzi udzielonych przez kobiety i mężczyzn w badaniu „Jakie komplementy lubisz najbardziej?”. Przedstawiamy trzy zasady, dzięki którym trafisz prosto do serca osoby zainteresowanej!

komplementy

pixabay.com

Zobacz także: Typy podrywaczy wakacyjnych: przedstawiamy TOP 5

Chwal wnętrze, czyli intelekt, charakter oraz empatię

Zdawałoby się, że to przecież do wyglądu przywiązujemy ogromne znaczenie i wkładamy wiele czasu oraz wysiłku, by spodobać się wizualnie płci przeciwnej. Zaskakują więc wyniki badania, które mówią, że ten swoisty wabik nie jest najważniejszy dla rodzącej się relacji. Chcemy by partner nas wybrał niezależnie od „wyglądu” i odkrył nasze atrakcyjne myśli, pomysły, charakter, intelekt, kreatywność oraz poczucie humoru. Chcemy, by ktoś zakochał się w nas, tym kim jesteśmy jako całość i traktował jak partnera, a nie trofeum, którym można się szczycić, chwalić na spotkaniach towarzyskich. Dlatego też komplementem, który chce usłyszeć najwięcej z nas jest ten o charakterze.

 Bardziej łasi na docenienie osobowości są mężczyźni – 30% zapytanych, ale również kobiety chcą słyszeć, że mają piękne wnętrze – 23%. 18% zapytanych stawia na inteligencję i chce, by partner skupił się właśnie na ich możliwościach intelektualnych, docenił zaradność oraz umiejętność odnalezienia się w każdej sytuacji oraz dowcip. Co ciekawe więcej kobiet (6%) niż mężczyzn (4%) chce, by została doceniona ich charyzma i siła. Może dlatego, że często nie zauważamy, jak wiele niosą one na swoich barkach, jak odnajdują się w momencie kryzysu. Za to panowie częściej (9%) niż panie (4%) chcą być doceniani za swoją empatię. To właśnie sprawienie wrażenia, że partnerka jest zrozumiana i ważna, kosztuje ich szczególnie dużo pracy nad sobą. 9% respondentów płci męskiej to – co nie dziwi – zadaniowcy, którzy oczekuję aprobaty właśnie za konkretne osiągnięcia. Tylko około 3% zapytanych z chęcią dowie się, że najbardziej fascynujący jest ich temperament.

Komplementuj wygląd, figurę, strój

komplementy

pixabay.com

Czy faktycznie tylko kobiety chodzące na randki pragną słyszeć komplementy dotyczące ładnej buzi, zgrabnej sylwetki czy zadbanych włosów? Czy to domena wyłącznie pań? A może to mężczyźni –  dumnie prężący muskuły, prezentujący z trudem wypracowaną rzeźbę, coraz częściej zaglądający do kosmetyczki, fitness clubów lub sklepów znanych marek – mają potrzebę, by właśnie ich starania zostały docenione i pochwalone? Okazuje się, że nic nie jest czarno-białe i obie płcie z chęcią usłyszą, że ich wygląd zachwyca, choć panie przyznają się do tego częściej.

15% z nich pragnie być doceniona za swoją  twarz, usta i oczy. 6% panów również chętnie usłyszy taki komplement z ust wybranki. Kolejne 10% kobiet i 7% mężczyzn pragnie zapewnienia, że ich wysiłki dietetyczne i na siłowni nie poszły na marne, a ich figura/sylwetka budzi niekłamany zachwyt. Co dziesiąty zapytany, niezależnie od płci, pragnie słuchać, że staranie dobrany strój, wysublimowany styl oraz prezentowana klasa są na najwyższym poziomie. 4% zapytanych woli komplementy informujące, że ich głos robi niesamowite wrażenie na słuchaczu.

Komplementy: Skup się na całokształcie

Dlaczego to takie ważne? Najmniej zwolenników mają odpowiedzi dotyczące tych aspektów, które uznajemy za mniej ważne lub zbyt szczegółowe. Wydawałoby się, że wspaniałe, spracowane ręce robotnika lub wysublimowane muzyka, a może zwłaszcza starannie wypielęgnowane u manikiurzystki dłonie kobiety, powinny być źródłem mocno oczekiwanych komplementów. Jednak zostały one zupełnie pominięte przez ankietowanych (mniej niż 1%). Podobnie włosy powinny być szczególnie docenione zaledwie u 2% kobiet i 1% mężczyzn. O swojej oryginalności, np. tatuażach również chce słuchać mniej niż 1% respondentów. Czy oznacza to, że te atrybuty nie są zauważane przez adoratorów lub doceniane przez samych posiadaczy?

komplementy

mat. prasowe

Raczej chcemy, by miłe komplementy dotyczyły całokształtu naszej osoby. Pochwały na temat szczegółów wyglądu są przyjemne, gdy pojawia się nowa fryzura i jest to zauważone, jednak gdy chodzi o poszukiwania partnera, powinniśmy akceptować oraz docenić całą osobę, jako całość, by chcieć oddać jej nasze serce.

Przeczytaj również: Zioła i miłość – naturalne afrodyzjaki i anty-afrodyzjaki

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (179 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. gosia141088  16 sierpnia 2017 08:07

  to takie proste – powiedzieć komplement nie wiele wymaga wysiłku a wiemy dzięki temu że jesteśmy ważni dla drugiej osoby i podbudowujemy się i ją jednocześnie !

  Odpowiedz
  • Jaworka  3 października 2017 20:33

   My kobiety lubimy komplementy ale z obserwacji wiem że i mężczyźni sa bardzo łasi na komplement

   Odpowiedz
 2. efffciaa  29 marca 2018 15:36

  Kto z nas nie lubi komplementów ? 🙂 Czasem szepnięcie jednego miłego słówka potrafi sprawić , że dzień staje się piękniejszy … a to nic nie kosztuje 🙂

  Odpowiedz
 3. as_sa  13 maja 2018 10:57

  Czasem miłe słowo potrafi zdziałać więcej niż oczekiwaliśmy

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany